خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش ساخت درختچه بونسای تزیینی با سیم!

آموزش ساخت درختچه بونسای تزیینی با سیم!

ساخت درختچه تزیینی با سیم یکی از ایده های ارزان و محبوب بین طرفداران ساختنی است. در این ساختنی دوباره سراغ این ایده رفته ایم و اینبار ساخت درختچه بونسای با سیم را برایتان آماده کرده ایم.

درختچه بونسای سیمی بسازید
درختچه بونسای سیمی بسازید

اگر درختچه بونسای دوست دارید اما وقت نگه داری از این گیاه پرزحمت را ندارید، یکبار برای همیشه وقت بگذارید و با سیم درختچه بونسای بسازید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • ۱۰۰ متر سیم مسی سایز ۲۱
  • سیم چین
  • دم باریک
  • متر
  • ماژیک
  • چسب بسته بندی
  • کاسه یا گلدان کم عمق
  • یونولیت
  • سنگریزه مرمر

گام دوم: سیم ها را آماده کنید

سپس همه ۱۰۰ متر سیم را به تکه های ۷۰ سانتیمتری تقسیم کنید. حالا باید یک دسته سیم ۷۰ سانتیمتری داشته باشید.

گام سوم: طرح اصلی بونسای را بسازید

یک سر سیم ها را با چسب بسته بندی ببندید. این سر سیم ها را در دست چپ بگیرید، وسط دسته سیم ها را هم با دست راست بگیرید و سیم ها را بپیچانید. اگر لازم بود می توانید از انبردست استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :  با وسایل ارزان قاب عکس شیشه ای و چراغ دار بسازید

سیم ها را به سلیقه خودتان تقسیم کنید تا شاخه های درختچه بونسای شکل بگیرند. این شاخه ها را هم کمی پیچ بدهید. همین طور ساخت شاخه های درخت را ادامه بدهید و به سمت سر دسته سیم حرکت کنید. فقط بخاطر داشته باشید سر هر شاخه باید حداقل ۷ سانتیمتر آزاد باشد تا بتوانید برگ ها را اضافه کنید.

این نکته را هم بدانید که هرچه شاخه ها بلندتر باشند، برگ های درختچه بونسای متراکم تر خواهند شد.

گام چهارم: برگ ها را بسازید

اگر سر سیم ها پیچ خورده، پیچ خوردگی را باز کنید. یک سیم از بالا را با دم باریک بگیرید (نیم سانتیمتر از سیم باید آزاد باشد)، مچ دست تان را به سمت راست بچرخانید، سر دم باریک را کمی پایین بیاورید و اینبار دست تان را به سمت چپ بچرخانید. اینکار را تا رسیدن به انتهای سیم تکرار کنید.

حالا سیم حالت زیگزاگ پیدا کرده است (به تصاویر دقت کنید). همه سیم های این شاخه را به همین روش شکل بدهید. سپس همه سیم های زیگزاگ را رول و فشرده کنید. به این ترتیب برگ های درختچه بونسای شکل می گیرند.

اینکار را برای سیم های سایر شاخه های درخت هم تکرار کنید.

گام پنجم: ریشه های بونسای را بسازید

چسب انتهای سیم ها را باز کنید. سیم ها را به دو دسته تقسیم کنید و این دو دسته را هم به دو دسته دیگر تقسیم کنید. حالا چهار دسته سیم را بپیچانید تا از هم باز نشوند.

در ساختنی بخوانید :  با میوه های دلخواه تان، شکلات میوه ای درست کنید

گام ششم: گلدان را بسازید

یک کاسه یا گلدان کم عمق بردارید. داخل گلدان را با یونولیت یا اسفنج پر کنید و ریشه های بونسای را رویش پخش کنید. بعد از شکل دادن ریشه ها، سرشان را کمی در یونولیت فرو کنید تا درختچه ثابت بشود.

حالا روی گلدان را با یک لایه سنگریزه مرمر بپوشانید. بهتر است کمی سیمان سفید را در آب حل کنید و روی گلدان بریزید تا جابجا نشود.

درختچه بونسای آماده است

حالا یک درختچه تزیینی دارید که نیاز به رسیدگی ندارد و هیچوقت خراب نمی شود. تصاویر درختچه هایی که می سازید را برای ساختنی ارسال کنید و تجربه خودتان از ساخت درختچه بونسای با این روش را با ما در میان بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت درختچه بونسای تزیینی با سیم!
عنوان مطلب
آموزش ساخت درختچه بونسای تزیینی با سیم!
توضیح کوتاه
این درختچه تزیینی شیک و زیبا چندین سال عمر میکند و نیاز به نگهداری ندارد.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

با این کاردستی ساده انتقال برق بی سیم را آزمایش کنید!... انتقال برق بی سیم یک پدیده تقریباً جدید و هیجان انگیز است. اما اصول این روش انتقال برق بسیار ساده است و آزمایش کردنش بسیار ساده است. در این ساختنی به ...
آموزش ساخت : با سیم و کاغذ درختچه تزیینی درست کنید... در این ساختنی طرز ساخت یک درختچه تزیینی را یاد می گیرید که هزینه ساخت آن بسیار پایین است اما زیبایی خاص و متفاوتی دارد. برگ های این درختچه تزیینی را م...
با میله های بدون استفاده یک مجسمه فلزی گوزن شیک بسازید... در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور با کمترین هزینه و ساده ترین روش، یک مجسمه فلزی بسازید. ما از طرح گوزن برای ساخت مجسمه فلزی استفاده کردیم اما با ...
آموزش ساخت : کمد چوبی ساده با چهار کشو بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک کمد چوبی ساده را یاد می گیرید که می توانید از آن در هر جایی از خانه استفاده کنید؛ از آشپزخانه و اتاق خواب گرفته تا نشیمن. سا...
آموزش چرم دوزی : چطور تکه های چرم را تا کنیم؟... اگر شما هم دوست دارید چرم دوزی را یاد بگیرید اما نمی دانید از کجا شروع کنید، این دوره آموزش چرم دوزی برایتان مناسب است. چرم دوزی بیشتر از مهارت نیاز ب...
آموزش ساخت گوشواره های هنری Quilling: ساده و زیبا... هنر Quilling  یا منبت کاغذ، پیچاندن نوارهای باریک کاغذی و ساختن اشکال مختلف با استفاده از آنهاست. یادگیری و استفاده از این هنر بسیار ساده است و نکته ج...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

گیره لباس تزیینی بسازید و دکور اتاق تان را رنگارنگ کنید

در این ساختنی یک روش ساده برای تزیینی گیره لباس را یاد می گیرید. گیره …

پاسخ دهید