استفاده از خمیر ترش برای پخت نان خانگی سالمتر یکی از روش‌های رایج و کارآمد است. اما خمیر ترش استفاده‌های دیگری هم دارد و می‌توانید بیسکویت و کیک هم با آن درست کنید. در این ساختنی به شما یاد می‌دهیم چطور با درست کردن خمیر ترش، کیک بادام بپزید. آن هم نه کیک باداک معمولی بلکه کیکی که لکتین ندارد و برای رژیم‌های بدون این پروتئین گیاهی مناسب است.

تقریبا همه آردهایی که از دانه‌های خوراکی درست می‌شوند، سرشار از لکتین‌ها هستند. آرد بادام یکی از معدود استثناهاست که قیمت مناسبی هم دارد و می‌توانید از آن برای پخت کیک خمیر ترش رژیمی استفاده کنید. اما لکتین‌ها فقط در آرد نان پیدا نمی‌شوند و مخمر هم در ساخت آنها تاثیر دارد. به همین خاطر برای پخت کیک بادام به جای مخمرهای معمولی از مخمر وحشی استفاده می‌کنیم. مخمر وحشی باکتری‌های مفیدی دارد که علاوه بر تقویت دستگاه گوارش، طعم بی‎نظیری به کیک و نان می‌دهند.

گام اول: مواد لازم برای کیک بادام

  • نصف فنجان + یک قاشق غذاخوری آرد بادام
  • نصف فنجان استارتر خمیر ترش غیرفعال – در این دستور تهیه از استارتر برای طعم کیک استفاده می‌شود نه به عنوان خمیر مایه. برای تشخیص استارتر فعال و غیرفعال هم می‌توانید یک آزمایش ساده انجام بدهید. داخل یک لیوان آب یک قطره استارتر بچکانید؛ اگر شناور شد فعال است و اگر فرو رفت غیرفعال است.
  • سه عدد سفیده تخم مرغ
  • ۲ قاشق غذاخوری کره سرد
  • یک قاشق چایخوری بیکینگ پودر
  • نصف قاشق چایخوری نمک دریایی
  • روغن نارگیل – برای چرب کردن سینی مافین
در ساختنی بخوانید :
ساخت یک برد ۴ کاناله برای راه اندازی رله جریان بالا ؛ مناسب برای پروژه های صنعتی

گام دوم: سفیده‌ها را جدا کنید و بزنید

قبل از هر چیز فر را روی دمای ۴۲۵ درجه فارنهایت بگذارید تا برای پخت کیک بادام گرم بشود.

سفیده‌های تخم مرغ را جدا کنید و با همزن آنقدر بزنید تا کاملا پف کند.

گام سوم: مواد را با هم مخلوط کنید

آرد، نمک و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کنید. سپس کره را به آرد اضافه کنید و آنقدر مواد را هم بزنید تا کره باز بشود و به شکل دانه‌های کوچک دربیاید.

در نهایت هم سفیده تخم مرغ را اضافه کنید و مواد را هم بزنید.

گام چهارم: کیک را بپزید

سینی مافین را با روغن نارگیل چرب کنید و خمیر ترش کیک را داخلش بریزید. سینی را در یک سوم بالای فر قرار بدهید و به مدت ۲۰ دقیقه بپزید. کیک‌ها وقتی آماده‌اند که رویشان کاملا طلایی شده باشد.

کیک بادام رژیمی آماده است

کیک خمیر ترش آماده است و می‌توانید آن را گرم یا سرد سرو کنید. این کیک رژیمی خوشمزه به خاطر استفاده از خمیر ترش نسبت به کیک‌ها و بیسکویت‌های معمولی سالمتر و البته مفیدتر است.

نوش جان.

منبع