خانه / چگونه بسازیم / بیرون از خانه / خودتان در خانه چادر بازی کودک شیک و مقاوم بسازید

خودتان در خانه چادر بازی کودک شیک و مقاوم بسازید

اگر می خواهید یک فضای مناسب برای بازی کودک در خانه یا حیاط مشخص کنید، چادر بازی کودک بهترین انتخاب است. این چادرها معمولاً قیمت بالایی دارند و در هر اندازه ای فروخته نمی شوند. اما اگر خودتان چادر بازی کودک را بسازید، هم هزینه آن کمتر می شود و هم می توانید آن را در اندازه دلخواه بسازید.

چادر بازی کودک بسازید
چادر بازی کودک بسازید

در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور یک چادر بازی کودک ساده اما مقاوم بسازید. این چادر پایه های چوبی دارد و به همین خاطر در اثر جنب و جوش روی زمین نمی افتد. خود چادر هم از نمد و نایلون ساخته می شود. در ویدیوی زیر می توانید تمام مراحل آموزش ساخت را ببینید:

گام اول: چوب ها را ببرید

ابتدا باید ابعاد چوب ها را مشخص کنید. اگر می خواهید چادرتان به اندازه چادری که در تصاویر می بینید باشد، الوارهای کناری را به طول ۱۵۰ سانتیمتر و الوارهای رابط (چوب های افقی بلند) را به طول ۱۲۰ سانتیمتر ببرید. البته می توانید این اندازه ها را کوتاه و بلند کنید تا سایز نهایی چادر هم تغییر کند.

سر الوارها را باید با کمی زاویه ببرید. این زاویه دلخواه است اما بهتر است برای ظاهر بهتر برش ها را بین ۳۵ تا ۵۰ درجه بزنید.

گام دوم: الوارها را بهم وصل کنید

برای اتصال الوارها به یکدیگر می توانید از اره مویی، اره دستی یا حتی یک اسکنه ساده استفاده کنید. نوع اتصال بکاررفته هم اتصال نیم نیم است که برای ساخت چادر جواب می دهد.

الوارهای جلوی چادر را روی هم بگذارید و محل تماس آنها را علامت بزنید. با یک زاویه سنج محل دقیق برش را علامت بزنید. می توانید یک الگوی کارتنی هم بسازید و با کمک آن برش را ایجاد کنید. برش ها را از خطوطی که کشیده اید نزنید و کمی از داخل برش ها را ایجاد کنید تا اتصال کاملاً سفت باشد. اگر از ابزارهای دستی مثل اسکنه برای ایجاد برش ها استفاده می کنید، باید بیشتر دقت کنید تا برش ها دقیق و مرتب بشوند.

در ساختنی بخوانید :  آموزش دوخت کیف دوشی چرمی و پارچه ای به روش ساده

بعد از بریدن شیارها، الوارها را روی هم قرار بدهید تا مطمئن شوید اتصال نیم نیم محکم و سفت است. اگر ابهامی درباره نحوه ایجاد اتصالات دارید، ویدیوی آموزشی را با دقت بیشتری ببینید.

گام سوم: پایه چوبی را کامل کنید

تمام لبه های سفت و تیز الوارها را سنباده بکشید تا به کودکان آسیب نزنند. برای اینکار از کاغذهای سنباده ۱۲۰ و ۲۴۰ استفاده کنید.

اتصالات را هم علامت گذاری کنید تا بعداً راحت تر بتوانید آنها را بهم وصل کنید. برای پرداخت پایه چوبی هم از روغن های طبیعی مثل موم عسل یا رنگ های ضدحساسیت استفاده کنید.

در نهایت هم الوارها را بهم وصل کنید و کاور را اندازه بگیرید.

گام چهارم: کاور را اضافه کنید

برای ساخت کاور می توانید از هر روشی که دوست دارید، استفاده کنید. مثلاً یک تکه نایلون سفید روی پایه چوبی بیاندازید و اجازه بدهید بچه ها خودشان آن را رنگ کنند.

ما نایلون پلاستیکی را با تکه های رنگی نمد تزیین کرده ایم . شما هم می توانید طرح مورد نظرتان را روی کاغذ بکشید، تکه های رنگی نمد آن را ببرید و سپس با چسب حرارتی روی نایلون اصلی بچسبانید.

چادر بازی کودک آماده است

به همین سادگی یک چادر بازی کودک بادوام ساختید. از همین روش می توانید برای ساخت چادر در اندازه های مختلف استفاده کنید. فراموش نکنید تصاویر چادرهایی که می سازید را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید و برای مشاهده سایز آموزش های مرتبط هم تگ اسباب بازی را دنبال کنید. با ساختنی همراه شوید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : کمد چوبی ساده با چهار کشو بسازید

منبع

خلاصه مطلب
خودتان در خانه چادر بازی کودک شیک و مقاوم بسازید
عنوان مطلب
خودتان در خانه چادر بازی کودک شیک و مقاوم بسازید
توضیح کوتاه
یک چادر بازی مقاوم با پایه چوبی بسازید.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش دوخت کیف دوشی چرمی و پارچه ای به روش ساده... قبلاً در ساختنی آموزش دوخت انواع کیف چرمی را یاد گرفته اید. در این پست هم آموزش دوخت کیف دوشی چرمی را یاد می گیرید؛ با این تفاوت که این کیف از ترکیب چ...
با پارچه های مورد علاقه تان کیف موبایل چهل تکه بدوزید... کیف موبایل پارچه ای شاید نتواند به خوبی از موبایل در برابر ضربه محافظت کند، اما دست شما را در طراحی کیف باز می گذارد. به همین خاطر در این ساختنی سراغ ...
آموزش ساخت عروسک پارچه ای مرغ بامزه به همراه الگو... در این ساختنی آموزش ساخت یک عروسک پارچه ای را یاد می گیرید که دوختش بسیار ساده است. برای دوخت این عروسک نیاز به مهارت خیاطی یا عروسک سازی ندارید. الگو...
ماسک پارچه ای برای آلودگی هوا با طرح و رنگ دلخواه تان بسازید (به همراه... اگر نمی توانید فرزندتان را راضی کنید ماسک های بی روح داروخانه ها را به صورتش بزند، دست بکار بشوید و برایش یک ماسک پارچه ای بدوزید. در این ساختنی به شم...
با شلوار جین کهنه کیف فلاکس شیک و بادوام بدوزید... قبلاً در ساختنی آموزش دوخت کیف قمقمه جین را یاد گرفته اید. در این ساختنی نمونه مشابه آن کیف اما با طراحی ساده تر را یاد می گیرید. دوخت این کیف فلاکس ب...
کوله پشتی کیسه ای سبک و بادوام بدوزید در این ساختنی آموزش دوخت کوله پشتی کیسه را یاد می گیرید. دوخت کوله پشتی کیسه ای خیلی ساده‌تر از دوخت کوله پشتی معمولی است و نیاز به مهارت خیاطی ندارد....

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت پینگ پنگ تک نفره ؛ یک بازی ساده اما سرگرم کننده

ساخت اسباب بازی های سرگرم کننده یکی از بهترین روش ها سپری کردن روزهای آخر …

پاسخ دهید