ویدیو : ثبت یک رکورد گینس جدید برای پرواز با هاوربرد

0
2
الکساندرو درو یک مخترع هاوربرد ات که توانست رکورد گینس حرکت با هاوربرد را بشکند
الکساندرو درو یک مخترع هاوربرد ات که توانست رکورد گینس حرکت با هاوربرد را بشکند

اگر فیلم بازگشت به آینده را دیده باشید حتماً دلتان می خواهد حرکت با هاوربرد را تجربه کنید. البته این آرزو خیلی دور از دسترس هم نیست و ساخت هاوربرد HENDO آن را دست یافتنی تر کرده است. الکساندرو درو یک مخترع است که منتظر تجاری شدن این هاوربرد نشده است و خودش یک تخته پرنده ساخته است و یک رکورد گینس هم با آن ثبت کرده است.

این مخترع بعد از ساخت تخته پرنده یک تیم از گینس را دعوت می کند تا رکورد 300 متر حرکتش روی یک دریاچه در کبک کانادا را ثبت کنند.

هاوربرد این مخترع هم مثل سایر هاوربردها با تعادل کنترل می شود. پروانه ای که زیر تخته تعبیه شده با چرخیدنشباعث بلند شدن آن می شود و می تواند روی هر سطحی امتحان بشود. معمولاً نمونه های اولیه چنین دستگاه هایی را روی آّب امتحان می کنند تا از خطرات ناشی از سقوط احتمالی را کم کنند.

بعد از اینکه پروانه هاوربرد را بالا می برد، پره های آن که در جهت مخالف یکدیگر می چرخند تخته پرنده و سوار آن که یک کوادکوپتر به هر کدام از پاهایش بسته را بالا نگه می دارند. درو برای شکستن رکورد هاوربرد قبلی فقط باید یک مسیر 48 متری را با هاوربرد طی میکرد اما بخاطر قابلیت های بالای هاوربردی که اختراع کرده بود توانست قبل از سقوط داخل دریاچه 300 متر حرکت کند.

در ویدیوی زیر می توانید پرواز الکساندرو درو با هاوربرد که منجر به شکستن رکورد گینس شد را ببینید:

منبع

در ساختنی بخوانید :
چگونه می توان سریعتر به واکسن ابولا دست یافت؟