صفحه نمایش تلویزیون چطور کار می کند؟ این اسلوموشن پاسخ تان را می دهد

0
1

وقتی یک ویدیو را روی صفحه نمایش تلویزیون پخش می کنید، یک تصویر متحرک واقعی نمی بینید. در واقع برای ایجاد تصویر متحرک، یک سری تصاویر با سرعت زیاد و توالی مشخص ثابت می بینید و این تصاویر ثابت توهم حرکت را در مغز پدید می آورند. به همین سادگی؛ صفحه نمایش تلویزیون اینطور کار می کند. اگر این توضیحات برایتان کافی است با ساختنی همراه باشید تا جواب را با چشم خودتان ببینید.

نحوه ظهور یک تصویر ثابت روی صفحه نمایش تلویزیون

خیلی از ما می دانیم صفحه نمایش تلویزیون چطور کار می کند. ولی دیدن این فرایند به صورت اسلوموشن تعاریف و دانسته هایمان را بسیار روشن تر خواهد کرد. در ویدیوی اسلوموشن زیر دقیقا چیزی را می بینید که تلویزیون به ما نشان می دهد نه چیزی که مغزمان می سازد.

وقتی از صفحه تلویزیون با دوربین فیلم می گیریم، به راحتی می شود عوض شدن تصویر صفحه نمایش را دید چون نرخ تازه سازی تلویزیون با نرخ ضبط دوربین کاملا تراز نیست. اما اگر از دوربین سرعت بالا استفاده بشود، نرخ تازه سازی به مراتب آهسته تر می شود و می توانیم همه تصاویر نمایش داده شده را به ترتیب ببینیم.

اگر ویدیوی بالا را با دقت ببینید، متوجه خواهید شد که تصویر تلویزیون هم از بالا به پایین و هم از چپ به راست تازه سازی می شود. پیکسل ها هم یکی یکی آپدیت می شوند اما سرعت آپدیت آنقدر بالاست که به نظر می رسد کل تصویر یکجا نمایش داده می شود.

منبع

در ساختنی بخوانید :
نیازی به داروی خواب آور نیست: کشف "گره خواب" در مغز