خانه / چگونه بسازیم / الکترونیکی / ماژول LED و ماژول سوئیچ برای تست پروژه های آردوینو

ماژول LED و ماژول سوئیچ برای تست پروژه های آردوینو

اکثر پروژه های آردوینو چند LED و سوئیچ دارند. همین مسئله می تواند ساخت مدارهای آزمایشی روی برد بورد وقت گیر کند و باعث شلوغ شدن برد بشود. در چنین مواقعی می توانید از ماژول LED و ماژول سوئیچ استفاده کنید تا ساخت برد آزمایشی زمان کمتری بگیرد. اگر همیشه مشغول ساخت پروژه ها و مدارهای جدید هستید، این ماژول ها کارتان را بسیار ساده تر می کنند.

ماژول LED را می توانید به ۵ منبع با اتصال به زمین های مشترک یا جداگانه وصل کنید. ماژول سوئیچ هم ۵ پوش باتن به همراه مقاومت پول داون دارد. با استفاده از این دو ماژول، مرحله طراحی و ساخت نمونه اولیه پروژه های الکترونیکی بسیار ساده تر می شود.

گام اول: وسایل مورد نیاز

 • پرف برد
 • ۵ عدد مقاومت ۳۶۰ohm– اندازه مقاومت به سایز LEDها بستگی دارد.
 • ۵ عدد مقاومت ۱۰K
 • ۵ عدد LED قرمز ۳ میلیمتری – می توانید رنگ و سایز LEDها را تغییر بدهید.
 • پین هدر ۹۰ درجه
 • ۵ عدد سوئیچ باتن ۶ در ۶ در ۵ میلیمتر
 • ۵ عدد سوئیچ SPDT SS-12D00G3
 • چهار عدد پیچ M3 10 میلیمتری
 • چهار عدد پیچ M3
 • قطعات پرینت شده – این قطعات فقط ورق های نصب هستند و می توانید بجای آنها از هر چیزی که کارکرد مشابه داشته باشد، استفاده کنید.

گام دوم: پرف برد را آماده کنید

دو تکه از پرف برد با تعداد نقطه های ۱۴ در ۲۵ تایی ببرید. ساده ترین راه برای بریدن پرف برد خط انداختن با کاتر و سپس شکستن آن از روی خط است. چهار سوراخ ۲٫۷ میلیمتری روی این بردها دریل کنید (محل سوراخ ها در تصاویر مشخص است).

در ساختنی بخوانید :  نمایشگر هوشمند خودرو سازگار با آردوینو بسازید

گام سوم: قطعات را آماده کنید

ابتدا باید پین هدرها را در تعداد و اندازه های مناسب ببرید:

 • دو تکه از پین هدر ۱x3و سه تکه از پین هدر ۱x2برای ماژول LED
 • دو تکه از پین هدر ۱x3و سه تکه از پین هدر تکی برای برای ماژول سوئیچ

پایه های مقاومت را با زاویه ۹۰ درجه خم کنید. برای اینکار می توانید از ابزار مخصوص خم کردن پایه های مقاومت استفاده کنید که با پرینتر سه بعدی ساخته می شود. فایل طراحی این ابزار را اینجا ببینید.

گام چهارم: ماژول LED را بسازید

حالا می توانید قطعات این ماژول را طبق شماتیک روی پرف برد لحیم کنید. برای جزییات بیشتر درباره نحوه مونتاژ ماژول به تصاویر دقت کنید و فایل های شماتیک زیر را دانلود کنید (رمز فایل saakhtani.ir است).

گام پنجم: ماژول سوئیچ را بسازید

حالا می توانید قطعات این ماژول را طبق شماتیک روی پرف برد لحیم کنید. برای جزییات بیشتر درباره نحوه مونتاژ ماژول به تصاویر دقت کنید و فایل های شماتیک زیر را دانلود کنید (رمز فایل saakhtani.ir است).

در ساختنی بخوانید :  با کمترین هزینه و مهارت خیاطی کیف دوشی بدوزید

گام ششم: ماژول ها را روی ورق ها نصب کنید

پیچ ها را از مهره ها رد کنید و بردها را به ورق هایی که پرینت کرده اید، وصل کنید. اگر پیچ هایتان کوتاه تر از ۸ میلیمتر هستند، نیازی به مهره ندارید. فقط از دوتای آنها استفاده کنید چون جای سوراخ های روی برد و ورق ها کاملاً تراز نیستند.

ماژول ها را تست کنید

حالا می توانید این ماژول ها را به بردهای اصلی وصل کنید و بدون شلوغ کردن برد اصلی، آن را تست کنید. اگر پیشنهادی برای بهبود طراحی و کارایی ماژول LED دارید، آن را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
ماژول LED و ماژول سوئیچ برای تست پروژه های آردوینو
عنوان مطلب
ماژول LED و ماژول سوئیچ برای تست پروژه های آردوینو
توضیح کوتاه
با این ماژول ها آزمایش پروژه های الکترونیکی ساده تر می شود.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

ساخت گریپر ربات با روشی ساده و با وسایل در دسترس !... روش های مختلفی برای ساخت گریپر ربات وجود دارد. هدف بیشتر این روش ها هم ساخت یک گریپر شبیه به دست انسان است. اما در سال 2010 یک تحقیق در دانشگاه شیکاگو...
با برد آردوینو مدار موزیک پلیر ساده بسازید... قبلاً در ساختنی آموزش ساخت یک موزیک پلیر کامل و پیشرفته را یاد گرفته اید. اگر دنبال یک پروژه ساده تر می گردید، ساخت موزیک پلیر با آردوینو ر امتحان کنی...
با برد آردوینو مدار مبدل بوست ولتاژ بالا بسازید... ساده ترین مداری که با آن می توانید ولتاژهای پایین را به ولتاژهای بالا تبدیل کنید، مدار مبدل بوست است. یک مبدل ولتاژ پایین به بالای ساده به یک القاگر، ...
با وسایل ساده و ارزان رسیور مادون قرمز USB بسازید... در این ساختنی یاد می گیرید چطور یک رسیور مادون قرمز USB کوچک و ارزان بسازید. از این رسیور می توانید در پروژه های مختلف مثل ربات ها، کوادکوپترها و سایر...
با برد آردوینو سرعت سنج دوچرخه ارزان و کاربردی بسازید... قبلاً در ساختنی طرز ساخت داشبور الکترونیکی دوچرخه را خوانده اید. اگر ساخت آن داشبورد برایتان دشوار بوده، می توانید از ساخت سرعت سنج دوچرخه شروع کنید. ...
آموزش ساخت آینه بی نهایت حساس به فشار دست... قبلاً در ساختنی طرز ساخت آینه بی نهایت را یاد گرفته اید. روش های مختلفی برای ساخت این آینه وجود دارد؛ می توانید آن را با ساده ترین وسایل بسازید یا از ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

راه اندازی استپر موتور با استفاده از آردوینو

کنترل استپر موتور با آردوینو و استفاده از IC دارلینگتون UL2003A

در این ساختنی قصد توضیح جنبه های متفاوتی از کنترل استپر موتور (Stepper Motor) توسط آردوینو …

پاسخ دهید