حتما خبر عجیب این روزها را شنیده‌اید؛ یک گروه از کودکان تایلندی در اثر بارش شدید باران در یک غار گرفتار شده‌اند. نجات این کودکان مستلزم چندین متر غواصی است که احتمالا از عهده این کودکان بیرون است. حالا ایلان ماسک قصد دارد با ساخت یک زیردریایی کوچک به نجات کودکان تایلندی گرفتار در غار کمک کند!

در روز یک‌شنبه و چند ساعت بعد از انتشار خبر نجات چهار تن از این کودکان، ایلان ماسک در حساب توییترش ویدیویی از تست این زیردریایی در استخر منتشر کرد. در ویدیو سه نفر با لباس غواصی یک تیوب را در استخر جلو و عقب می‌برند.

اوایل این هفته، ایلان ماسک به دو تن از مهندسان کمپانی اسپیس ایکس و بورینگ خواست به دولت تایلند در عملیات نجات کمک کنند. بررسی توئیت‌های ایلان ماسک نشان می‌دهد برخی اعضا از او خواسته‌اند به عملیات نجات کمک کنند و او به این درخواست‌ها پاسخ مثبت داده است.

اولین اقدام ایلان ماسک، همفکری با دولت تایلند با ارائه ایده‌هایی در صفحه توییترش بود. اولین پیشنهاد او استفاده از یک تیوب یا یک سری تیوب از طریق شبکه غار و باد کردن آنها بود؛ به این ترتیب یک تونل برای کودکان باز می‌شود و آنها می‌توانند بدون غواصی از غار بیرون بیایند.

روز شنبه ایلان ماسک اعلام کرد قصد دارد زیردریایی طراحی کند که آنقدر سبک باشد که توسط دو غواص حمل بشود و آنقدر کوچک باشد که از شکاف‌های باریک عبور کند. با پیشرفت مراحل طراحی مشخص شد این زیردریایی چهار دسته در جلو، چهار دسته در عقب و اتصالات لازم برای چهار تانک هوا دارد. آزمایشات اولیه نشان می‌دهد این دستگاه می‌تواند در مسیرها و شکاف‌های باریک حرکت کند.

باید صبر کنیم و ببینیم پیشنهاد و اختراع جدید ایلان ماسک می‌تواند کمکی به تیم نجات و کودکان تایلندی گرفتار در غار بکند. نظر شما درباره این اقدام ایلان ماسک چیست؟

در ساختنی بخوانید :
ویدیو : زنبورهای عسل یک زنبور سرخ را زنده پختند!

منبع