خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / کیف دوشی جیر زنانه شیک و جادار بدوزید

کیف دوشی جیر زنانه شیک و جادار بدوزید

در این پست آموزش دوخت کیف دوشی جیر زنانه ای را یاد می گیرید که طراحی بسیار ساده و البته شیکی دارد. همین طراحی ساده دوخت کیف دوشی را هم بسیار آسان کرده است. پس اگر به یک کیف دوشی نیاز مناسب فعالیت های روزانه نیاز دارید، با ساختنی همراه باشید.

کیف دوشی جیر بدوزید
کیف دوشی جیر بدوزید

این کیف دوشی جیر فقط از دو تکه پارچه جیر دوخته می شود و به همین خاطر وزن کمی دارد. با انتخاب یک ترکیب رنگ خوب می توانید این همین طراحی ساده را به یک کیف دوشی شیک تبدیل کنید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

 • پارچه جیر در دو رنگ مختلف
 • چشمی فلزیپ
 • حلقه فلزی
 • میخ پرچی

ابزار مورد نیاز

 • چرخ خیاطی به همراه سوزن چرم دوزی
 • پانچ چرم
 • کاتر
 • خط کش
 • موکت برش
 • چسب همه کاره
 • نخ نایلونی و ماژیک پارچه

گام دوم: پارچه جیر را ببرید

طراحی کیف دوشی جیر بسیار ساده است و به همین خاطر بدون الگو هم می توانید پارچه ها را ببرید. اما اگر تجربه زیاد چرم دوزی ندارید، بهتر است از الگوی کاغذی برای برش استفاده کنید.
برای دوخت کیف دوشی به قطعات زیر نیاز دارید:

 • دو تکه پارچه ۳۶ در ۴۰ میلیمتری – برای بدنه کیف
 • یک تکه پارچه ۶ در ۷۴ میلیمتری – برای بند کیف
 • یک تکه پارچه با اندازه دلخواه – برای جیب داخلی کیف
در ساختنی بخوانید :  رگولاتور سوئیچینگ بسازید و با برد آردوینو کنترلش کنید

این ابعاد را روی پارچه جیر علامت بزنید و بریدن را شروع کنید. بهتر است جیر را با چسب دو طرفه روی موکت برش بچسبانید تا هنگام بریدن لیز نخورد. برش را هم با یک حرکت انجام بدهید تا خط برش مرتب و تمیز بشود. برای اینکار باید روی کاتر به اندازه کافی فشار بیاورید و فشار را تا انتهای خطی که کشیده اید، حفظ کنید.

گام سوم: اجزای کیف دوشی را بدوزید

قبل از دوختن تکه های جیر، باید لبه های قطعات را بهم بچسبانیم تا هنگام دوخت جابجا نشوند. کمی چسب با فاصله چند میلیمتری از لبه ها بزنید و چند دقیقه صبر کنید تا خشک بشود. این را در نظر داشته باشید که دوختن جیر از روی چسب کمی سخت می شود.

کیف دوشی را از داخل می دوزیم تا کوک ها دیده نشوند. از نخ نایلونی هم استفاده می کنیم چون مقاوم تر است و می شود آن را سوزاند تا بست ها کور بشوند. بعد از آماده کردن قطعات، دوخت را به ترتیب زیر شروع کنید:

 1. ابتدا جیب را روی یکی از تکه های جیر بچسبانید و آن را بدوزید. جیب قبل از دو تکه بدنه کیف دوخته می شود. هنگام دوخت به جهت بالای جیب دقت کنید.
 2. بعد از دوخت جیب می توانید دوخت بدنه را شروع کنید. حواستان باشید لبه بالایی کیف را ندوزید و به جهت بدنه نسبت به جیب دقت کنید.
 3. هر دو طرف بند جیر را تا کنید، کمی چسب به آن بزنید و بعد از خشک شدن چسب بند را بدوزید.
در ساختنی بخوانید :  آموزش دوخت کوله پشتی نمدی به روش آسان و سریع

برای دوخت کیف دوشی جیر حتماً نباید از چرخ خیاطی مخصوص چرم دوزی استفاده کنید. اما استفاده از چرخ خیاطی مخصوص همیشه گزینه ایده آل است.

