خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / ساعت دیواری چوبی شیک و مدرن بسازید

ساعت دیواری چوبی شیک و مدرن بسازید

ساخت ساعت دیواری در خانه کار سختی نیست و با ارزان ترین وسایل هم می شود ساعت های زیبا ساخت. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور یک ساعت دیواری چوبی ساده اما شیک بسازید. این ساعت دیواری چوبی طراحی متفاوتی دارد و فضای اتاق را مدرن و جذاب می کند.

ساعت دیواری چوبی بسازید
ساعت دیواری چوبی بسازید

برای ساخت ساعت دیواری چوبی باید چند ابزار ساده مثل دریل و اره دستی داشته باشید. البته لزوماً نباید از ابزاری که در تصاویر می بینید، استفاده کنید. همین ساعت را می توانید با ابزارهای جایگزین هم بسازید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

 • تخته چوبی ۳۵ در ۳۵ سانتیمتر با ضخامت ۱۸ میلیمتر
 • ۱۸ تکه تخته چندلا با ابعاد ۰٫۷ در ۴ سانتیمتر و ضخامت ۳ میلیمتر
 • میخ ۱۳ میلیمتری
 • مکانیزم ساعت
 • اسپری رنگ زرد
 • ماژیک مشکی

ابزار مورد نیاز

 • اره دستی
 • دریل
 • مته فورستنر
 • چکش
 • انبردست
 • خط کش
 • گونیا
 • اسکنه
 • کاغذ سنباده

گام دوم: تخته چوبی را ببرید

ما برای ساخت ساعت دیواری چوبی از تخته ۱۸ میلیمتری استفاده می کنیم اما شما می توانید ضخامت و جنس چوب را تغییر بدهید.

ابتدا تخته را در ابعاد ۳۵ در ۳۵ سانتیمتر ببرید (می توانید ابعاد ساعت را متناسب با فضای اتاق تغییر بدهید) و سپس ۱۰ مربع ۵ در ۵ سانتیمتر در گوشه سمت راست پایین مربع بکشید. نحوه کشیدن مربع ها روی تخته در تصاویر مشخص است. حالا این مربع ها را ببرید.

گام سوم: شیار مکانیزم ساعت را ببرید

نقطه وسط تخته چوبی را پیدا کنید و آن را پشت تخته علامت بگذارید. مکانیزم را روی این علامت بگذارید و دورش را بکشید. با دو مته فورستنر در سایزهای مختلف، یک شیار روی این قسمت ایجاد کنید. سپس با اسکنه شیار مربعی را کامل کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : ماسه جادویی بسازید

در نهایت هم یک سوراخ برای رد کردن شفت مکانیزم روی نقطه وسط تخته دریل کنید.

گام چهارم: چوب ها را سنباده بکشید

در این مرحله باید همه تخته های چوبی را سنباده بکشید.

گام پنجم: چوب ها را بهم وصل کنید

مربع ها را به تخته اصلی وصل کنید
مربع ها را به تخته اصلی وصل کنید

ساده ترین راه برای وصل کردن تخته ها به یکدیگر، استفاده از نوارهای چوبی و میخ است. یک تخته چندلای ۳ میلیمتری بخرید و ۱۸ نوار ۰٫۷ در ۴ سانتیمتری از آن ببرید.

مربع های کوچک را به شکل دلخواه در گوشه پایین و سمت راست تخته بچینید و آنها را با نوارهای چوبی و میخ بهم وصل کنید. برای اینکه نوارهای چوبی دیده نشوند باید آنها را درست به نقاط اتصال مربع ها به یکدیگر میخ کنید.

گام ششم: ساعت را رنگ کنید

رنگ ساعت دیواری چوبی را انتخاب کنید و سپس هر دو طرف ساعت را با اسپری رنگ کنید. تکنیک استفاده از اسپری رنگ این است که اسپری را با فاصله ۲۰ سانتیمتری از تخته نگه دارید، دست تان مدام در حال حرکت باشد و چند لایه رنگ نازک روی تخته اسپری کنید.

