محققان مشخص شدند محل دقیق شکل گیری پروتئین مسئول فعال سازی فرایند شکفتن در گل ها را پیدا کنند. تا به امروز کسی نمی دانست دقیقا کدام سلول ها این پروتئین کوچک که (Flowering Locus T (FT نام دارند را تولید می کنند. اما محققان لابراتور رابرت تورگن موفق شدند فرایند شکل گیری پروتئین شکفتن را تبیین کنند.

مطالعه این گروه تحقیقاتی نشان می دهد یک سیستم سیگنال دهی بین سلولی و گسترده، تولید FT را در گل ها تنظیم می کند. شاید دانستن اینکه گل ها چطور فرا رسیدن زمان شکفتن را درک می کنند یا اساسا عامل شکفتن آنها چیست برای ما و شما چندان مهم نباشد اما چنین نکاتی برای پرورش دهندگان اهمیت زیادی دارد. دانستن محل دقیق FT و نحوه همکاری آن با سایر عوامل شکوفایی گل ها ، این امکان را به پرورش دهنده ها می دهد که زمان شکوفایی گل ها را با حداکثر دقت زمانبندی کنند. به این ترتیب بهره وری گلخانه به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

شکوفایی در بسیاری از گل ها با درک طول روز آغاز می شود که در برگ های گیاه گلدار رخ می دهد. برخی از گیاهان گلدار در روزهای بلند و برخی دیگر در روزهای کوتاه می شکفند.

محققان گیاه شناسی معمولا از گیاهان تیره رشادی برای بررسی پروتئین های مربوط به شکفتن استفاده می کنند. پیش از این تصور می شد شکوفایی این گیاه گلدار در روزهای بلند و با تولید FT در برگ ها آغاز می شود. سپس پروتئین FT به بافت عروقی گیاه که فلوئم نام دارد، منتقل می شود. اساسا وظیفه اصلی بافت های عروقی گیاه، انتقال شکر و مواد مغذی از برگ ها به سایر قسمت های گیاه است. بافت عروقی FT را به ساقه اپکس یا بالاترین نقطه برگ های تازه می رساند و شکوفه دهی از این نقاط شروع می شود.

در ساختنی بخوانید :
این ربات قرار است با پرینت سه بعدی یک پل فلزی بسازد

 

همین توضیح کوتاه نشان می دهد تنظیم زمان گل دهی گیاهان چقدر پیچیده است. البته فقط این نیست و تولید و آزادسازی FT توسط بیش از ۳۰ پروتئین تعاملی کنترل می شود. یعنی قبل از شروع فرایند پیچیده انتقال FT به ساقه اپکس، باید فرایند تولید و آزادسازی FT در گیاه تحت کنترل دربیاید. بنابراین امکان تنظیم زمان گل دهی گیاهان بدون اطلاع دقیق از این سلول های به خصوص و محل دقیق آنها در ساختار گیاه، وجود ندارد.

وریدهای گیاه بسیار کوچک هستند و با سلول های فتوسنتز سرشار از کلروفیل سبز پوشانده شده اند. وجود همین سلول ها شناسایی سلول های تولید کننده FT را دشوار می کند. دکتر تروگن و همکارانش برای حل این مشکل از پروتئین های فلورسنت استفاده کردند.

آزمایش روی وریدهای فلوئم نشان داد FT در کدام یک از سلول های بافت عروقی تولید می شود. از این پس پرورش دهندگان گیاه می توانند با کشتن این سلول ها، زمان شکفتن را به تاخیر بیاندازند.

بررسی های دقیق تر روی مسیر حرکت FT در فرایند شکفتن گل ها نشان داد کشتن سلول های تولید کننده FT فقط فرایند را به تاخیر می اندازد و راهی برای جلو انداختن دوره شکوفایی وجود دارد. ترکیب این یافته با یافته های قبلی گیاه شناسان نشان می دهد احتمالا منشا FT همین سلول ها هستند و تولید FT توسط یک سیستم سیگنال دهی گسترده تنظیم می شود.

منبع