گام چهارم: بند را به کیف دوشی وصل کنید

 1. سوراخ های چشمی های فلزی را با پانچ ایجاد کنید و چشمی ها را به پارچه وصل کنید. جای چشمی ها در تصاویر مشخص است.
 2. برای وصل کردن بندها از دو حلقه فلزی استفاده می کنیم. حلقه ها را با دست یا انبر باز کنید و آنها را از چشمی هایی که به کیف وصل کرده اید، رد کنید.
 3. بند کیف را از هر دو حلقه رد کنید و با میخ پرچی سر باز بند را ببندید.

اگر می خواهید کیف را تزیین کنید، از استمپ پلاستیکی یا استمپ فلزی استفاده کنید. شابلون و سوخت نگاری هم از روش های دیگر تزیین کیف دوشی جیر است.

کیف دوشی جیر زنانه آماده است

طراحی ساده کیف دوشی جیر اهمیت ترکیب رنگ و البته کیفیت دوخت آن را بیشتر می کند. هنگام دوخت اجزای کیف باید خیلی دقت کنید تا درزها تمیز و مرتب دربیایند. تصاویر کیف هایی که با این روش می دوزید را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
کیف دوشی جیر زنانه شیک و جادار بدوزید
عنوان مطلب
کیف دوشی جیر زنانه شیک و جادار بدوزید
توضیح کوتاه
با کمترین هزینه و ساده ترین روش کیف دوشی جیر بدوزید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

کیف تبلت پارچه ای با طرح و اندازه دلخواه بدوزید... اگر دنبال یک راه ارزان برای سالم نگه داشتن قاب و نمایشگر تبلت می گردید، یک کیف تبلت پارچه ای بدوزید. پیدا کردن کیف تبلت پارچه ای در بازار کار سختی است...
بدون دوخت و دوز تیشرت های قدیمی را به ساک خرید تبدیل کنید... اگر قصد دارید مصرف پلاستیک تان را کم کنید و دنبال یک ساک خرید مقاوم و البته ارزان می گردید، خودتان دست بکار شوید و یکی بسازید. در این ساختنی به شما یا...
کوله پشتی کیسه ای سبک و بادوام بدوزید در این ساختنی آموزش دوخت کوله پشتی کیسه را یاد می گیرید. دوخت کوله پشتی کیسه ای خیلی ساده‌تر از دوخت کوله پشتی معمولی است و نیاز به مهارت خیاطی ندارد....
خودتان در خانه چادر بازی کودک شیک و مقاوم بسازید... اگر می خواهید یک فضای مناسب برای بازی کودک در خانه یا حیاط مشخص کنید، چادر بازی کودک بهترین انتخاب است. این چادرها معمولاً قیمت بالایی دارند و در هر ا...
با کمترین هزینه و مهارت خیاطی کیف دوشی بدوزید... برای دوخت یک کیف دوشی شیک، لزوماً نباید خیاط خیلی خوبی باشید یا برای خرید پارچه های گران قیمت هزینه کنید. می شود خلاقیت را جایگزین هزینه و مهارت کرد و...
با شلوار جین کهنه کیف فلاکس شیک و بادوام بدوزید... قبلاً در ساختنی آموزش دوخت کیف قمقمه جین را یاد گرفته اید. در این ساختنی نمونه مشابه آن کیف اما با طراحی ساده تر را یاد می گیرید. دوخت این کیف فلاکس ب...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

خودتان در خانه چادر بازی کودک شیک و مقاوم بسازید

اگر می خواهید یک فضای مناسب برای بازی کودک در خانه یا حیاط مشخص کنید، …

پاسخ دهید