صبر کنید رنگ کاملاً خشک بشود تا بتوانید اعداد را روی ساعت بنویسید.

گام هفتم: اعداد را بنویسید

اعداد را با ماژیک بنویسید
اعداد را با ماژیک بنویسید

ابتدا اعداد ۳، ۶، ۹ و ۱۲ را با مداد روی ساعت بنویسید و سپس روی آنها را با ماژیک پر رنگ کنید. مداد بهتر از ماژیک روی رنگ حرکت می کند و به همین خاطر توصیه می کنیم حتماً به همین روش عمل کنید.

در ساختنی بخوانید :  با دستگاه برش CNC، پازل چوبی ساده بسازید

گام هشتم: آویز ساعت را وصل کنید

برای ساخت آویز ساعت به دو پیچ و کمی سیم فلزی نیاز داریم. پیچ ها را به تخته وصل کنید و سیم را دور آنها بپیچید. سپس پیچ ها را کاملاً سفت کنید تا آویز ثابت بشود. در ضمن آویز را عریض بسازید تا بتوانید ساعت دیواری را به صورت افقی تنظیم کنید.

گام نهم: مکانیزم ساعت را وصل کنید

مکانیزم ساعت را وصل کنید
مکانیزم ساعت را وصل کنید

مکانیزم ساعت را داخل حفره پشت ساعت نصب کنید و سپس عقربه ها را به شفت پیچ کنید.

ساعت دیواری چوبی آماده است

ساعت دیواری چوبی آماده است
ساعت دیواری چوبی آماده است

به همین سادگی یک ساعت دیواری چوبی با رنگ دلخواه تان ساختید. اگر این ساعت دیواری را ساختید، حتماً تصاویرش را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
ساعت دیواری چوبی شیک و مدرن بسازید
عنوان مطلب
ساعت دیواری چوبی شیک و مدرن بسازید
توضیح کوتاه
یک ساعت دیواری شیک همرنگ دکور اتاق تان بسازید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

با جعبه های چوبی شلف دیواری چند طبقه بسازید... اگر دنبال یک قفسه ساده و ارزان برای مرتب کردن وسایلی می گردید که همیشه روی میز اتاق تان هستند، شلف دیواری چند طبقه بهترین انتخاب است. این شلف دیواری ب...
دکوراسیون پاییزی: 7 ایده با استفاده از برگ ها و میوه های پاییز... پاییز با رنگ های شگفت آور پشت در خانه هایتان است.ساختنی همراه با شما به استقبال فصل زیبای پاییز می رود. هنگامی که منزلتان را با برگ ها و میوه های پایی...
ساخت میز پذیرایی شیک و متفاوت با کنده درخت و شیشه... ساخت میز پذیرایی با تنه درخت ایده بسیار جالبی است و قبلاً در ساختنی به آن پرداخته ایم. اگر می خواهید این ایده را امتحان کنید اما ابزار نجاری زیادی ندا...
آموزش ساخت دومینوی چوبی سایز بزرگ با پالت چوبی... در این ساختنی آموزش ساخت دومینوی چوبی را یاد می گیرید. البته نه دومینوی عادی بلکه دومینوی بزرگ و خیلی بزرگ! این دومینوی چوبی با پالت چوبی ساخته می شود...
آموزش ساخت باکس چوبی دکوراتیو به همراه الگوی برش... با یک جستجوی ساده در ساختنی می توانید آموزش ساخت انواع جعبه چوبی یا باکس چوبی را پیدا کنید. در این ساختنی هم آموزش ساخت یک باکس چوبی دکوراتیو را یاد م...
شلف دکوری شیک و ارزان بسازید اگر دنبال یک شلف دکوری ارزان اما شیک و متفاوت برای تزیین دیوارهای اتاق‌تان می گردید، شاید این ساختنی بتواند شما را از خرید شلف های گران قیمت منصرف کند...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با مدادرنگی های کهنه زیرلیوانی رنگی و جذاب بسازید

شما ته مدادرنگی هایتان چکار می کنید؟ اگر آنها را دور می ریزید، با ساختنی …

پاسخ دهید