خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / با یک تکه سیم آویز دیواری مخصوص عینک دودی بسازید

با یک تکه سیم آویز دیواری مخصوص عینک دودی بسازید

اگر دنبال یک آویز ساده اما کاربردی برای عینک دودی و طبی می گردید، یک تکه سیم بردارید و این آویز دیواری را بسازید! در این ساختنی طرز ساخت آویز مخصوص عینکی را یاد می گیرید که ساختش نیاز به صرف هزینه یا مهارت خاصی ندارد. این آویز دیواری را می توانید به دیوار، پشت در یا داخل کمد وصل کنید و به راحتی به عینک هایتان دسترسی داشته باشید.

 آویز دیواری مخصوص عینک دودی بسازید
آویز دیواری مخصوص عینک دودی بسازید

اگر جای خوبی برای آویز دیواری عینک انتخاب کنید، عینک ها به هیچ وجه آسیب نمی بینند. لنز عینک هایی که داخل این آویز قرار می دهید هیچ تماسی با یکدیگر ندارند و به همین خاطر روی آنها خط یا خش هم نمی افتد.

گام اول: وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • سیم فلزی روکش دار و ضخیم – طول سیم به تعداد و اندازه عینک ها بستگی دارد.
  • دم باریک
  • دو عدد پیچ

گام دوم: سیم را شکل بدهید

در تصویر بالا شکل کلی آویز عینک را می بینید. باید چند تورفتگی با فاصله های یکسان از یکدیگر ایجاد کنید. معمولاً یک اینچ (۲٫۵ سانتیمتر) تورفتگی برای هر نوع عینک آفتابی مناسب است اما فاصله بین این تورفتگی به بزرگی عینک ها بستگی دارد.

شکل دادن سیم را از حلقه سمت چپ شروع کنید. این دایره کار مهره پیچ را می کند و باید به اندازه دور پیچ باشد. سپس فرورفتگی ها را با فواصل یکسان ایجاد کنید و در نهایت سمت راست سیم را هم به شکل حلقه دربیاورید. حالا می توانید اضافی سیم را ببرید.

گام سوم: آویز دیواری را نصب کنید

آویز مخصوص عینک را نصب کنید
آویز مخصوص عینک را نصب کنید

بعد از اینکه سیم را شکل دادید، باید آن را با دو پیچ به دیوار، کمد یا پشت در وصل کنید. آویز دیواری را روی محل مورد نظرتان بگذارید، جای پیچ ها را علامت بزنید و دو سوراخ دریل کنید. سپس آویز را با دو پیچ به دیوار وصل کنید. بعد از اینکه آویز را کاملاً محکم کردید، آویز را با دو دست و به آرامی سمت خودتان بکشید تا نسبت به دیوار زاویه ۴۵ درجه پیدا کند.

در ساختنی بخوانید :  ماتریکس LED بسازید و از طریق وای فای کنترلش کنید

حالا یک آویز دیواری مخصوص عینک دارید که می توانید از آن برای انواع عینک دودی و طبی و حتی در کارگاه برای عینک های ایمنی استفاده کنید.

منبع

خلاصه مطلب
با یک تکه سیم آویز دیواری مخصوص عینک دودی بسازید
عنوان مطلب
با یک تکه سیم آویز دیواری مخصوص عینک دودی بسازید
توضیح کوتاه
با کمترین هزینه عینک های دودی و طبی را مرتب کنید.
نویسنده

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پاسخ دهید