فقط کافی است نگاهی به گوشی هوشمند یا تبلت تان بیاندازید تا متوجه شوید که همه ما اطلاعات شخصی و محرمانه مان را با خودمان همه جا می بریم. به همین خاطر امنیت اطلاعات در عصر حاضر اهمیت زیادی دارد و جزو اهداف اصلی کمپانی های تولید کننده گوشی های هوشمند و سایر گجت ها می باشد. اما برخی از کمپانی ها به نیازهای امنیتی افراد عادی فکر نمی کنند و گوشی های هوشمند امنیتی مخصوص برای ماموران امنیتی و جاسوس ها می سازند.  بلک بری یکی از کمپانی های پیشرو در زمینه امنیت اطلاعات است و ارائه تلفن همراه بلک فون (Blackphone) برای اثبات این ادعا کافی است. اکنون یکی از بزرگترین کمپانی های هوافضا یعنی بوئینگ به دنبال ساخت یک گوشی هوشمند فوق ایمن به نام بوئینگ بلک (Boeing Black) برای افراد شاغل در زمینه دفاع و امنیت ملی است.

بلک بوئینگ جدیدترین گوشی هوشمند فوق ایمن است که با همکاری بوئینگ و بلک بری ساخته شده است
بلک بوئینگ جدیدترین گوشی هوشمند فوق ایمن است که با همکاری بوئینگ و بلک بری ساخته شده است

بوئینگ برای ساخت این گوشی هوشمند امنیتی با بلک بری همکاری می کند. سیستم عامل بووئینگ بلک هم مثل بلک فون، اندروید است و چند ویژگی امنیتی بسیار مهم دارد. حتی قاب این گوشی هم به امنیت داده های کاربر کمک می کند؛ قاب این گوشی امنیتی کاملاً مهر و موم شده است (با چسب و اپوکسی) و اگر کسی سعی کند با باز کردن گوشی آن را دستکاری کند، گوشی بصورت خودکار تمام داده ها و اطلاعات را پاک می کند.

علاوه بر این ویژگی های امنیتی، گوشی هوشمند بلک بری و بوئینگ از دو سیم کارت پشتیبانی می کند که یکی برای شبکه های تلفن معمولی و دیگری برای شبکه های حساس دولتی است. جای تعجب ندارد که بلک بوئینگ می تواند هم داده های داخل گوشی و هم تمام مکالماتی که با گوشی انجام می شود را رمزگذاری کند. کمپانی بلک بری با استفاده از آخرین نسخه پلتفرم BES امور مربوط به امنیت شبکه این گوشی هوشمند امنیتی را انجام داده است.

در ساختنی بخوانید :
ساخت شیشه ای به سختی فولاد در توکیو

بوئینگ بلک فقط در یک رنگ ارائه خواهد شد و لوازم جانبی آن عبارتند از یک باتری اضافی، یک فرستنده گیرنده ماهواره ای و سخت افزار ردیابی پیشرفته. همانطور که می بینید این گوشی هوشمند امنیتی می تواند همه انتظارات یک مامور امنیتی از گوشی هوشمند را برآورده می کند.

سیاست بخصوصی درباره دوربین گوشی های امنیتی در بین آژانس های جاسوسی و امنیتی وجود ندارد؛ به همین خاطر مامورین برخی از آژانس ها باید با خودشان سیستم فتوکپی پورتابل حمل کنند. بخاطر همین تنوع سیاست ها این احتمال وجود دارد که دوربین گوشی امنیتی کمپانی بوئینگ جدا شدنی باشد تا پاسخگوی این سیاست های مختلف باشد.

منبع