خانه / چگونه بسازیم / الکترونیکی / ماژول LED و ماژول سوئیچ برای تست پروژه های آردوینو

ماژول LED و ماژول سوئیچ برای تست پروژه های آردوینو

اکثر پروژه های آردوینو چند LED و سوئیچ دارند. همین مسئله می تواند ساخت مدارهای آزمایشی روی برد بورد وقت گیر کند و باعث شلوغ شدن برد بشود. در چنین مواقعی می توانید از ماژول LED و ماژول سوئیچ استفاده کنید تا ساخت برد آزمایشی زمان کمتری بگیرد. اگر همیشه مشغول ساخت پروژه ها و مدارهای جدید هستید، این ماژول ها کارتان را بسیار ساده تر می کنند.

ماژول LED را می توانید به ۵ منبع با اتصال به زمین های مشترک یا جداگانه وصل کنید. ماژول سوئیچ هم ۵ پوش باتن به همراه مقاومت پول داون دارد. با استفاده از این دو ماژول، مرحله طراحی و ساخت نمونه اولیه پروژه های الکترونیکی بسیار ساده تر می شود.

گام اول: وسایل مورد نیاز

 • پرف برد
 • ۵ عدد مقاومت ۳۶۰ohm– اندازه مقاومت به سایز LEDها بستگی دارد.
 • ۵ عدد مقاومت ۱۰K
 • ۵ عدد LED قرمز ۳ میلیمتری – می توانید رنگ و سایز LEDها را تغییر بدهید.
 • پین هدر ۹۰ درجه
 • ۵ عدد سوئیچ باتن ۶ در ۶ در ۵ میلیمتر
 • ۵ عدد سوئیچ SPDT SS-12D00G3
 • چهار عدد پیچ M3 10 میلیمتری
 • چهار عدد پیچ M3
 • قطعات پرینت شده – این قطعات فقط ورق های نصب هستند و می توانید بجای آنها از هر چیزی که کارکرد مشابه داشته باشد، استفاده کنید.

گام دوم: پرف برد را آماده کنید

دو تکه از پرف برد با تعداد نقطه های ۱۴ در ۲۵ تایی ببرید. ساده ترین راه برای بریدن پرف برد خط انداختن با کاتر و سپس شکستن آن از روی خط است. چهار سوراخ ۲٫۷ میلیمتری روی این بردها دریل کنید (محل سوراخ ها در تصاویر مشخص است).

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت: یک قلک مقوایی ساده و شیک

گام سوم: قطعات را آماده کنید

ابتدا باید پین هدرها را در تعداد و اندازه های مناسب ببرید:

 • دو تکه از پین هدر ۱x3و سه تکه از پین هدر ۱x2برای ماژول LED
 • دو تکه از پین هدر ۱x3و سه تکه از پین هدر تکی برای برای ماژول سوئیچ

پایه های مقاومت را با زاویه ۹۰ درجه خم کنید. برای اینکار می توانید از ابزار مخصوص خم کردن پایه های مقاومت استفاده کنید که با پرینتر سه بعدی ساخته می شود. فایل طراحی این ابزار را اینجا ببینید.

گام چهارم: ماژول LED را بسازید

حالا می توانید قطعات این ماژول را طبق شماتیک روی پرف برد لحیم کنید. برای جزییات بیشتر درباره نحوه مونتاژ ماژول به تصاویر دقت کنید و فایل های شماتیک زیر را دانلود کنید (رمز فایل saakhtani.ir است).

گام پنجم: ماژول سوئیچ را بسازید

حالا می توانید قطعات این ماژول را طبق شماتیک روی پرف برد لحیم کنید. برای جزییات بیشتر درباره نحوه مونتاژ ماژول به تصاویر دقت کنید و فایل های شماتیک زیر را دانلود کنید (رمز فایل saakhtani.ir است).

گام ششم: ماژول ها را روی ورق ها نصب کنید

پیچ ها را از مهره ها رد کنید و بردها را به ورق هایی که پرینت کرده اید، وصل کنید. اگر پیچ هایتان کوتاه تر از ۸ میلیمتر هستند، نیازی به مهره ندارید. فقط از دوتای آنها استفاده کنید چون جای سوراخ های روی برد و ورق ها کاملاً تراز نیستند.

ماژول ها را تست کنید

حالا می توانید این ماژول ها را به بردهای اصلی وصل کنید و بدون شلوغ کردن برد اصلی، آن را تست کنید. اگر پیشنهادی برای بهبود طراحی و کارایی ماژول LED دارید، آن را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت: چراغ مطالعه ای که روح دارد [Arduino]

منبع

خلاصه مطلب
ماژول LED و ماژول سوئیچ برای تست پروژه های آردوینو
عنوان مطلب
ماژول LED و ماژول سوئیچ برای تست پروژه های آردوینو
توضیح کوتاه
با این ماژول ها آزمایش پروژه های الکترونیکی ساده تر می شود.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش کنترل سروو موتور با پتانسیومتر و برد آردوینو... کنترل سروو موتور با پتانسیومتر یکی از پرکاربردترین روش های کنترل سروو است که در این ساختنی به آن می پردازیم. از این روش می توانید در انواع پروژه های ر...
با قطعات ارزان ماژول سنسور مادون قرمز بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک ماژول سنسور مادون قرمز را یاد می گیرید که می توانید آن را مستقیماً به ربات یا سایر پروژه های الکترونیکی وصل کنید. این آموزش ...
با برد آردوینو مترجم مورس بسازید و کدهای مورس را ترجمه کنید... در این ساختنی آموزش ساخت مداری را می خوانید که با آن می توانید کدهای مورس را به کلمات انگلیسی ترجمه کنید! این مترجم مورس به شما کمک می کند مهارت‌تان د...
قفل در برقی بسازید را با بلوتوث کنترل کنید... با این پروژه آردوینو می توانید قفل در برقی را از طریق موبایل یا تبلت اندرویدی تان کنترل کنید. برای اضافه کردن قابلیت بلوتوث به قفل در برقی می توانید ا...
آموزش برنامه نویسی آردوینو به صورت وایرلس و از طریق بلوتوث... برد آردوینو Uno یکی از جالب ترین سخت افزارهایی است که می توانید در پروژه های آردوینو و الکترونیک از آن استفاده کنید. اما که برنامه نویسی آردوینو حتماً...
چطور سنسور گاز MQ7 را با برد آردوینو و گوشی موبایل کنترل کنیم؟... در این ساختنی یاد می گیرید چطور سنسور گاز MQ7 را برد آردوینو کنترل کنید و داده های آن را در گوشی موبایل تان دریافت کنید. این روش کنترل سنسور گاز ایمنی...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

سنسور فشار پارچه ای با چهار حسگر مجزا بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت سنسور پارچه ای را برایتان آماده کردیم که هم فشار …

پاسخ دهید