دستور تهیه مربای توت فرنگی ؛ آسان و بدون ژلاتین

0
3
دستور تهیه مربای توت فرنگی به روش ساده و صحیح
دستور تهیه مربای توت فرنگی به روش ساده و صحیح

دست بکار شوید و قبل از اینکه فصل توت فرنگی تمام بشود، مربای توت فرنگی درست کنید. اگر تجربه درست کردن مربا ندارید، این دستور تهیه مربای توت فرنگی یکی از بهترین روش هایی است که می توانید پیدا کنید. این مربای توت فرنگی با شکر قهوه ای درست میشود (که مزایای خودش را دارد) و هیچ نگه دارنده ای ندارد.

مربایی که از سوپرمارکت میخرید در هر 100گرم فقط 55 درصد میوه دارد (در بهترین حالت ممکن). به همین خاطر حتی درست کردن مربای میوه گران قیمتی مثل توت فرنگی هم به صرفه تر از خریدن آن است. یکی دیگر از مزایای درست کردن مربای توت فرنگی خانگی امکان تنظیم شکر است که برای طرفداران مربا اهمیت زیادی دارد.

دستور تهیه مربای توت فرنگی به روش ساده و صحیح
دستور تهیه مربای توت فرنگی به روش ساده و صحیح

مواد لازم برای تهیه مربای توت فرنگی

  • یک کیلو توت فرنگی
  • 220 گرم شکر قهوه ای
  • یک و نیم لیمو
  • با این میزان مواد اولیه می توانید دو شیشه 250 میلی لیتری مربای توت فرنگی درست کنید.

دستور تهیه مربای توت فرنگی

توت فرنگی ها را بشویید، آنها را آبکشی کنید و برگ بالای آنها را بکنید. سپس آنها را در اندازه های کوچک ببرید.

یک بشقاب را داخل یخچال بگذارید.

یک قابلمه بزرگ را بردارید و توت فرنگی های خرد شده را داخلش بریزید. قابلمه را روی حرارت متوسط بگذارید و به مدت آنها با بپزید (مرتب آنها را هم بزنید). بعد از 5 دقیقه توت فرنگی ها له میشوند.

حالا شکر و آب یک و نیم لیمو را به قابلمه اضافه کنید. حدود 30 تا 35 دقیقه پخت را ادامه بدهید تا مربا غلیظ بشود. در طول این مدت هم باید مربا را مرتب هم بزنید. به هیچ وجه نباید حواستان از توت فرنگی ها پرت بشود.

در ساختنی بخوانید :
ساخت یک جعبه مقاومت یا مقاومت متغیر با قابلیت انجام ۱ میلیون تنظیم

بشقابی که داخل یخچال گذاشته بودید را بردارید و چند قاشق مربا داخلش بریزید. صبر کنید مربا سرد بشود و سپس با انگشت تان یک خط وسط مربا بکشید. اگر مربا خیلی سریع این خط خالی را پر کرد، باید باز هم پخت را ادامه بدهید. اگر اینطور نبود، می توانید مربا را داخل شیشه ها بریزید. این شگرد یکی از مهمترین قسمت های دستور تهیه مربای توت فرنگی است و می توانید از آن برای هر نوع مربای دیگر هم استفاده کنید.

شیشه های مربای استریل شده را با فاصله یک سانتیمتر از لبه شیشه پر کنید. در شیشه را محکم ببندید و ظرف را به مدت 30 دقیقه برعکس بگذارید.

نیم ساعت بعد شیشه مربای توت فرنگی را برگردانید و شیشه را چک کنید تا ببینید نشتی داشته یا نه. اگر چیزی از لبه های در شیشه بیرون زده باشد، باید دوباره در را ببندید. اما اگر بیرون نزده باشد، هیچ هوایی داخل شیشه نمانده و می توانید آن را داخل یخچال بگذارید. بعد از یک هفته مربای توت فرنگی آماده است و می توانید از طعمش لذت ببرید.

روش صحیح استریل کردن شیشه مربا

برای استریل کردن شیشه و در مربا باید آنها را در آب و صابون بشویید و بلافاصله به مدت 15 دقیقه در آب داغ بجوشانید. با گیره شیشه و درش را از آب داغ بیرون بیاورید و برعکس روی دستمال آشپزخانه بگذارید. بعد از خشک شدن، شیشه مربای استریل شده آماده استفاده است.

اگر شیشه مربای توت فرنگی را درست استریل کنید، مربا برای هفته ها و حتی ماه ها قابل استفاده است. توصیه می کنیم از این روش برای استریل کردن شیشه های کمپوت هم استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :
چراغ خواب رومیزی با طرح و سبک ژاپنی بسازید

مربای توت فرنگی آماده است

مربای توت فرنگی آماده است
مربای توت فرنگی آماده است

با این دستور تهیه مربای توت فرنگی می توانید یکی از خوشمزه ترین مرباهای عمرتان را بخورید؛ فرقی هم نمی کند چقدر در آشپزی مهارت داشته باشید. اگر مربای توت فرنگی را با این روش درست کردید، لطفاً تجربیات تان را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع