خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / آموزش ساخت پایه کاپ کیک سیمی با وسایل دورریختنی

آموزش ساخت پایه کاپ کیک سیمی با وسایل دورریختنی

اگر همیشه در مهمانی هایتان کاپ کیک سرو می کنید، به یک پایه کاپ کیک نیاز دارید. با ساختنی همراه باشید تا ساخت پایه کاپ کیکی را یاد بگیرید که با یک تکه چوب و کمی سیم ساخته می شود. ساخت پایه کاپ کیک با این روش بسیار ساده است و نیاز به مهارت یا ابزار خاصی ندارد.

شما می توانید طراحی پایه کاپ کیک را متناسب با ابعاد و شکلی که در نظر دارید، تغییر بدهید. فرقی نمی کند چه شکلی برای کاپ کیک در نظر دارید؛ در هر صورت می توانید از این روش برای ساخت پایه استفاده کنید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • یک رول سیم گالوانیزه چند متری
  • اسپری رنگ متالیک با رنگ دلخواه
  • میله چوبی با قطر ۱۲ میلیمتر
  • چسب اپوکسی
  • یک بسته واشر بزرگ
  • یک بسته واشر ۱۲ میلیمتری
  • چسب بسته بندی

ابزار مورد نیاز

  • سیم چین و دم باریک
  • دریل و مته ۲ میلیمتری
  • درمل و دیسک مخصوص برش

گام دوم: پایه های سیمی را بسازید

پایه کاپ کیکی که در تصاویر می بینید ۱۳ هولدر دارد که برای ساخت آنها به ۱۳ سیم ۵۰ سانتیمتری نیاز داریم. این ۱۳ تکه سیم را یکجا ببرید و تا جایی که می شود آنها را صاف کنید.

یک سر سیم ها را طوری تا کنید که بتوانید سیم ها را با دم باریک نگه دارید و سر دیگر سیم ها را شکل بدهید. بعد از گرفتن یک سر سیم با دم باریک، سر دیگر را به شکل حلقه های تو در تو دربیاورید. هنگام ساخت حلقه ها، ارتفاع سیم را یکسان نگه دارید تا بعداً بتوانید از سیم اول به عنوان الگوی ساخت سایر سیم ها استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : با چوب بستنی باکس دیواری بسازید

برای ردیف بالایی چهار سیم کوتاه (با طول نهایی ۱۰ سانتیمتر) و برای دریف پایینی هشت سیم بلند (با طول نهایی ۱۴ سانتیمتر) نیاز دارید. قطعه اضافی هم برای بالای پایه کاپ کیک لازم است. سیم ها را طوری تنظیم کنید که همگی طول یکسان داشته باشند.

چهار تکه سیم هم اندازه هم برای پایه ها ببرید (طول نهایی این سیم ها باید ۱۴ سانتیمتر باشد).

گام سوم: پایه را مونتاژ کنید

برای نصب پایه های سیمی چهار شیار روی یک سر میله چوبی ببرید. ساده ترین راه برای بریدن این شیارها استفاده از درمل است. اما اگر درمل ندارید، می توانید سیم ها را به سطح خارجی میله چوبی وصل کنید. در قسمت انتهایی شیارها یک سوراخ دو میلیمتری دریل کنید. سر یک تکه سیم ۸۰ سانتیمتری را داخل این سوراخ قرار بدهید و دور محل قرارگیری پایه های سیمی بپیچید تا شیارها دیده نشوند.

حالا می توانید پایه های سیمی را داخل شیارها قرار بدهید و سیمی که بریده اید را دور آنها بپیچید. سر اضافی این سیم را هم ببرید.

بهترین راه برای وصل کردن هولدرهای سیمی به میله چوبی استفاده از دو واشر کوچک و بزرگ به همراه چسب اپوکسی است. واشر بزرگتر را روی واشر ۱۲ میلیمتری قرار بدهید و آنها را بهم بچسبانید.

