آب نبات زنجبیلی درست کنید و بدنتان را در برابر سرما مقاوم کنید

0
15
آب نبات زنجبیلی
آب نبات زنجبیلی

زنجیل یکی از گیاهان دارویی است که همیشه در خانه‌های ایرانی پیدا می‌شود. زنجبیل قاتل سرماخوردگی و مشکلات دستگاه گوارش است. اما خیلی‌ها به خاطر مزه تند زنجبیل از خواص شگفت‌انگیزش بی‌بهره می‌مانند. اگر جزو این دسته افراد هستید، آب نبات زنجبیلی مشکلتان را حل می‌کند. با این آب نبات خوشمزه می‌توانید زنجبیل را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید و همیشه سالم بمانید.

در این ساختنی ساده‌ترین روش درست کردن آب نبات زنجبیلی را یاد می‌گیرید. فقط یادتان بماند این آب نبات پایه گیاهی دارد و نباید مثل آب‌ نبات‌های دیگر مصرف بشود. توصیه ما این است که در روز بیشتر از یکی دوتا آب نبات زنجبیلی مصرف نکنید.

گام اول: مواد لازم

  • ۱۰۰ گرم زنجبیل تازه
  • یک فنجان شکر
  • ۱/۴ فنجان آب
  • ۲ قاشق غذاخوری آرد
  • نوک انگشت پودر هل
  • اسپری کره
  • ورق مومی
  • قالب نان

با این مقدار مواد می‌توانید ۲۰ تا آب نبات درست کنید. می‎توانید آب‌ نبات‌ها را در یک ظرف مقاوم در برابر نفوذ هوا و در دمای اتاق تا یک ماه نگه دارید.

گام دوم: زنجبیل را رنده کنید

تازه بودن زنجبیل‌ها تاثیر زیادی روی طعم آب نبات زنجبیلی دارد. پس تازه‌ترین آنها را انتخاب کنید، پوست بکنید، بشویید و روی دستمال بگذارید تا خشک بشوند. حالا زنجبیل‌ها را با طرف ریز رنده کنید.

قالب نانی که انتخاب کردید را هم با کاغذ مومی بپوشانید و روی کاغذ را با کره چرب کنید.

گام سوم: مواد آب نبات زنجبیلی را مخلوط کنید

یک تابه را روی شعله متوسط بگذارید. شکر، پودر هل و آب را داخلش بریزید. مرتب آب را هم بزنید تا شکر آب بشود.

در ساختنی بخوانید :
با پرینتر سه بعدی خط کش جیبی مخصوص خطوط منحنی بسازید

بعد از چند دقیقه، آب شروع به قل زدن می‌کند. حالا وقتش است شربت شکر را چک کنید. کمی آب در یک کاسه یا بشقاب بریزید و کمی از شربت شکر را داخلش بریزید. شربت نباید در آب حل بشود و باید بتوانید آن را با انگشتتان جمع کنید. اگر شربت حل شد، یک دقیقه صبر کنید و دوباره تست را انجام بدهید.

وقتی شربت شکر به غلظت کافی رسید، زنجبیل رنده شده را به آن اضافه کنید و گهگاه مواد را هم بزنید. بعد از چند دقیقه زنجبیل ظاهر شیشه‌ای پیدا می‌کند و شربت دوباره به جوش می‌افتد. حالا دو قاشق آرد را اضافه کنید و به مدت یک دقیقه مرتب مایه را هم بزنید تا توده‌ای در آن ایجاد نشود.

گام چهارم: مایه آب نبات را در قالب بریزید

بعد از آماده شدن مایه آن را در قالب نانی که چرب شده، بریزید. صبر کنید مایه آب نبات زنجبیلی کاملا سرد بشود و سپس با یک چاقوی تیز آن را به تکه‌های کوچک تقسیم کنید. تا زمان سفت شدن آب نبات‌ها صبر کنید و سپس آنها را در یک ظرف مقاوم در برابر نفوذ هوا بریزید.

آب نبات زنجبیلی آماده است

حالا همه اعضای خانواده و حتی کسانی که خیلی زنجبیل دوست ندارند هم می‌توانند از خواص این گیاه بهره‌مند بشوند. ما از پودر هل به عنوان طعم‌دهنده آب نبات استفاده کردیم که شما می‌توانید آن را مطابق ذائقه‌تان تغییر بدهید.

نوش جان.

منبع