دستور تهیه بیسکویت کره ای ترد و خوشمزه برای مبتدی‌ها

0
7
بیسکویت کره ای
بیسکویت کره ای

اگر تجربه پخت بیسکویت داشته باشید، می‌دانید ترد درآوردنش چقدر سخت است. حالا اگر بیسکویت کره ای باشد، اینکار چند برابر سخت‌تر می‌شود. در این ساختنی با یک دستور تهیه خوب و کامل به شما یاد می‌دهیم چطور بیسکویتی درست کنید که هم خوشمزه است و هم ترد.

رمز پخت بیسکویت کره ای ترد (یا هر نوع بیسکویت دیگر) این است که بیش از حد روی خمیر کار نکنید. هرچه بیشتر خمیر را ورز بدهید، پروتئین‌های گندم (گلوتن) بیشتری بهم وصل می‌شوند و در نتیجه خمیر سفت و جویدنی می‌شود.

نکته مهم دیگر در پخت بیسکویت اینست که تمام مواد را تا حد ممکن سرد نگه دارید. برای اینکه لایه‌های بیسکویت نازک و ورقه ورقه باشند باید همه مواد سرد باشند. اینطوری کره فرصتی برای آب شدن نخواهد داشت و تا زمانی که در فر قرار بگیرد، جامد می‌ماند. از طرفی آب شدن کره در فر بخاری ایجاد می‌کند که منجر به تولید حباب‌های هوای ریز در خمیر می‌شود و در نتیجه بیسکویت ترد و پفی می‌شود.

گام اول: مواد لازم برای بیسکویت کره ای

  • ۳ فنجان آرد – ۴۶۰ گرم
  • ۴ قاشق چایخوری بیکینگ پودر
  • یک قاشق غذاخوری شکر
  • یک قاشق چایخوری نمک
  • ۳/۴ قاشق چایخوری کرم تارتار
  • یک قاشق غذاخوری سرکه سفید تقطیر شده
  • یک و ۱/۴ فنجان شیر خشک بدون چربی سرد
  • ۳/۴ فنجان کره سرد

گام دوم: مواد خمیر را آماده کنید

ابتدا رنده را به مدت ۱۵ دقیقه در یخچال بگذارید. ممکن است به نظرتان بی‌فایده بیاید اما خیلی مهم است که همه چیز سرد باشد.فر را روی دمای ۴۵۰ درجه فارنهایت روشن کنید تا گرم بشود.آرد، بیکینگ پودر، شکر، نمک و کرم تارتار را در یک کاسه بزرگ با هم مخلوط کنید. این کاسه را هم در یخچال بگذارید تا مواد سرد بمانند.

در ساختنی بخوانید :
با پرینتر سه بعدی بیضی نگار دقیق و بادوام بسازید

شیر و سرکه را با هم مخلوط کنید و در یخچال بگذارید.

گام سوم: کره را اضافه کنید

رنده را از یخچال بیرون بیاورید و کره را با طرف درشت رنده کنید. بهتر است کمی کاغذ مومی زیر رنده بگذارید تا کارتان ساده‌تر بشود.

کاسه مواد خشک بیسکویت کره ای را از یخچال بیرون بیاورید. کره رنده شده را داخلش بریزید و با انگشتانتان کمی هم بزنید تا مواد روی کره را بپوشانند.

گام چهارم: مواد تر را اضافه کنید

حالا ترکیب شیر و سرکه را از یخچال بیرون بیاورید و روی مواد خشک بریزید. خوب مواد را هم بزنید تا ترکیب بشوند. مواد را با چنگال کمی هم بزنید. اگر قسمت‌هایی از خمیر خشک بماند، اشکالی ندارد. فراموش نکنید نباید بیش از حد روی خمیر کار کنید.

گام پنجم: خمیر بیسکویت کره ای را بیرون بیاورید

روی میز کمی آرد بپاشید و خمیر را از کاسه بیرون بیاورید. کمی هم روی خمیر آرد بپاشید.

با انگشتانتان خمیر را به شکل یک مستطیل با ضخامت ۲.۵ سانتیمتری دربیاورید.

دقت کنید در این مرحله نمی‌خواهیم خمیر را ورز بدهیم. فقط می‌خواهیم خمیر شکل مستطیل پیدا کند. پس سعی کنید خیلی سریع کار کنید و نگذارید تماس انگشتانتان مواد خمیر را گرم کند.

گام ششم: خمیر را تا کنید

خمیر را به یک سوم اندازه اولیه تا کنید. درست مثل وقتی که نامه را برای گذاشتن در پاکت تا می‌کنید. تا کردن خمیر باعث ایجاد لایه‌های نازک و پوستی در بیسکویت کره ای می‌شود.

گام هفتم: خمیر را برای بار دوم تا کنید

خیلی آرام خمیر را با کف دست فشار بدهید تا یک لایه مستطیل دیگر با ضخامت ۲.۵ سانتیمتر شکل بگیرد.

در ساختنی بخوانید :
با میز کار تخته سیاه ایده هایتان را در لحظه ثبت کنید

دوباره خمیر را به یک سوم اندازه اولیه تا بزنید؛ مثل گذاشتن نامه در پاکت.

گام هشتم: بیسکویت کره ای را شکل بدهید

اینبار خمیر را با کف دست فشار بدهید تا مستطیلی به ضخامت ۱.۵ سانتیمتر ایجاد بشود. سعی کنید خمیر کاملا یکدست بماند.

گام نهم: بیسکویت را ببرید و بپزید

حالا خمیر بیسکویت را به ۱۲ قطعه مساوی تقسیم کنید. ما این شکل را انتخاب کردیم تا مجبور نباشیم خیلی روی خمیر کار کنیم. شما می‌توانید هر شکل دیگری را برای بیسکویت‌ها انتخاب کنید.

این قطعات را با فاصله ۵ سانتیمتر از یکدیگر روی سینی فر پوشانده شده با کاغذ مومی بچینید. سینی را بلافاصله در فر بگذارید و دمایش را روی ۴۲۵ درجه فارنهایت تنظیم کنید. بیسکویت‌ها را ۱۲ تا ۱۴ دقیقه بپزید تا به رنگ طلایی دربیایند.

بیسکویت کره ای آماده است

بعد از اینکه بیسکویت‌ها را از فر بیرون بیاورید، از بافت ترد و لایه لایه آنها تعجب خواهید کرد. این بیسکویت سبک و در عین حال شیرین را می‌توانید با نوشیدنی‌های گرم و انواع مربا و مارمالاد سرو کنید.

نوش جان.

منبع