خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / با تزیین گل های طبیعی سفید، گل های رنگین کمانی بسازید

با تزیین گل های طبیعی سفید، گل های رنگین کمانی بسازید

در این ساختنی یک تکنیک جادویی برای تزیین گل های طبیعی یاد می گیرید. این تکنیک در عمل جادویی به نظر می رسد اما در واقع از ساده ترین اصول زیست گیاهی پیروی می کند. با این تکنیک می توانید گل های سفید را به گل های رنگین کمانی تبدیل کنید.

گل های سفید را به گل های رنگین کمانی تبدیل کنید
گل های سفید را به گل های رنگین کمانی تبدیل کنید

تزیین گل های سفید با این روش تاثیری در عمر گل ها ندارد و می توانید تا چند روز و حتی یک هفته آنها را سالم نگه دارید. البته به شرطی که آب آنها را مرتب عوض کنید و داخل آب چند قالب یخ بیاندازید. مشاهده تغییر رنگ گل ها به مرور زمان و در طول آزمایش بسیار جالب است و به همین خاطر توصیه می کنیم این آزمایش را به همراه کودکان انجام بدهید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • تعدادی گل سفید تازه – ما رز و لیلیوم را پیشنهاد می کنیم.
  • رنگ غذا در رنگ های مختلف
  • چند عدد فنجان، شیشه مربا و ظرف شیشه ای – اگر ظرف ها شیشه ای باشند می توانید ترکیب رنگ ایجاد شده را ببینید.
  • تخته آشپزخانه و یک چاقوی ظریف
  • مقداری آب

گام دوم: وسایل آزمایش را آماده کنید

ساقه گل هایی که برای رنگ کردن انتخاب کردید را خشک کنید و آنها را بین نیم تا یک ساعت بیرون از آب بگذارید تا کاملاً خشک و تشنه بشوند. اینکار مدت زمان لازم برای رنگی شدن گل ها را کاهش می دهد.

ساقه گل ها را در ارتفاع مناسب ببرید. ارتفاع ساقه ها به اندازه ظرف هایی که برای پر کردن رنگ انتخاب کرده اید، بستگی دارد. پس اگر ظرف کوتاه باشد، ساقه ها هم باید کوتاه باشند.

در ساختنی بخوانید :  با میله های بدون استفاده یک مجسمه فلزی گوزن شیک بسازید

گل ها را به تناسب روش تزیین تقسیم بندی کنید: یک رنگ، دو رنگ، سه رنگ و چهار رنگ. سپس گل هایی که با بیش از یک رنگ تزیین خواهند شد را به دو، سه یا چهار نیمه مساوی تقسیم کنید. از کوچک رین و نازک ترین چاقویی که دارید، استفاده کنید و دقت کنید به آوند داخل ساقه آسیب نزنید.

گام سوم: رنگ ها را آماده کنید

بعد از آماده کردن گل ها، باید رنگ ها را برای تزیین گل های طبیعی آماده کنید. داخل هر کدام از ظرف های شیشه ای که دارید، یک رنگ بریزید. هرچه رنگ داخل ظرف ها بریزید، رنگ گلبرگ ها تیره تر خواهد شد. می توانید رنگ ها را با هم مخلوط کنید و رنگ های ترکیبی بسازید. البته می توانید نیمی از ساقه برش خورده را در یک رنگ و نیمی از آن را رد رنگ دیگر بگذارید اما در این حالت یکی از رنگ ها همیشه قالب تر خواهد بود. به همین خاطر توصیه می کنیم رنگ های را از ابتدا با هم مخلوط کنید.

حالا گل های طبیعی را متناسب با رنگ های که برایشان در نظر دارید، در ظرف های پر از رنگ بگذارید.

گام چهارم: صبر کنید تا گل ها رنگی بشوند

رنگ های تیره تر بعد از یک ساعت به گلبرگ ها می رسند اما برای اینکه تزیین گل های طبیعی کامل بشود، باید ۲۴ ساعت صبر کنید. در مدت ۲۴ ساعت رنگ گلبرگ ها حالت رنگین کمانی می گیرد که بسیار زیباست. البته می توانید بیشتر هم صبر کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش نقاشی روی چرم به روش ساده و ارزان

بعد از اینکه گل ها به رنگ دلخواه تان درآمدند، آنها را در یک گلدان پر از آب و مخلوط مخصوص تغذیه گل بریزید (این پودر را از گل فروشی ها بخرید). تزیین گل های طبیعی با این روش تاثیری در عمر آنها ندارد و این گل ها درست به اندازه گل های طبیعی عمر می کنند.

گام پنجم: اگر گل ها رنگ نگرفتند

فرایند تزیین گل های طبیعی را با رنگ غذا
فرایند تزیین گل های طبیعی را با رنگ غذا

همانطور که در ویدیو دیدید، برخی از گل ها در جذب رنگ از طریق ساقه خوب عمل نمی کنند که علتش جنس ساقه (علفی بجای چوبی) است. آزمایش های ما نشان می دهد این روش تزیین گل های طبیعی روی رز و لیلیوم بهتر از گل های دیگر جواب می دهد.

اگر می خواهید گل های دیگر را تزیین کنید، ممکن است لازم باشد بیشتر از ۲۴ ساعت صبر کنید. گل هایی که ساقه های چوبی دارند نیاز به زمان بیشتری برای جذب رنگ دارند.
شاید هم از رنگ کافی استفاده نمی کنید. غلظت رنگ غذا را بیشتر کنید و صبر کنید تا گل ها رنگ بگیرند.

امیدواریم بتوانید با این روش تزیین گل های طبیعی، گل هایی با رنگبندی مخصوص و منحصر به فرد بسازید. فراموش نکنید تصاویر گل هایی که رنگ می کنید را با ساختنی به اشتراک بگذارید. اگر هم می خواهید با این گل های رنگین کمانی سبد گل بسازید، آموزش ساخت سبد گل را بخوانید.

منبع

خلاصه مطلب
با تزیین گل های طبیعی سفید، گل های رنگین کمانی بسازید
عنوان مطلب
با تزیین گل های طبیعی سفید، گل های رنگین کمانی بسازید
توضیح کوتاه
به ساده ترین روش و با کمترین هزینه گل های رنگین کمانی بسازید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

چند گلدان گل شیشه ای بسازید و طراوت را به خانه بیاورید... اگر گل های تازه و طبیعی همیشه جزیی از دکور خانه تان هستند، با ساختنی همراه باشید تا ساخت گلدان گل شیشه ای با شیشه مربا را یاد بگیرید. با چیدن گل های ط...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

چند گلدان گل شیشه ای بسازید و طراوت را به خانه بیاورید

اگر گل های تازه و طبیعی همیشه جزیی از دکور خانه تان هستند، با ساختنی …

پاسخ دهید