خانه / چگونه بسازیم / الکترونیکی / آموزش ساخت آرنج بند و زانوبند حرارتی برای درمان سریع درد

آموزش ساخت آرنج بند و زانوبند حرارتی برای درمان سریع درد

یکی از بهترین روش های خانگی برای درمان دردهای عضلانی و استخوانی ناشی از ضربه، کمپرس گرم است. اگر همیشه از کمپرس آب گرم استفاده می کنید و دیگر از پر کردن کیسه های آب گرم خسته شده اید، راه ساده تری هم وجود دارد. زانوبند حرارتی که با اتصال آن به پاوربانک گرمای بسیار مطبوعی ایجاد می کند و درد زانو و یا آرنج را از بین می برد.

روش ساخت زانوبند حرارتی تقریباً مشابه ساخت کیسه خواب گرمایشی است که قبلاً یاد گرفته اید. برای ساخت زانوبند حرارتی باید کمی الکترونیک بدانید و بتوانید مدارهای الکترونیکی بسازید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • یک تکه پارچه کشی
  • طناب فیبر کربن ۳ میلیمتری
  • چسب سیلور
  • کانکتور USB
  • کمی سیم
  • چسب لاستیک
  • پاوربانک USB دو ولتی-دو آمپ
  • سنسور ترموستات برای درجه حرارت مورد نظرتان

گام دوم: هیتر را انتخاب کنید

برای تامین گرمایش زانوبندی حرارتی از طناب فیبر کربن استفاده می کنیم. این نوع طناب برخلاف سیم نیکروم و سایر المنت های حرارتی، مقاومت زیادی در برابر خمیدگی دارد و چندین سال قابل استفاده است. بخاطر همین انعطاف پذیری می توانید زانوبند و آرنج بندی بسازید که کشی است و برای هر سنی قابل استفاده است. ضمن اینکه فیبر کربن قابل تنفس است و در نتیجه زانو عرق نمی کند.

گام سوم: فیبر کربن را به پارچه بچسبانید

برای این زانوبند حرارتی از یک منبع تغذیه ۵V 2A 10000 mAh استفاده می کنیم. سه تکه طناب کربنی به طول ۵ سانتیمتر ببرید (با این تعداد طناب می توانید به دمای ۴۳ درجه سانتیگراد برسید). جریان عبوری از طناب ها ۱٫۲ آمپر و مصرف برق آنها ۶ وات خواهد بود.

در ساختنی بخوانید :  با مدار آژیر ساز برای خودتان یک آژیر قدرتمند بسازید !

دور محل اتصال طناب های فیبر کربن سیم بپیچید و روی هر محل اتصال یک قطره چسب سیلور بزنید.

ترموستات را به صورت سری به طناب کربنی وصل کنید. کار ترموستات این است که وقتی زانوبند به درجه حرارت مورد نظر رسید، تولید گرما را متوقف کند. با اضافه کردن ترموستات می توانید زانوبند حرارتی را به هر منبع تغذیه ای از ۵ تا ۱۲ ولت وصل کنید.

یک تکه پارچه کشی با ابعاد ۱۸ در ۳۰ سانتیمتر ببرید (ابعاد پارچه ای که می برید به دور آرنج، بازو و زانویتان بستگی دارد). سپس به یک طرف طناب کربنی چسب لاستیک بزنید و آن را به صورت زیگزاگی روی پارچه بچسبانید. الگوی زیگزاگی امکان کشیده شدن پارچه را فراهم می کند.

روی پارچه کشی را با یک تکه پارچه هم اندازه بپوشانید و دو پارچه را بهم بدوزید. سپس پارچه ها را رول کنید و لبه هایش را هم بدزوید.

زانوبند حرارتی آماده است

برای استفاده از زانوبند یا زانوبند کافی است آن را دور محل مورد نظر ببندید و کانکتور را به پاوربانک وصل کنید. فیبر کربن در عرض یک دقیقه موضع را گرم می کند و احساس درد را به شدت کاهش می دهد.

اگر پیشنهادی برای بهبود طراحی زانوبند حرارتی دارید، آن را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت آرنج بند و زانوبند حرارتی برای درمان سریع درد
عنوان مطلب
آموزش ساخت آرنج بند و زانوبند حرارتی برای درمان سریع درد
توضیح کوتاه
این زانوبند می تواند بازوی شما را گرم کند و با گرمایش درد بدن شما را کاهش بدهد.
نویسنده

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پاسخ دهید