خانه / چگونه بسازیم / الکترونیکی / داک شارژ با طرح تخت آهنین سریال بازی تاج و تخت بسازید

داک شارژ با طرح تخت آهنین سریال بازی تاج و تخت بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت پایه یا داک شارژ با طرح تخت آهنین را برایتان آماده کرده ایم. برای ساخت داک شارژ با این روش نیاز به آشنایی با الکترونیک ندارید چون از شارژر USB آماده استفاده خواهیم کرد. برای ساخت یک تخت آهنین کوچک اما کاربردی با ساختنی همراه باشید.

داک شارژ با طرح تخت آهنین بسازید
داک شارژ با طرح تخت آهنین بسازید

گام اول: وسایل مورد نیاز

 • شارژر USB
 • یک بسته شمشیر پلاستیکی مخصوص تزیین شیرینی
 • رنگ آکریلیک نقره ای
 • رنگ آکریلیک برنز
 • رنگ آکریلیک سیاه
 • فوم ۲ میلیمتری
 • فوم ضخیم
 • تخته MDf

ابزار مورد نیاز

 • چسب حرارتی
 • چسب چوب
 • میخ

گام دوم: شمشیرها را آماده کنید

ابتدا باید شمشیرهای پلاستیکی را آماده کنید. باید یک قسمت دسته را جدا کنید تا شمشیر کاملاً صاف بشود. در تصویر دوم می توانید قسمت جدا شده را پیدا کنید. اینکار را برای تمام شمشیرها انجام بدهید.

گام سوم: تخته های MDF را ببرید

در این مرحله باید شکل کلی تخت آهنین را با MDF بسازید. ابتدا ابعاد موبایل را روی تخته علامت بزنید و سپس یک تخته پشتی که کمی عریض تر از آن باشد، بکشید. سپس سایر تخته ها را با همان عرض و عمق دلخواه بکشید. بعد از کشیدن شکل اجزا روی تخته MDF، آنها را با اره نواری یا هر نوع اره دیگری که دارید ببرید. تعداد قطعاتی که باید ببرید و شکل آنها در تصاویر بالا مشخص است.

گام چهارم: بدنه چوبی را مونتاژ کنید

برای اتصال تخته ها به یکدیگر از چسب چوب و میخ های ریز استفاده کنید. اگر اجزای تخت با هم تراز نبودند می توانید با اضافه کردن تکه های چوب یا براکت های فلزی مشکل را حل کنید. بدنه چوبی دیده نمی شود و به همین خاطر می توانید این قطعات ریز را داخل بدنه اضافه کنید.

گام پنجم: تخت آهنین را شکل بدهید

برای ایجاد شکل واقعی تخت آهنین باید چند تکه فوم ضخیم ببرید و به قسمت های مختلف بدنه چوبی بچسبانید. در این مرحله فقط با چسباندن فوم شکل کلی تخت را اصلاح کنید و خیلی به دقیق بودن لبه ها دقت کنید. در مراحل بعد روی بدنه چوبی یک لایه فوم نازک می کشیم تا سطوح بدنه را هموار و یکدست کند.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت: یک آینه تزئینی بی نهایت بسازید !

گام ششم: تخته پشتی را کامل کنید

چون می خواهیم جای کابل را تنظیم کنیم، ابتدا باید تخته پشتی را کامل کنید. ابتدا تخته پشتی را با یک ورق فوم نازک بپوشانید و سپس چسباندن شمشیرها را آماده کنید. ضخامت لایه شمشیرها فاصله بین تخته پشتی تا محل قرارگیری تلفن و شارژر را مشخص می کند.

گام هفتم: سوراخ کابل را دریل کنید

تلفن را جلوی تخته پشتی بگذارید و یک خط جلوی آن بکشید. فاصله را اندازه بگیرید و یم سوراخ از زیر برای کابل دریل کنید. اگر مته با اندازه مناسب ندارید، می توانید دو سورخ کوچک دریل کنید و سپس بین آنها را سوهان بکشید.

یک شیار هم پشت بدنه چوبی دریل کنید تا سیم آویزان نماند.

گام هشتم: لایه فومی را کامل کنید

بعد از مشخص شدن جای موبایل و شارژر در داک شارژ می توانید قسمت های دیگر بدنه را هم با یک لایه فوم نازک بپوشانید. روی تمام سطوح چوبی و فومی را خوب بپوشانید تا سطح چسباندن شمشیرها صاف بشود.

گام نهم: شمشیرها را بچسبانید و خم کنید

اگر خوب به تصویر تخت آهنین اصلی دقت کنید، می بینید که روی برخی لبه ها و گوشه ها شمشیرها خم شده اند. شما هم برای خم کردن شمشیرها از سشوار یا هیت گان استفاده کنید و آنها را طوری خم کنید که به شکل لبه ها دربیاید. به این ترتیب چسباندن آنها ساده تر می شود.

