خانه / چگونه بسازیم / هولدر تبلت چوبی مخصوص مطالعه بسازید

هولدر تبلت چوبی مخصوص مطالعه بسازید

اگر اهل مطالعه با تبلت یا کتابخوان‌های دیجیتال باشید، حتماً باید یک هولدر یا پایه تبلت داشته باشید. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور هولدر تبلت چوبی بسازید که مخصوص مطالعه طراحی شده است. البته این هولدر تبلت برای استفاده از آموزش های سایت ساختنی هم بسیار مناسب است. فرقی نمی کند بخواهید آشپزی کنید، میز بسازید یا یک پروژه الکترونیکی. تبلت را داخل هولدر قرار بدهید تا در همه مراحل کار جلوی چشم تان باشد.

این هولدر تبلت از چوب ساخته می شود اما می توانید آن را با آکریلیک، پلکسی گلس و حتی کارتن هم بسازید. در ضمن هولدر برای آیپد طراحی شده و اگر می خواهید آن را برای مدل های دیگر تبلت استفاده کنید، باید ابعاد تخته ها را با متناسب با تبلت تان تغییر بدهید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • یک تخته با ابعاد ۲۰ در ۲۶ سانتیمتر – تخته پشتی
  • دو تخته با ابعاد ۵ در ۱۵ سانتیمتر – پایه های جلویی
  • یک تخته با ابعاد ۵ در ۱۵ سانتیمتر – پایه پشتی
  • چسب چوب
    اسپری رنگ – می توانید از واکس چوب رنگی هم استفاده کنید.

ضخامت چوبی که استفاده می کنید، خیلی مهم نیست. نکته مهم این است که ضخامت همه تخته ها یکسان باشند.

ابزار مورد نیاز

  • دریل و مته
  • اره مویی دستی یا برقی

گام دوم: هولدر تبلت را مونتاژ کنید

قبل از شروع کار در این مرحله، باید تخته ها را در ابعاد مناسب ببرید. اگر مدل تبلت تان فرق می کند، باید با ابعاد تخته ها را تغییر بدهید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : با گوشی هوشمند تصاویر هولوگرام بسازید!

ابتدا با اره مویی دو لبه بالایی تخته پشتی را گرد کنید. این مرحله اختیاری است و صرفاً جنبه تزیینی دارد.

دو پایه جلویی را طوری بهم بچسبانید که شکل L بگیرند و با آنها را با گیره ببندید تا چسب خشک بشود. سپس این پایه را به جلوی تخته پشتی (درست وسط) بچسبانید.

پایه پشتی را روی تخته پشتی قرار بدهید و زاویه مناسب برای مطالعه را روی پایه علامت بزنید. این زاویه باید طوری باشد که براحتی و در نورهای مختلف بتوانید صفحه را ببینید. بعد از اینکه مطمئن شدید زاویه درست را انتخاب کرده اید، قسمتی که علامت زده اید را ببرید.

با خط کش خط وسط تخته پشتی را پیدا کنید و بکشید.

از خطی که کشیده اید به عنوان راهنما استفاده کنید و پایه پشتی را درست وسط تخته بگذارید. پایه و تخته را با دست روی هم نگه دارید و با مته ۳ میلیمتری به صورت همزمان تخته و پایه را سوراخ کنید. حالا با دو پیچ پایه پشتی را به تخته وصل کنید. سر سوراخ را کانترسینک کنید تا پیچ کاملاً داخل تخته فرو برود و روی تبلت خط نیاندازد.

گام سوم: هولدر تبلت را رنگ کنید

ابتدا لبه های تخته را با کاغذ ۱۸۰ سنباده بکشید. اگر از MDF برای ساخت هولدر تبلت استفاده کرده اید، روی لبه ها یک لایه چسب چوب بزنید و صبر کنید تا خشک بشود. لبه های MDF قابلیت جذب مایعات دارند و اینکار باعث می شود رنگ جذب چوب نشود و در نتیجه رنگ کمتری استفاده بشود.

در ساختنی بخوانید :  با برد آردوینو برای اسپیکرهای کامپیوتر ریموت کنترل بسازید

حالا می توانید با اسپری رنگ دلخواه تان، هولدر را رنگ کنید. دو لایه رنگ روی هولدر اسپری کنید و قبل از اضافه کردن لایه دوم صبر کنید تا لایه اول خشک بشود.

هولدر تبلت چوبی آماده است

به همین سادگی یک هولدر چوبی ساختید که کار با تبلت را بسیار ساده می کند. همانطور که گفتیم می توانید از این روش برای ساخت هولدر از متریال های دیگر هم استفاده کنید. فراموش نکنید تصاویر هولدرهایی که می سازید را برای ساختنی ارسال کنید.

منبع

خلاصه مطلب
هولدر تبلت چوبی مخصوص مطالعه بسازید
عنوان مطلب
هولدر تبلت چوبی مخصوص مطالعه بسازید
توضیح کوتاه
این هولدر مخصوص مطالعه با تبلت طراحی شده است.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : استند تبلت چوبی بسازید یک استند تبلت که تا میشود و خیلی راحت در کیف جا میشود؛ جنسش از چوب است و به همین خاطر دوام بالایی دارد؛ سه زاویه متفاوت دارد و برای موبایل هم قابل است...
آموزش ساخت : با فلاپی پایه لپ تاپ و تبلت درست کنید... دوره فلاپی دیسک ها خیلی وقت است که سر آمده اما هنوز در بسیاری از خانه ها چندتایی فلاپی پیدا میشود. در این ساختنی به شما یاد می دهیم که چطور با این فلا...
ساخت پایه تبلت قابل تنظیم با چراغ مطالعه!... کارایی تبلت ها هر روز بیشتر میشود و به همین خاطر دیگر کمتر کسی برای مرور وب و شبکه های اجتماعی از لپ تاپ و کامپیوتر استفاده میکند. البته استفاده طولان...
هولدر رومیزی موبایل و وسایل شخصی بسازید... اگر روی میز شما هم همیشه شلوغ است، باید یک هولدر رومیزی بسازید. با این هولدر رومیزی می توانید موبایل، تبلت، دسته کلید و بقیه وسایل تان را مرتب روی میز...
با لگو هولدر موبایل ساده و قابل تنظیم بسازید... اگر اهل بازی با لگو باشید، حتماً دوست دارید وسایل مورد نیازتان را هم از لگو بسازید. پس با ساختنی همراه باشید و یاد بگیرید چطور با لگو هولدر موبایل بسا...
آموزش ساخت : پایه تبلت و گوشی رومیزی بسازید... در این پست ساختنی طرز ساخت یک پایه تبلت و گوشی رومیزی را می خوانید. این پایه رومیزی طوری طراحی شده که گوشی و تبلت تان را مقابل دیدتان قرار بدهد و کمی ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با لگو هولدر موبایل ساده و قابل تنظیم بسازید

اگر اهل بازی با لگو باشید، حتماً دوست دارید وسایل مورد نیازتان را هم از …

پاسخ دهید