در ساختنی امروز روش ساخت یک اثر هنری از کلید هایتان را فرا خواهید گرفت. یاد می گیرید چگونه کلیدهای بی روح فولادی و آلومینیومی را تبدیل به کلیدهای رنگارنگ و زیبا کنید. با این روش در عرض چند دقیقه، ظاهر کلیدهایتان به کلی عوض می شود. با این کار نه تنها دیگر پیداکردن یک کلید از میان سایر کلیدها کلافه تان نمی کند، بلکه دسته کلیدتان به یک اثر هنری تبدیل خواهد شد. فقط کافی است تکه کاغذهای زیبا و رنگارنگ را از کتاب ها و مجلات ببرید و طرح آنها را روی کلیدهایتان پیاده کنید.همچنین می توانید کلیدهای بدردنخورتان (البته کلیدهای کوچکتر) را با این روش رنگ کنید و ازآنها یک گردنبند یا دستبند شیک و خاص بسازید.

مواد و وسایل لازم :

مواد لازم برای درست کردن کاور کلید
مواد لازم برای درست کردن کاور کلید
  • کلید
  • مداد
  • قیچی
  • چاقوی حکاکی (یا هر چاقوی دیگری که نوک آن کوچک باشد)
  • یک تکه کاغذ طرح دار کوچک
  • چسب مخصوص دکوپاژ
  • قلم مو

مراحل ساخت :

آموزش تصویری ساخت روکش ( کاور ) تزئینی برای کلیدهای فلزی
آموزش تصویری ساخت روکش ( کاور ) تزئینی برای کلیدهای فلزی

۱٫ تکه کاغذ رنگی را به پشت برگردانید و قسمت بالایی کلید را روی آن بگذارید.
۲٫ دور سر کلید و سوراخ های داخل آن را روی کاغذ بکشید. برای اینکار بهتر است از خودکار یا مداد با نوک نازک استفاده کنید تا بتوانید داخل سوراخ ها را بهتر بکشید.
۳٫ حالا دور طرح کلید روی کاغذ را ببرید.
۴٫ حالا با استفاده از چاقوی کوچکتان سوراخ ها ببرید. بهتر است اینکار را روی یک سطح صاف و سفت انجام دهید.
۵٫ حالا کاغذی را که بریدید روی کلید بگذارید تا مطمئن شوید دقیقاً به اندازه کلید باشد. اگر لازم بود تکه های اضافی را ببرید. اگرهم کوچک بود باید یک کاغذ دیگر ببرید.
۶٫ قلم مو را به چسب مخصوص آغشته کنید. حالا با استفاده از قلم مو سرکلید را کاملاً آغشته به چسب مخصوص کنید و کاغذ بریده شده را روی آن قرار دهید.
۷٫ برای چن ثانیه روی کاغذ فشار بیاورید تا مطمئن شوید میان کلید و کاغذ حباب تشکیل نشده باشد، حالا یک لایه دیگر با قلم مو روی کلید چسب مخصوص بزنید تا کاغذ کاملاً بچسبد. صبر کنید تا چسب خشک شود (قطعات اضافی چسب را هم با خلال دندان بگیرید).
۸٫ بعد از اینکه چسب کاملاً خشک شد، همین مراحل را برای روی دیگر کلید هم تکرار کنید.

در ساختنی بخوانید :
آموزش ساخت : سه پایه سیمانی با طرح دلخواه تان بسازید

منبع

6 نظرات