قبل از چسباندن شمشیرها به کف تخت آهنین، نحوه قرارگیری تلفن روی بدنه را مشخص کنید و شمشیرها را با توجه به آن شکل بدهید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت مدار ژنراتور ولتاژ منفی با قطعات ارزان (منفی ساز ولتاژ)

اگر می خواهید عمق لایه های شمشیر در بخش های مختلف تخت را با هم اشتباه نکنید، از کدگذاری رنگی استفاده کنید. همانطور که در تصویر می بینید هر بخش تخت را با یک رنگ شمشیر بپوشانید تا کارتان ساده تر بشود.

گام دهم: تاج بالایی تخت را بسازید

برای ساخت تاج بالایی تخت آهنین فقط به تیغه های شمشیر نیاز داریم. دسته هایی که جدا می کنید را نگه دارید چون در مراحل بعد به آنها نیاز دارید. تیغه هایی که بریده اید را هم دور لبه بالایی بچسبانید. از دسته ها هم روی لبه بالایی و سه گوشه پشتی تخت استفاده کنید.

چسباندن این همه شمشیر به بدنه شارژ وقت زیادی می برد. اما بعد از کامل کردن لایه اول، باید یکبار دیگر تخت را بررسی کنید و هر سوراخی که دیدید را با شمشیر پر کنید. قبل از رنگ آمیزی هم باید رشته های چسب بین شمشیرها را بکنید.

در همین مرحله از ساخت داک شارژ و قبل از اینکه سراغ رنگ آمیزی بروید، مطمئن شوید لایه شمشیرها اشکالی ندارد.

گام یازدهم: رنگ مشکی پایه

ابتدا کل تخت را با یک لایه رنگی مشکی بپوشانید تا سایه لازم برای ایجاد افکت آهن شکل بگیرد. برای اینکه رنگ به تمام زوایای تخت برسد و گوشه ها را پر کنید، باید اسپری را از چند جهت روی تخت بگیرید.

در همین مرحله و فقط با یک لایه رنگ مشکی هم داک شارژ ظاهر شیک و متفاوتی دارد اما می توانید آن را بهتر کنید.

گام دوازدهم: سایه نقره ای

برای اینکه ظاهر آهنی به تخت آهنین بدهیم از رنگ آکریلیک نقره ای استفاده می کنیم. برای اضافه کردن رنگ نقره ای از تکنیک افشانه کاری خشک با مسواک استفاده می کنیم. مقدار خیلی کمی رنگ آکریلیک روی مسواک بزنید و آن را با دست روی تخت افشانه کنید. فقط به قسمت های پشتی و گوشه های برآمده تخت سایه نقره ای بزنید.

در ساختنی بخوانید :  دستور پخت : با کدوحلوایی یک دسر خوشمزه درست کنید

گام سیزدهم: سایه برنزی

برای اینکه عمق بیشتری به رنگ داک شارژ بدهید، می توانید از یک لایه سایه برنزی روی لیه نقره ای استفاده کنید. اگر می خواهید این سایه را به تخت آهنین اضافه کنید، باید چند قسمت برجسته اصلی را به مقدار خیلی کم سایه بزنید. زیاده روی در استفاده از سایه برنزی کل تخت آهنین را خراب می کند.

گام چهاردهم: کابل را وصل کنید

بعد از خشک شدن رنگ می توانید کابل را به داک شارژ وصل کنید. برای قرار گرفتن کابل در جای مناسب، آن را به گوشی وصل کنید و گوشی را روی داک بگذارید. سپس کابل را از زیر و با چسب حرارتی فراوان به بدنه چوبی بچسبانید.

گام پانزدهم: شارژر را تست کنید

شارژر را به برق بزنید و مطمئن شوید داک شارژ کار می کند.

گام شانزدهم: کابل را رنگ کنید

اگر کابل شارژر رنگی است، برای یکدست شدنش با داک شارژ آن را رنگ کنید. اگر از اسپری برای رنگ کردن کابل استفاده می کنید، تخت آهنین را بپوشانید تا رنگ آمیزی تخت تغییر نکند.

داک شارژ مخصوص آماده است

این داک شارژ یکی از بهترین هدیه هایی است که می توانید به علاقه مندان سریال بازی تاج و تخت بدهید. اگر این داک را ساختید، تصاویرش را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
داک شارژ با طرح تخت آهنین سریال بازی تاج و تخت بسازید
عنوان مطلب
داک شارژ با طرح تخت آهنین سریال بازی تاج و تخت بسازید
توضیح کوتاه
یک داک شارژ منحصر به فرد بسازید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

با چسب حرارتی و چرم پایه شارژ یا داک شارژ بسازید... در این ساختنی یاد می گیرید با وسایل ارزان و در دسترس یک پایه شارژ شیک و بادوام بسازید. با این پایه شارژ یا داک شارژ می توانید راحت تر از موبایل در حال...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با چسب حرارتی و چرم پایه شارژ یا داک شارژ بسازید

در این ساختنی یاد می گیرید با وسایل ارزان و در دسترس یک پایه شارژ …

پاسخ دهید