خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / کفش های قدیمی را به کفش کمیک بوک تبدیل کنید!

کفش های قدیمی را به کفش کمیک بوک تبدیل کنید!

تزیین کفش های قدیمی روش های مختلفی دارد؛ می توانید از طناب های رنگی استفاده کنید یا روی آنها نقاشی بکشید. اما روش های جالب تر و البته خاص تری هم وجود دارد؛ مثلاً طراحی کمیک بوک. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور کفش های قدیمی را به کفش کمیک بوک تبدیل کنید.

با این روش ساده می توانید نقاشی های کمیک بوک مورد علاقه تان را روی کفش های قدیمی تان بچسبانید و صاحب یک جفت کفش کمیک بوک انحصاری شوید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • یک جفش کفش – هر جنسی به جز پارچه قابل استفاده است.
  • چسب مادپاج
  • کمیک بوک
  • قلم مو
  • کاتر

گام دوم: طرح های کمیک را ببرید

طرح های کمیک را ببرید
طرح های کمیک را ببرید

بهتر است برای بریدن طرح های کمیک یک روش خاص پیدا کنید. مثلاً سه نوع برش داشته باشید: پنل ها، دیالوگ ها و آواها. اندازه قطعاتی که می برید هم به سایز کفش و البته کمیک بوک بستگی دارد.

گام سوم: چسباندن کاغذها را شروع کنید

طرح ها را به کفش بچسبانید
طرح ها را به کفش بچسبانید

اگر کفش تان بند دارد، حتماً قبل از شروع کار بندها را باز کنید. قلم مو را داخل مادپاج فرو کنید و مقدار زیادی چسب به قسمت انتهایی کنار کفش بزنید (حتماً چسباندن طرح ها را از این قسمت شروع کنید). طرح اول را روی کفش بچسبانید و یک لایه مادپاج رویش بزنید.

گام چهارم: کفش را با طرح های کمیک بپوشانید

کل سطح کفش – یا قسمت های مورد نظرتان – را به همین روش با تکه هایی که از کمیک بوک بریده اید، بپوشانید. نگران استفاده زیاد از مادپاج هم نباشید چون بعد از خشک شدن کاملاً بی رنگ می شود.

در ساختنی بخوانید :  آموزش تزیین کفش های کهنه با کاموا؛ ساده و منحصر به فرد

گام پنجم: کاغذهای اضافی را ببرید

لبه کاغذها را تمیز کنید
لبه کاغذها را تمیز کنید

بعد از اینکه همه قسمت های مورد نظرتان را با کاغذ پوشاندید، چند لایه مادپاج دیگر روی سطوح پوشانده شده بزنید. به این ترتیب طرح ها دوام بیشتری می آورند. حدود ۳۰ دقیقه صبر کنید تا چسب خشک بشود و سپس با کاتر لبه ها اضافی را ببرید.

گام ششم: لنگه دیگر کفش را هم تزیین کنید

لنگه دیگر کفش را تزیین کنید
لنگه دیگر کفش را تزیین کنید

حالا باید لنگه دیگر کفش کمیک بوک را هم تزیین کنید. زیبایی این کفش به یکسان نبودن لنگه هایش است؛ پس خیلی در قید هم شکل بودن کفش ها نباشید.

کفش کمیک بوک جدید مبارک!

بعد از خشک شدن چسب می توانید بندها را ببندید و کفش های شیک و منحصر به‌فردتان را پا کنید. اگر می خواهید کفش کمیک بوک را در هوای بارانی هم بپوشید، یک لایه پوشش محافظ روی آنها بزنید.

منبع

خلاصه مطلب
کفش های قدیمی را به کفش کمیک بوک تبدیل کنید!
عنوان مطلب
کفش های قدیمی را به کفش کمیک بوک تبدیل کنید!
توضیح کوتاه
یک جفت کفش منحصر به فرد و بسیار شیک بسازید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش تزیین کفش های کهنه با کاموا؛ ساده و منحصر به فرد... روش های مختلفی برای تزیین کفش وجود دارد که کاموا یکی از ارزان ترین آنهاست. برای این روش تزیین کفش فقط به کاموا و چسب نیاز دارید. تنها تکنیک قلاب بافی ...
آموزش تزیین کفش کودک با طرح دایناسور! اگر بچه ای را می شناسید که عاشق پارک ژوراسیک و دنیای دنیاسورهاست، بهترین هدیه برایش کفش دایناسوری است. در این ساختنی تزیین کفش کودک با طرح دایناسور را...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش تزیین کفش های کهنه با کاموا؛ ساده و منحصر به فرد

روش های مختلفی برای تزیین کفش وجود دارد که کاموا یکی از ارزان ترین آنهاست. …

پاسخ دهید