حمایت از پروژه ساختنی

ساختنی یک بنیاد متن باز است. این پلتفرم در واقع یک سرویس مهارت آموزی است که با آموزش ساخت وسایل مختلف، از ساده ترین ها تا پیچیده ترین های آن ها، بزرگ ترین پلتفرم فارسی زبان پروژه های این چنینی در جهان است. ساختنی با ارائه آموزش های خود به شکل رایگان به همه کاربران،سعی دارد حمایت کننده فرهنگ تولید و نوآوری با تکیه بر مهارت آموزی عملی در کاربرانش شود.

ساختنی: قدرت گرفته از مردم

ساختنی یک بنیاد متن باز مستقل است که به هیچ موسسه ای وابسته نیست. هزینه خدمات ما از حمایت های مردمی تامین می شود. به این معنی که ساختنی با استفاده از کمک شما توانسته است تا به امروز هزاران آموزش کاربردی ساخت وسایل مختلف را برای کاربران به رایگان عرضه کند.
هر کمک شما به ساختنی، هرچند کوچک، می تواند ما یارای کند که این بنیاد که از سال ۱۳۹۳ در حال فعالیت روزانه است بتواند به فعالیت خود برای آموزش مهارت به کاربران ادامه دهد.

مبلغی که می خواهید برای کمک به ساختنی اختصاص دهید را به تومان و در فرم زیر وارد کنید:

[ErimaZarinpalDonate]

ساختنی، کسب و کارها و تولید ملی

ساختنی آکنده است از پروژه های ساخت وسایل مختلف که به کاربران اجازه می دهد در خلال ساخت این پروژه ها به مهارت هایی دست یابند که می تواند زمینه ساز شروع یک کسب و کار و یا جرقه ای برای نوآوری و خلاقیت باشد.
تا اکنون بسیاری از کاربران داستان موفقیت خود را در این کار با ما در میان گذاشته اند.

داستان ساختنی و کووید ۱۹

با همه گیری کووید در جهان ، ساختنی اولین وبسایت «پروژه های خودت انجام بده» به زبان فارسی بود که آموزش ساخت ابزار بهداشتی مانند ماسک بهداشتی ، صابون خانگی و نرم کننده طبیعی برای پوست های خشک و آسیب دیده از استفاده مواد ضد عفونی را برای کاربران عرضه کرد. در این مدت میلیون ها نفر از این آموزش ها برای ساخت ماسک های خانگی و حتی یکبار مصرف استفاده کرده اند.
البته داستان به همینجا ختم نمی شود. بسیاری از پروژه های ساختنی مثل تصفیه کننده هوا و یا دستور پخت غذا های خانگی توانست در این مدت بسیاری از کاربران را در قرنطینه خانگی برای رفع نیازهای خود یاری کند.

ساختنی برای آینده

کمک های شما به ساختنی در واقع تیم ساختنی را قادر می سازد که به مسیر خود با همه مشکلاتش ادامه داده و بتوانند برای کاربران آموزش های کاملا رایگان و متن باز تهیه کنند. این حجم عظیم از آموزش ها که قصد داریم هر روزه به تعداد آن ها بیافزاییم می تواند به شکل میراث دیجیتالی بزرگ برای کاربران فارسی زبان به یادگار بماند و در آینده نیز فرزندان ما از آن ها استفاده کنند. البته این محقق نخواهد شد مگر با کمک شما هموطن گرامی.

شما با پرداخت مقدار اندکی به عنوان کمک به پروژه ما را در این اهداف یاری می کنید :

  • ادامه تهیه و تولید آموزش های مهارتی بر اساس پروژه های ساخت وسایل مختلف
  • کمک به ساختنی برای ارائه خدماتی که در نظر دارد به کاربران عرضه کند: انجمن های پرسش و پاسخ کاربردی، بورسیه مهارت آموزی برای مناطق محروم
  • ایجاد یک جامعه بزرگ تر از کسانی که دوست دارند که خلاقیت و نوآوری داشته باشند
  • کمک به افراد جامعه برای مهارت آموزی بدون اینکه نیاز به پرداخت هزینه ای برای این آموزش باشد
  • کمک به حفظ فرهنگ تولید و خلاقیت در میان هموطنان عزیز

ساختنی به داشتن کاربرانی مانند شما افتخار می کند. تنها با پرداخت هزینه ای اندک و صرف زمانی کم، ما را در این مسیر یاری کنید.

 هر یاری کوچکی از طرف شما می تواند ما را در راهمان یاری کند

[ErimaZarinpalDonate]