ورزش بسکتبال چیزی بیشتر از داشتن ۲ متر قد و پرش های بلند است و به دقت زیادی نیاز دارد. شاید تکنولوژی نتواند به بلندتر شدن و سریعتر شدن شما کمک کند اما با کمک گجت های پوشیدنی ShotTracker و برنامه مخصوص می توانید مهارت تان در پرتاب های آزاد را تقویت کنید.

سیستم ۱۴۹ دلاری ShotTracker با ترکیب دو سنسور وایرلس، یک گوشی هوشمند و اپ ShotTracker، می تواند پرتاب های شما را آنالیز کند، نقاط قوت و ضعف تان را مشخص کند و برای شما تمرین های اختصاصی تدوین کند.

سیستم shottracker با یک گجت پوشیدنی و برنامه مخصوص به بهبود مهارت های بسکتبالیست ها کمک می کند
سیستم shottracker با یک گجت پوشیدنی و برنامه مخصوص به بهبود مهارت های بسکتبالیست ها کمک می کند

اما این سیستم چطور کار می کند؟ برای استفاده از این سیستم باید یکی از سنسورها را به تور بسکتبال و سنسور یا گجت پوشیدنی را به دستی که با آن پرتاب می کنید، وصل کنید. هر دو این سنسورها قابلیت تشخیص حرکت دارند و از طریق بلوتوث با گوشی اندروید یا آیفون شما مرتبط می شوند. این سنسورها به قدری هوشمند هستند که نه تنها پرتاب های درست را از پرتاب های از دست رفه تشخیص می دهند بلکه می توانند حرکاتی که مستقیماً به عمل پرتاب نیستند را نادیده بگیرند. این ویژگی سنسورها برای ورزش بسکتبال بسیار مفید است زیرا بسکتبال ورزش بسیار محرکی است و شامل دریبل زنی، پاس های متعدد و حرکت های دروغین است. اما برای اینکه بهترین نتیجه را از این برنامه بگیرید، باید کمی وقت صرف کنید و استیل مخصوص پرتاب تان را به ShotTracker یاد بدهید.

بازیکنان حرفه ای بسکتبال می توانند از این برنامه برای مشاهده آمار لحظه به لحظه پرتاب ها، تنظیم تمرین و تهیه نقشه از نقاطی که بیشترین خطا را در آنها داشته اند، استفاده کنند. و از آنجاییکه نیمی از لذت ورزش به رقابت برمی گردد، می توانند خودشان را در با دوستان و هم تیمی هایشان مقایسه کنند.

در ساختنی بخوانید :
از این پس آردوینو با نام جنیونو هم در بازار حضور خواهد داشت
این برنامه بصورت دو برنامه مجزا -یکی برای مربی و دیگری برای بازیکنان- ارائه شده است
این برنامه بصورت دو برنامه مجزا -یکی برای مربی و دیگری برای بازیکنان- ارائه شده است

ShotTracker یک برنامه جداگانه هم برای مربی ها ارائه کرده که امکان گردآوری اطلاعات درباره تمام بازیکنانشان را می دهد. به این ترتیب مربی می تواند نقاط ضعف هر بازیکن را پیدا کند و تمرین های مناسب او را پیدا کند. درواقع این برنامه به مربی ها این امکان را می دهد که تمرینات بازیکنان را با روش قابل سنجش تری دنبال کنند و این فرصت را به آنها می دهد که تمام بازیکنان را بصورت انفرادی آنالیز کنند. با استفاده از این امکانات مربی ها می توانند بجای اتخاذ یک رویکرد کلی برای همه بازیکنان، خیلی راحت روی تک تک بازیکنان تمرکز کنند.

طی چند سال گذشته، تکنولوژِی توانسته است جای خودش را در عرصه ورزش باز کند؛ بویژه از وقتی که تعداد دستگاه های موبایل افزایش یافته است. بازیکنان و مربیان بیسبال از گوشی های هوشمند برای رسیدن به یک پرتاب کامل استفاده می کنند؛ مربیان فوتبال با استفاده از تبلت هایشان بازیکنان را رتبه بندی می کنند و خیلی از مردم عادی هم با استفاده از گوشی های هوشمند تمرین های ورزشی شان را تنظیم می کنند و از آنها برای تناسب اندام کمک میگیرند.

منبع