خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / با گیاهان خشک صابون تزیینی بسازید

با گیاهان خشک صابون تزیینی بسازید

اگر اهل کاردستی و هنرهای تزیینی باشید، حتماً کارایی های گل خشک را می دانید. از گل خشک می شود برای ساخت قاب گوشی، زیورآلات و حلقه های تزیینی استفاده کنید. یکی دیگر از وسایلی که می شود با گل خشک ساخت، صابون تزیینی است. در این ساختنی ساخت صابون تزیینی با گل های خشک را یاد می گیرید. این صابون ها را می توانید هدیه بدهید یا برای دکور سرویس بهداشتی استفاده کنید.

این صابون های تزیینی را می توانید با هر نوع گیاه خشک و در هر شکل و اندازه ای بسازید. البته می توانید از هر گیاهان تازه هم استفاده کنید. استفاده از گل خشک برای ساخت صابون تزیینی عطر صابون را هم بهتر می کند.

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • صابون گلیسرینی شفاف
  • رایحه صابون – خودتان می توانید رایحه مورد نظرتان را تقطیر کنید.
  • قالب صابون – می توانید از قالب ژله هم استفاده کنید.
  • گیاهان خشک
  • ظرف مقاوم در برابر گرما
  • مایکروویو

گام دوم: گیاهان خشک را جمع کنید

گیاهان را جمع آوری کنید
گیاهان را جمع آوری کنید

در این مرحله باید گیاهان مورد نظرتان را جمع کنید. هر نوع گیاهی که رایحه تند نداشته باشد، به آب واکنش نشان ندهد و اندازه مناسبی داشته باشد قابل استفاده است. از گل های ریز، صدف، سنگ ریزه، میوه کاج، پوست درخت، سرخس و … استفاده کنید.

بعد از اینکه همه گیاهان مورد نظرتان را جمع کردید، آنها را بشویید و زیر نور بگذارید تا آب شان گرفته بشود.

گام سوم: گیاهان را داخل قالب ها بچینید

گیاهان را داخل قالب ها بچینید
گیاهان را داخل قالب ها بچینید

حالا باید گیاهان را داخل قالب ها بچینید. به خاطر داشته باشید که شفاف ترین قسمت صابون تزیینی کف قالب است. پس آنهایی را بیشتر می پسندید را کف قالب بچینید. یکی از ترفندهای ساخت صابون این است که گیاهان سبک را با سنگ ریزه و میوه کاج سنگین کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : بمب کف درست کنید

این مرحله بسیار ساده است اما بیشترین اهمیت را در ساخت صابون تزیینی دارد. پس وقت کافی صرف کنید و گیاهان را طوری بچینید که ظاهر صابون ها زیباتر بشود.

گام چهارم: مایع صابون را آماده کنید

چند تکه صابون گلیسیرینی شفاف را داخل یک ظرف مقاوم در برابر گرما بریزید و کمی رایحه به آن اضافه کنید. به ازای هر قالب صابون کوچک چهار تا پنج قطره رایحه اضافه کنید تا بوی صابون خیلی تند نشود.

حالا ظرف را به مدت ۴۵ ثانیه داخل مایکروویو بگذارید تا صابون آب بشود.

گام پنجم: گلیسیرین را داخل قالب ها بریزید

داخل قالب ها را پر کنید
داخل قالب ها را پر کنید

خیلی آرام گلیسیرین را داخل قالب ها بریزید تا چینش گیاهان بهم نریزد. اگر گیاهان جابجا شوند تا چند ثانیه بعد از ریختن گلیسیرین وقت دارید آنها را با خلال دندان سرجایشان برگردانید.
حالا باید ۴۵ تا ۶۰ دقیقه به قالب دست نزنید تا صابون کاملاً خشک بشود.

صابون تزیینی آماده است

حالا فقط باید صابون ها را از قالب ها بیرون بیاورید. صابون های تزیینی آماده اند و می توانید از آنها استفاده کنید. به ما بگویید از چه گیاه و رایحه ای برای ساخت صابون تزیینی استفاده می کنید.

منبع

خلاصه مطلب
با گیاهان خشک صابون تزیینی بسازید
عنوان مطلب
با گیاهان خشک صابون تزیینی بسازید
توضیح کوتاه
ساخت این صابون های زیبا بسیار ساده و کم هزینه است.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

مایع دستشویی خانگی با رایحه دلخواه تان درست کنید... در این ساختنی روش ساخت مایع دستشویی خانگی را یاد می گیرید که علاوه بر قدرت پاک کنندگی بالا، خاصیت نرک کنندگی خوبی هم دارد. این مایع شوینده حاوی کمترین...
آموزش ساخت : صابون خانگی با رایحه لیمو و بادام بسازید... اگر اهل آشپزی هستید، این صابون های خانگی خیلی بکارتان می آیند. با یک گشت ساده در اینترنت می توانید دستور تهیه صابون های خانگی را پیدا کنید اما این صاب...
آموزش ساخت : بمب کف درست کنید شاید تا به حال اسم بمب کف را نشنیده باشید اما حتماً از آن خوشتان خواهد آمد. بمب کف ترکیبی از مواد خشک است که وقتی خیس میشوند کف می کنند. با بمب کف خیل...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

مایع دستشویی خانگی درست کنید

مایع دستشویی خانگی با رایحه دلخواه تان درست کنید

در این ساختنی روش ساخت مایع دستشویی خانگی را یاد می گیرید که علاوه بر …

پاسخ دهید