آموزش تزیین صندل تابستانی با رنگ های شاد و وسایل ارزان

0
19

اگر شما هم یک جفت دمپایی یا صندل چرم دارید که از ظاهر کهنه و قدیمی شان خسته شده اید، با ساختنی همراه باشید و یک روش ساده برای تزیین صندل را یاد بگیرید. با این روش می توانید ظاهر زمخت ترین صندل ها را هم زیبا و رنگی کنید. بخاطر استفاده از نخ و کاموا هم می توانید براحتی صندل تزیین شده را بشویید تا همیشه زیبا و رنگارنگ بمانند.

تزیین صندل با بافته های رنگی
تزیین صندل با بافته های رنگی

گام اول: وسایل مورد نیاز برای تزیین صندل

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • یک جفت صندل یا دمپایی چرم – هرچه صندل بندهای نازک و پهن بیشتری داشته باشد، دست تان برای تزیین بازتر است.
  • نخ کوبلن در رنگ های مختلف
  • گردنبند منجوقی – می توانید از هر نوع منجوق یا سنگ تزیینی دیگر هم استفاده کنید.

گام دوم: چند منگوله بسازید

ساخت منگوله کاموایی بسیار ساده است اما برای ساخت منگلوله های کوچک باید صبور باشید. یک تکه پلاستیک به عرض دو سانتیمتر بردارید و نخ کوبلن را ده بار دورش بپیچید. اگر می خواهید منگوله ها پرتر و بلندتر بشوند، باید به ترتیب تعداد دورها یا عرض پلاستیک را بیشتر کنید. سپس نخ را از یک سر گره بزنید و پایینش را ببرید تا شکل منگوله بگیرد.

حالا چند منگوله دیگر برای پوشاندن کل بند رویی صندل بسازید. تعداد منگوله ها به اندازه صندل و خود منگوله ها بستگی دارد.

برای چسباندن منگوله ها به بند صندل، یک تکه چسب نواری سفید به اندازه بند ببرید. منگوله ها را با چسب حرارتی روی چسب بچسبانید و سپس چسب نواری را روی بند بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :
آموزش تصویری انواع گره کوهنوردی که هر کسی باید بلد باشد

اگر بخواهید می توانید بجای منگوله از پوم پوم کاموایی برای تزیین صندل استفاده کنید.

گام سوم: طناب بافته شده را اضافه کنید

این مرحله از تزیین صندل بیشترین زمان را می برد. پس اگر وقت ندارید از دستبندهای آماده استفاده کنید یا روش دیگری را برای پوشاندن این قسمت انتخاب کنید.

کارتان را با یک دسته نخ با تعداد زوج و طول ۱۲۷ سانتیمتر شروع کنید. سپس آنها را روی یک سطح صاف پهن کنید، سرشان را بهم گره بزنید و آنها را به یک تخته وصل کنید.

ما از ترکیب پنج رنگ استفاده کردیم و آنها را این ترتیب چیدیم: مشکی، فیروزه ای، آبی، صورتی، نارنجی، نارنجی، صورتی، آبی، فیروزه ای، مشکی.

کارتان را از گره زدن آخرین نخ از سمت چپ شروع کنید. با نخ مشکی چهار گره روی نخ فیروزه ای بزنید. سپس به همین ترتیب به سمت نخ آبی، صورتی و نارنجی حرکت کنید. وقتی نخ مشکی به وسط رسید، کارتان را متوقف کنید.

آخرین نخ از سمت چپ را بگیرید و دو گره برعکس روی نخ فیروزه ای بزنید و آنقدر ادامه بدهید تا به وسط برسید.

دو نخ مشکی را با دو گره برعکس بهم گره بزنید. همین کار را با نخ فیروزه ای و سایر نخ ها تکرار کنید. حواستان باشد روی همه نخ ها دو گره بزنید.

اینکار را آنقدر تکرار کنید تا بافته به طول بند صندل برسد. برای بستن پایین بافته هم هر نخ را یک گره بزنید. سپس دستبند را با چسب قطره ای روی بند صندل بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :
آموزش ساخت : جامدادی رولی چرم بدوزید

گام چهارم: مهره های تزیینی را اضافه کنید

برای چسباندن مهره های تزیینی دو روش دارید. آنها را همانطور که نخ وصل هستند، پشت بافته بچسبانید یا مهره ها را دانه دانه بچسبانید. روش دوم زمان بیشتری می برد اما مطمئن تر است.

گام پنجم: بافته دوم را اضافه کنید

سه دسته نخ با ترکیب رنگ دلخواه بهم گره بزنید و آنها را به روش معمولی بهم ببافید. سپس آنها را با چسب پشت منجوق ها بچسبانید. البته بهتر است سر نخ ها را به بند صندل بچسبانید و بافت را روی صندل کامل کنید.

گام ششم: پوم پوم را اضافه کنید

چون تزیین بند پایینی صندلی خیلی شلوغ شده، بهتر است بند انگشتی را ساده تر تزیین کنیم. برای این قسمت فقط یک پوم پوم با ترکیب رنگ دلخواه بسازید و درست وسط بند بچسبانید.

برای ساخت پوم پوم، از هر رنگ نخ ۳۰ سانتیمتر ببرید، آنها را دور دو انگشت تان بپیچید و از وسط گره بزنید. سپس دو سر نخ ها را ببرید تا پوم پوم باز بشود.

صندل تابستانی و رنگارنگ آماده است

به همین سادگی و با وسایل ارزانی مثل نخ و منجوق، صندل های کهنه را نو کردید. برای تزیین صندل می توانید از هر وسیله دیگری هم استفاده کنید. با همین بافته های نخی هم می توانید ترکیب رنگ های متفاوتی برای تزیین صندل بسازید.

در ساختنی بخوانید :
آموزش ساخت : هواپیمای مدل RC بسازید

فراموش نکنید تصاویر قبل و بعد تزیین صندل تان را برای ساختنی ارسال کنید.

منبع