دوست دارید ترکیب بادمجان، گوجه و سیر را در غذای جدیدی تجربه کنید؟ رول بادمجان بهترین انتخاب است. در این ساختنی دستور تهیه یک نوع رول بادمجان ساده اما بسیار خوشمزه را به شما یاد می‌دهیم. برای این دستور تهیه رول بادمجان از مواد اولیه ساده‌ای استفاده می‌شود که احتمالا همین حالا هم در آشپزخانه‌تان وجود دارد.

ضمنا این رول بادمجان برای گیاهخوران بسیار مناسب است. اگر استفاده از مایونز معمولی را ترجیح نمی‌دهید می‌توانید از مایونز بدون تخم مرغ استفاده کنید.

گام اول: مواد لازم برای رول بادمجان

  • دو عدد بادمجان
  • دو حبه سیر
  • ۱۰۰ گرم (نصف فنجان) مایونز
  • گوجه فرنگی
  • جعفری
  • نمک و فلفل
  • روغن

گام دوم: بادمجان‌ها را آماده کنید

بادمجا‌ن‌ها را بشویید، سرشان را ببرید و آنها را از طول برش بزنید. برای از بین بردن تلخی بادمجان‌ها، مقدار زیادی نمک رویشان بپاشید و ۱۵ دقیقه صبر کنید.

گام سوم: مواد داخل رول بادمجان را آماده کنید

گوجه‌ها، حبه‌های سیر یا پیازچه و جعفری را بشویید. گوجه‌ها را به تکه‌های کوچک تقسیم کنید.

گام چهارم: سس سیر را آماده کنید

مایونز، نمک، فلفل و سیر را داخل غذاساز بریزید و خوب هم بزنید. سپس سس را بچشید و اگر لازم بود درصد مواد را تغییر بدهید تا به طعم دلخواهتان برسد. می‌توانید برای این دستور تهیه رول بادمجان از هر نوع سس سیر دیگری هم استفاده کنید.

گام پنجم: بادمجان‌ها را سرخ کنید

بادمجان‌ها را از داخل آب نمک دربیاورید و روی دستمال بگذارید تا خشک بشوند.

داخل تابه روغن بریزید و دو طرف برق‌های بادمجان را به مدت ۲ دقیقه سرخ کنید. اگر لازم بود می‌توانید در حین سرخ کردن، روغن بیشتری اضافه کنید.

در ساختنی بخوانید :
آموزش پخت دونات ترد و بیسکویتی با دستگاه ایر فرایر

بعد از سرخ کردن بادمجان‌ها را روی دستمال بگذارید تا روغن اضافی گرفته بشود.

گام ششم: رول‌های بادمجان را پر کنید

روی هر ورق یک لایه سس سیر بمالید. گوجه‌ها و برگ‌های جعفری را روی بادمجان بگذارید و آنها را رول کنید. در ضمن می‌توانید به جای جعفری از سبزی‌های معطر دیگر هم استفاده کنید.

رول بادمجان آماده است

حالا می‌توانید این رول‌های خوشمزه را به همراه کمی سس سیر اضافه سرو کنید. با اضافه کردن کمی پنیر به این دستور تهیه رول بادمجان می‌توانید آن را لذیذتر کنید. در ضمن توصیه می‌کنیم پخت گراتن بادمجان و راتاتویی را هم امتحان کنید.

نوش جان.

منبع