دوربین گوشی هوشمندتان را دست کم نگیرید! با همین دوربینی که در هر روز در جیب تان است، می توانید عکس های حرفه ای و خارق العاده ای بگیرید. یکی از امکاناتی که دوربین گوشی های هوشمند دارد اما کمتر به آن توجه میشود، عکاسی با سرعت بالا است. همه ما عکس بادکنک های در حال ترکیدن یا لحظه چکییدن قطرات آب را دیده ایم. اگر شما هم دلتان میخواهید چنین عکس هایی بگیرید به دو چیز نیاز دارید : یک گوشی هوشمند و یک آموزش عکاسی با سرعت بالا.

در این ساختنی به شما یاد می دهیم که چطور عکاسی با سرعت بالا را با دوربین گوشی هوشمند تجربه کنید. البته عکس های که با لنزهای چند میلیونی و دوربین های حرفه ای گرفته میشوند، قطعاً کیفیت بهتری دارند. اما تجربه عکاسی حرفه ای با گوشی هوشمند هم چیزی نیست که براحتی آن را از دست بدهیم.

سوژه عکاسی با سرعت بالا معمولاً مایعات هستند. حالا این مایع می تواند هر چیزی باشد؛ آب، رنگ، باران یا برف. ما آب را برای این آموزش انتخاب کرده ایم و شما می توانید هر چیز دیگری را انتخاب کنید. نگران گوشی تان هم نباشید؛ چند قطره آب خرابش نمی کند.

آموزش عکاسی با سرعت بالا

اولین نکته ای که باید بدانید این است که گوشی تان حتماً نباید خیلی گران یا جزو نمونه های پرچم دار باشد. با یک گوشی میان رده هم می توانید مشابه این عکس ها را بگیرید.

نکته دوم درباره نور است؛ بهتر است جایی عکس بگیرید که نور طبیعی زیادی داشته باشد. به این ترتیب می توانید جزییات بیشتری را در عکس هایتان نشان بدهید.

در ساختنی بخوانید :
آموزش ساخت : پایه تبلت و گوشی رومیزی بسازید

تنظیمات دوربین گوشی را هم باید کمی تغییر بدهید. contrast و sharpness را روی حداکثر تنظیم کنید. اگر دوربین موبایل تان گزینه continuous shooting mode را دارد، فعالش کنید. focus و exposure را هم قفل کنید. بقیه تنظیمات هم به نوع دوربین بستگی دارد. سعی کنید تنظیمات مختلف را امتحان کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

بعد از تنظیمات، باید بدانید که کی دکمه دوربین را بزنید. زدن دکمه در زمان مناسب یکی از مهمترین نکات در عکاسی با سرعت بالا است. البته این برای وقتی است که دوربین تان نتواند چندین شات سریع پشت سر هم بگیرد. فرض کنیم که شما می خواهید از افتادن یک توپ داخل سطل آب عکس بگیرید. ابتدا دوربین را روی سطل آب تنظیم کنید و چند عکس آزمایشی بگیرید. دوربین را در جای مناسب نگه دارید و انگشت تان را روی صفحه نگه دارید. بجای دوربین هم مستقیماً به سطل نگاه کنید. از دوست تان بخواهید که توپ را داخل سطل آب بیاندازد و به محض برخورد توپ با آب، دکمه را فشار بدهید.

اگر از حالت عکاسی continuous shooting استفاده کرده اید، از بین شات های گرفته شده بهترین شان را انتخاب کنید.

وقتی می خواهید با دوربین موبایل تان چنین عکس هایی بگیرید، بهتر است از یک سه پایه هم استفاده کنید. استفاده از نور مصنوعی یا پس زمینه مشکی هم ایده خوبی است اما باید نیاز به مهارت بیشتری دارد.

اگر عکاسی با سرعت بالا را با دوربین موبایل تان تجربه کردید، نتیجه کار را با ساختنی و کاربرانش به اشتراک بگذارید.

در ساختنی بخوانید :
آموزش ساخت : با کره شمع بسازید

منبع