بعد از خشک شدن چسب اپوکسی، هولدرهای ردیف پایینی را روی واشرها مرتب کنید. قبل از چسباندن هر هولدر مطمئن شوید فاصله آن با سایر هولدرها یکسان باشد. دقت کنید سیم ها به پشت واشر بزرگتر چسبانده می شود.

قبل از اینکه چسب کاملاً خشک بشود، واشر دوتایی که قبلاً چسبانده اید را روی این واشر قرار بدهید. سپس یک وزنه رویش قرار بدهید تا تمام اتصالات خوب سفت بشوند.این مراحل را برای ردیف بالایی و چهار بخش آن هم تکرار کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : با در نوشابه پیکسل بسازید

برای وصل کردن ردیف ها به میله چوبی، با پیچیدن چسب بسته بندی دور میله ارتفاع هر ردیف را مشخص کنید. واشرها را چک کنید تا مطمئن شوید تراز هستند و سپس آنها را با اپوکسی بچسبانید. چسب اپوکسی را دور واشر بالایی بزنید و قبل از تکان دادن چسب بسته بندی اجازه بدهید تا چسب اپوکسی کاملاً خشک بشود. ردیف دیگر هولدرها را هم به همین روش نصب کنید.
برای کامل کردن پایه کاپ کیک یک تکه سیم را پیچ بدهید، یک سوراخ بالای میله دریل کنید و سپس سیم را با اپوکسی داخل سوراخ بچسبانید.

گام چهارم: پایه کاپ کیک را رنگ کنید

پایه کاپ کیک آماده است و فقط باید آن را با اسپری رنگ کنید. یک لایه رنگ کافی است اما به شرط اینکه رنگ را کاملاً یکدست روی پایه پخش کنید.

تصاویر پایه های کاپ کیکی که با این روش می سازید را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت پایه کاپ کیک سیمی با وسایل دورریختنی
عنوان مطلب
آموزش ساخت پایه کاپ کیک سیمی با وسایل دورریختنی
توضیح کوتاه
با کمترین هزینه یک استند کاپ کیک بسازید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت عروسک سیمی ساده و کوچک در این ساختنی آموزش ساخت یک عروسک سیمی را یاد می گیرید که می توانید از آن به عنوان جاکلیدی یا آویز زیپ استفاده کنید. ساخت عروسک با این روش هیچ هزینه ا...
آموزش ساخت گل فلزی بدون جوشکاری و آهنگری... گل های فلزی یکی از وسایل تزیینی هستند که بخاطر دوام بالا و زیبایی خاص، طرفداران زیادی دارند. این گل های فلزی معمولاً با تکنیک ها و ابزارهای جوشکاری سا...
آموزش ساخت دسته کلید شیک و متفاوت با زنجیر دوچرخه... در این ساختنی آموزش ساخت دسته کلید با زنجیر دوچرخه را می خوانید. مهمترین مزیت این نوع دسته کلید، بادوام بودن و البته اندازه کوچک آن است. اگر کلیدهایی ...
آموزش ریخته گری فلز با خمیر سوگرو؛ ارزان، ساده و دقیق... ریخته گری فلز روش های مختفلی دارد و اکثر این روش ها نیاز به ابزار و وسایل گران قیمت دارد. اگر دوست دارید دست سازهای فلزی بسازید اما به این ابزار و وسا...
آموزش ساخت تبر کوچک و کاربردی با تیغه اره گردبر... اگر در کارگاه، باغ یا باغچه‌تان به یک تبر کوچک نیاز دارید، خودتان هم می توانید آن را بسازید. در این ساختنی یاد می گیرید چطور با تیغه اره گرد یک تبر کو...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت دسته کلید شیک و متفاوت با زنجیر دوچرخه

در این ساختنی آموزش ساخت دسته کلید با زنجیر دوچرخه را می خوانید. مهمترین مزیت …

پاسخ دهید