خانه / ویژه ها / با روکش چوبی پایه لپ تاپ چوبی خمیده و مقاوم بسازید

با روکش چوبی پایه لپ تاپ چوبی خمیده و مقاوم بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت یک پایه لپ تاپ چوبی را یاد می گیرید که می توانید از آن برای تلبت هم استفاده کنید. این پایه چوبی برای کسانی که لپ تاپ را به مانیتور و کیبور جداگانه وصل می کنند، ایده آل است. با استفاده از پایه لپ تاپ چوبی ، لپ تاپ کمترین فضای ممکن را روی میز اشغال می کند.

این پایه لپ تاپ چوبی از روکش چوب ساخته می شود و طرح خمیده دارد. شکل دادن و خم کردن روکش چوبی بسیار ساده است و نیاز به ابزار نجاری حرفه ای ندارد.

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • روکش چوب
  • تخته چندلا
  • اره مویی
  • گیره نجاری
  • چسب چوب
  • چسب بسته بندی
  • ماشین پوست
  • روغن تخم کتان جوشانده شده

گام دوم: قالب را آماده کنید

کارتان را با ساخت قالبی شروع کنید که پایه لپ تاپ چوبی را شکل خواهد داد. ساخت این قالب از یک تکه چوب ضخیم بسیار ساده تر است اما اگر چوب ضخیم پیدا نکردید، می توانید قالب را از چند لایه تخته چندلای ۹ میلیمتری بسازید. روشی که در این آموزش مورد استفاده قرار گرفته است.

ابتدا باید اندازه پایه منحنی که لپ تاپ را نگه می دارد، مشخص کنید. دو تخته چندلا را در اندازه ای ببرید که به اندازه فضای خارجی پایه باشد. سپس این دو تخته را بهم بچسبانید، شکل پایه لپ تاپ را روی تخته چوبی بکشید و سپس دور شکل را ببرید. حالا چهار تکه چوب دارید: دو انحنای بالایی و دو انحناهای پایینی. دو تکه بالایی را به یکدیگر و دو تکه پایینی را به یکدیگر بچسبانید. توصیه می کنیم حتماً ویدیو را ببینید تا کاملاً فرایند ساخت قالب را متوجه شوید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت اره رومیزی کوچک با اره گردبرد

حالا باید روی هر دو قطعه یک برش کاملاً صاف داشته باشید. اگر روی این خطوط ناهمواری می بینید، آنها را با ماشین پوست صاف کنید.

گام سوم: روکش ها را ببرید

ما از روکش یک متری با عرض ۱۷ سانتیمتر و ضخامت ۰٫۶ میلیمتر استفاده کردیم. ابتدا روکشی که دارید را از طول به سه بخش مساوی تقسیم کنید. بهترین راه برای بریدن روکش چوب، استفاده از خط کش فلزی و کاتر است. به این ترتیب که با کاتر چند خط روی محل مورد نظرتان بیاندازید تا روکش با یک فشار کوچک بریده بشود. اگر بخوانید روکش را فقط با یکبار حرکت کاتر ببرید، احتمال ترک خوردن روکش وجود دارد.

بعد از بریدن سه تکه هم اندازه، روکش ها را به ۹ تکه مساوی تقسیم کنید. نحوه برش روکش ها را به طور کامل در ویدیوی آموزشی ببینید.

اندازه دهانه پایه لپ تاپ چوبی را با ابزارهای دقیق اندازه بگیرید. سپس یک الگوی کاغذی شبیه چیزی که در تصویر می بینید (مطابق با ضخامت لپ تاپ خودتان) بسازید. سپس تمام روکش ها را با این الگوی کاغذی برش بدهید.

گام چهارم: روکش ها را بهم بچسبانید

حالا که هر نه ورق روکش را آماده کرده اید، باید آنها را بهم بچسبانید. اگر در کار نجاری حرفه ای نیستید، از چسب چوب استفاده کنید تا قبل از سفت شدن کمی وقت برای اصلاح اشکالات احتمالی داشته باشید.

