وقتی می خواهید برای سالاد، خوراک های دریایی یا غذاهای گیاهی سس درست کنید و عجله هم دارید، سس جعفری بهترین انتخاب است. درست کردن سس جعفری فقط سه دقیقه طول میکشد (اگر آب جوش آماده داشته باشید) و تازه اگر فرز باشید، این زمان کمتر هم میشود.

سس جعفری درست کنید
سس جعفری درست کنید

این سس روش خوب و خوشمزه ای برای اضافه کردن کمی سبزی به هر نوع غذایی محسوب میشود و مواد لازم برای آن همیشه در خانه پیدا میشود. سس جعفری را می توانید یک تا دو روز در یخچال نگه دارید اما بهتر است بلافاصله از آن استفاه کنید چون به مرور زمان رنگش تیره تر میشود.

گام اول : مواد لازم

  • یک دسته برگ جعفری تازه
  • نصف یک لیمو سنگی – آب لیمو را می خواهیم
  • یک حبه سیر
  • سه قاشق غذاخوری روغن زیتون
  • نمک و فلفل
  • قالب یخ – برای خنک کردن جعفری ها

گام دوم : آب سرد و آب گرم

یک کتری آب را بجوشانید و یک تابه را با آن پر کنید. صبر کنید تا آب به قل قل بیفتد. سپس قالب های یخ را داخل یک کاسه بریزید و کمی آب رویش بریزد.

گام سوم : جعفری ها را خرد کنید

جعفری ها را بشویید و سپس خرد کنید. لازم نیست خیلی جعفری ها را ریز کنید چون در مراحل بعد آنها را در خرد کن میریزیم. جعفری های خرد شده را به مدت ۳۰ ثانیه داخل آب در حال جوش بریزید. با اینکار جعفری ها نرم می شوند و کمی روغن بسیار خوشبو پس میدهند.

در ساختنی بخوانید :
ساخت ماشین کنترلی با کارتن و قطعات الکترونیکی ساده

گام چهارم : جعفری ها را سرد کنید

بعد از سی ثانیه، جعفری ها را از روی شعله بردارید و آبکش کنید. بلافاصله جعفری ها را داخل کاسه آب یخی که آماده کرده اید، بریزید. با اینکار پخت جعفری ها متوقف میشود و رنگ سبزشان حفظ میشود. در این مرحله از پخت سس جعفری باید بسیار سریع عمل کنید. هرچه جعفری ها بیشتر بخار کنند، رنگ سبز بیشتری از دست خواهید داد.

گام پنجم : خرد کن را آماده کنید

جعفری ها را در آب سرد بگذارید تا بقیه مواد را آماده کنید. یک لیمو را از وسط نصف کنید و آبش را در خرد کن بچکانید. حبه سیر را هم پوست کنید و داخل خردکن بیاندازید (اگر حبه بزرگ است، آن را نصف کنید). نمک و فلفل را هم اضافه کنید و در نهایت هم روغن زیتون را بریزید. نگران اندازه نمک و فلفل نباشید؛ می توانید بعداً میزان نمک و فلفل را تنظیم کنید. اگر بخواهید می توانید از ادویه های دیگر هم استفاده کنید.

گام ششم : جعفری ها را اضافه کنید

جعفری ها را از آب بیرون بیاورید و روی دستمال بگذارید تا آبش گرفته بشود. جعفری ها را روی سایر مواد داخل خردکن بریزید و آنها را کاملاً خرد کنید. آنقدر جعفری ها را خرد کنید که مثل سس کاملاً روان بشوند.

در ساختنی بخوانید :
دستور تهیه : خوراک میگو را با سس انبه تند بخورید

سس جعفری آماده است

حالا می توانید سس جعفری را داخل ظرف سرو بریزید و آن را به همراه خوراک های دریایی، پاستا یا غذاهای دیگر سرو کنید. در ضمن از این سس می توانید برای این راتاتویی فرانسوی هم استفاده کنید. اگر سس جعفری درست کردید، نظرتان درباره طعمش را با ما در میان بگذارید.

منبع