دنبال وسایل مناسب برای تزیین خانه هستید؟ ساخت ستاره کاغذی چطور است؟ در این ساختنی طرز ساخت ستاره کاغذی را به شما یاد می دهیم و الگوی اندازه های مختلف آن را هم در اختیارتان قرار می دهیم. این ستاره ها را می توانید در اندازه های مختلف بسازید و با آنها خانه را برای جشن تولد و مهمانی ها تزیین کنید.

ستاره کاغذی بسازید
ستاره کاغذی بسازید

اگر کریسمس را جشن می گیرید و درخت کریسمس می سازید، به این ستاره کاغذی برای بالای درخت نیاز دارید. با کوچکتر کردن الگو هم می توانید از ستاره کاغذی روی بدنه درخت هم استفاده کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • مقوای بریستول (هر نوع مقوای ضخیم، سبک و قابل پرینت قابل استفاده است)
  • چسب
  • اسپری رنگ نقره ای و طلایی و شفاف

گام دوم : الگو را پرینت کنید و ببرید

فایل PDF زیر را دانلود کنید و دست کم پنج تا از آن پرینت کنید. اگر تابحال سازه های کاغذی درست نکرده اید، بهتر است شش یا هفت تا پرینت کنید. هرچه کاغذتان کلفت تر باشد، ستاره کاغذی بهتر است.

بعد از پرینت، دور اشکال و خط مشکی کوچک وسط طرح را ببرید.

هر کدام از الگوهای زیر اندازه های مختلفی دارند. الگوی اول ستاره کاغذی با عرض 43 سانتیمتر میسازد. الگوی دوم 66 درصد سایز ستاره اول (29 سانتیمتر) و الگوی سوم 50 درصد سایز ستاره اول (21 سانتیمتر) است. تعداد الگوهای پرینت شده روی هر برگ مقوا به اندازه الگو بستگی دارد.

[box type=”download” align=”alignright” class=”” width=””]

[/box]

در ساختنی بخوانید :
آموزش ساخت : با کارتن های دور ریختنی، لوستر مقوایی بسازید

گام سوم : کاغذها را تا کنید

چهار خط آبی که از بالای الگو شروع میشوند را به سمت داخل تا کنید (طوری که کاغذ فرو رفته بشوند). خطوط قرمز را به سمت بیرون تا کنید (طوری که کاغذ بیرون بزند). دقت کنید که تاها را درست سرجایشان بزنید و خطوط تا را تمیز و تیز دربیاورید.

چون از کاغذ کلفت برای پرینت الگوها استفاده کرده ایم، بهتر است از پاکت بازکن یا ابزارهای مشابه برای ایجاد خطوط تا استفاده کنید.

گام چهارم : قطعات را بهم بچسبانید

بعد از اینکه همه الگوها را تا زدید، می توانید آنها را بچسبانید. دو لبه هر پنج قطعه را بهم بچسبانید تا یکی از گوشه های ستاره شکل بگیرد.

بعد از آماده کردن هر پنج قطعه، دوتا از آنها را مطابق تصویر دوم از لبه های بیرون زده بهم بچسبانید. چند ثانیه دو قطعه را با دست نزدیک هم نگه دارید تا چسب محکم بشود. اینکار را برای هر پنج قطعه تکرار کنید تا ستاره شبیه تصویر آخر بشود.

گام پنجم : ستاره را کامل کنید

دو لبه آخر ستاره کاغذی را با دقت بیشتری بچسبانید
دو لبه آخر ستاره کاغذی را با دقت بیشتری بچسبانید

چسباندن آخرین محل دو لبه قطعات ستاره کاغذی به یکدیگر، سخت ترین قسمت کار است. ستاره تقریباً شکل گرفته و به همین خاطر نمی توانید دست تان را داخلش فرو کنید. بهترین کار این است که دو تا سه سانتیمتر آخر محل اتصال را بهم بچسبانید و با دست نگه دارید تا سفت بشود.

در ساختنی بخوانید :
دستور تهیه : بستنی یخی میوه ای برای روزهای گرم تابستان

گام ششم : ستاره را رنگ کنید

ستاره کاغذی را رنگ کنید
ستاره کاغذی را رنگ کنید

برای اینکه ستاره به اندازه کافی براق و درخشنده بشود باید از سه اسپری رنگ طلایی، نقره ای و شفاف استفاده کنید. البته می توانید رنگ یا ترکیب رنگ ستاره را تغییر بدهید اما این ترکیب بهترین نتیجه را دارد.

اسپری را در محلی که تهویه مناسب داشته باشد، استفاده کنید و از ماسک هم استفاده کنید. رنگ را یکدست روی ستاره کاغذی بزنید و تا وقتی کاملاً خشک نشده به آن دست نزنید.

ستاره کاغذی را آویزان کنید

ستاره کاغذی آماده است
ستاره کاغذی آماده است

حالا می توانید ستاره کاغذی را از هرجا که می خواهید، آویزان کنید. یک سوراخ کوچک پشت ستاره ببرید و یک قلاب داخل سوراخ بگذارید تا نخ را به تنهایی از آن عبور بدهید. محل سوراخ پشت ستاره شکل و حالت آویزان شدن ستاره را مشخص میکند. پس جای سوراخ را با دقت انتخاب کنید.

شما این ستاره کاغذی را از کجا آویزان خواهید کرد؟

منبع