روکشی که بهترین شکل را دارد به عنوان روکش پایه انتخاب کنید. کمی چسب به آن بزنید و روکش بعدی را به آن بچسبانید. سایر روکش ها را به همین ترتیب بچسبانید و برای اضافه کردن هر روکش یک لایه چسب بزنید. بهتر است از چسب زیاد استفاده کنید تا پایه لپ تاپ چوبی محکم بشود.

در ساختنی بخوانید :  سیستم احتراق ریموت کنترل بسازید و آتش را از راه دور روشن کنید

روکش ها را بین قالبی که ساخته اید بگذارید، دور قالب را با گیره ببندید و ۲۴ ساعت صبر کنید تا چسب کاملاً خشک بشود. بعد از این مدت، گیره را باز کنید و پایه را از داخل قالب بیرون بیاورید. اگر زیاد از چسب استفاده کرده اید و چسب های خشک شده نمی گذارند پایه از قالب جدا بشود، ابتدا چسب ها را جدا کنید و بعد پایه لپ تاپ چوبی را بیرون بیاورید.

بعد از بیرون آوردن پایه لپ تاپ چوبی یک لایه روغن بذر کتان رویش بزنید تا زیبایی روکش خودش را بهتر نشان بدهد.

پایه لپ تاپ چوبی آماده است

از این پایه لپ تاپ چوبی می توانید برای موبایل و تبلت هم استفاده کنید. فقط باید اندازه پایه را تغییر بدهید. درضمن اگر به دستگاه برش لیزری یا دستگاه CNC دسترسی دارید، می توانید مراحل برش را با این دستگاه ها انجام بدهید.

منبع

خلاصه مطلب
پایه لپ تاپ چوبی خمیده و مقاوم بسازید
عنوان مطلب
پایه لپ تاپ چوبی خمیده و مقاوم بسازید
توضیح کوتاه
از این روش می توانید برای ساخت پایه تبلت و موبایل هم استفاده کنید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

جاقلمی چوبی و دو طبقه مخصوص مداد شمعی بسازید... اگر اهل نقاشی باشید، حتماً می دانید تمیز و مرتب نگه داشتن مداد شمعی چقدر سخت است. مداد شمعی را نمی شود مثل ماژیک یا مدادرنگی داخل یک جاقلمی یا جامدادی...
قفسه چاقوی دیواری بسازید و همه چاقوها را دم دست نگه دارید... وقتی آشپزخانه کوچک باشد، استفاده بهینه از فضا اهمیت زیادی دارد. یکی از وسایلی که همیشه باید دم دست باشد و فضای روی کابینت را اشغال می کند، ست چاقو است...
با دستگاه برش لیزری اسباب بازی ماکت لودر بسازید... خرید اسباب بازی بچه ها را خیلی خوشحال می کند اما اگر این اسباب بازی را خودتان ساخته باشید – یا از بچه ها در ساختش کمک بگیرید، این شادی و لذت خیلی بیشت...
یک مدل موج آزمایشگاهی خیلی بزرگ بسازید قبلاً در ساختنی آموزش ساخت مدل موج رومیزی را یاد گرفته اید. در این پست ساخت یک نمونه بزرگتر را یاد می گیرید. این مدل موج آزمایشگاهی چند متر طول دارد و...
آموزش ساخت کتابخانه و قفسه دیواری شیک با لوله و تخته چوبی... حتماً شما هم قفسه های دیواری و کتابخانه هایی که با لوله ساخته می شوند را دیده اید. اگر دوست دارید از این قفسه های دیواری داشته باشید، خودتان دست بکار ...
کابینت دارت شیک و بادوام در اندازه دلخواه بسازید... اگر اهل بازی دارت باشید، احتمالاً در فروشگاه ها کابینت دارت دیده اید. این کابینت های دارت خیلی شیک و جالب هستند اما قیمت بالایی هم دارند. در این ساختن...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت جا ادویه ای چوبی و سه طبقه با دستگاه برش لیزری

اگر برای طبخ غذا از ادویه های زیادی استفاده می کنید، باید یک جا ادویه …

پاسخ دهید