خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / استند رومیزی شیک و مدرن با طراحی منحصر به فرد بسازید

استند رومیزی شیک و مدرن با طراحی منحصر به فرد بسازید

اگر شما هم همیشه روی میز دنبال موبایل، ساعت، خودکار و سایر وسایل کوچک می گردید به یک استند رومیزی نیاز دارید. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور یک استند رومیزی با طراحی شیک و البته شخصی سازی شده بسازید. ساخت استند رومیزی با این روش بسیار ساده است و نیاز به مهارت خاصی ندارد.

طراحی استند رومیزی بسیار ساده است و برای چند مداد و خودکار، تلفن همراه (ایستاده یا خوابیده) و سایر وسایل کوچک جا دارد. البته شما می توانید طراحی استند را طوری تغییر بدهید که برای نگه داشتن وسایل دیگر هم جا داشته باشد.

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • چند ورق تخته چندلای ۱٫۲ میلیمتری
  • چسب چوب
  • روغن جلا

ابزار مورد نیاز

  • اره – در این پروژه می توانید از یک اره مویی دستی ساده هم استفاده کنید.
  • ماشین پوست یا کاغذ سنباده
  • دریل به همراه مته یک میلیمتری
  • سوهان
  • درمل
  • گیره نجاری

گام دوم: ورق های تخته چندلا را آماده کنید

ورق های چوب را ببرید
ورق های چوب را ببرید

قبل از بریدن تخته چندلا باید ابعاد استند را مشخص کنید. مثلاً ما می خواهیم استند رومیزی ۳۰ سانتیمتر طول و ۶ سانتیمتر عرض داشته باشد. پس ورق های چوبی را هم با این ابعاد می بریم.
نکته دیگر این است که اگر دو طرف تخته چندلا روکش دارد، بهتر است روکش را با کاغذ سنباده ۴۰ از بین ببرید. البته اینکار زمان بر است و بهتر است از ابتدا تخته ای بخرید که روکش نداشته باشد.

گام سوم: ورق اول را بچسبانید

می توانید ابتدا همه ورق ها را بهم بچسبانید و سپس با روتر سوراخ ها و شیارهای مورد نظرتان را ایجاد کنید. اما اگر روتر ندارید، باید ورق ها را به صورت جداگانه آماده کنید و بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :  یک لوستر چوبی بسازید و از آن به عنوان جاشمعی هم استفاده کنید

ابتدا دو ورقی که بالای استند قرار می گیرند را بهم بچسبانید. قبل از چسباندن این دو ورق به یکدیگر، دو شیار بزرگ برای گوشی و دفتر یادداشت رویشان ببرید. ابتدا طول و عرض شیار را مشخص کنید و با دریل کردن چندین سوراخ کنار هم شیار را ایجاد کنید. سپس بین سوراخ ها سوهان بکشید و شیار را مرتب کنید. برای گرد کردن لبه ها هم از درمل استفاده کنید.

بعد از ایجاد شیارها می توانید دو ورق را روی هم بچسبانید. حواستان باشد به انتهای سوراخ ها چسب نزنید چون بعداً تمیز کردن چسب مشکل می شود. بلافاصله بعد از چسباندن ورق ها به یکدیگر آنها را با گیره ببندید و چسب اضافی که از درزها بیرون می زند را تمیز کنید.

گام چهارم: ورق سوم را اضافه کنید

اگر می خواهید استند عمق بیشتری داشته باشد، باید یک یا چند ورق دیگر هم به آن اضافه کنید. دقت کنید تعداد ورق هایی که استفاده می کنید به ابعاد استند و ضخامت تخته چندلا بستگی دارد.

طرح شیارها را روی ورق سوم بکشید و با همان روش قبلی شیارها و سوراخ ها را ایجاد کنید. برای صاف کردن لبه ها هم از ماشین سنباده و درمل استفاده کنید. بعد از اینکه این ورق را آماده کردید، آن را به زیر دو ورق قبلی بچسبانید و دوباره ورق ها را با گیره ببندید.

گام پنجم: لبه های استند را صاف کنید

حالا استند رومیزی تقریباً آماده است و باید آن را شکل بدهید. نحوه انجام کار در این مرحله کاملاً سلیقه ای است و به طرحی که برای استند در نظر دارید، بستگی دارد. اگر می خواهید استند شبیه چیزی که در تصاویر می بینید بشود، ویدیوی آموزشی را با دقت ببینید و طبق آن پیش بروید.

در ساختنی بخوانید :  اولین پروژه رزبری پای؛ آموزش تست LED چشمک زن با رزبری پای

بعد از خشک شدن چسب دو لبه استند را با زاویه دلخواه برش بزنید. سپس روی یک سر استند دو برش بزنید. در نهایت هم استند را روی یک ورق تخته چندلا بچسبانید.

بعد از کامل کردن استند، چند سوراخ برای خودکارهایتان روی آن دریل کنید. حالا سراغ سنباده کاری بروید و تمام سطوح استند را کاملاً صاف و تمیز کنید. بعد از سنباده کاری هم چند لایه روغن جلا روی استند بزنید و صبر کنید تا خشک بشود.

استند رومیزی آماده است

استند رومیزی آماده است
استند رومیزی آماده است

اگر کمی خلاق باشید، می توانید با برش های مختلف طراحی استند رومیزی را تغییر بدهید. فراموش نکنید تصاویر استند رومیزی که می سازید را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

می خواهید این استند رومیزی را با یک قفسه کامل کنید؟ این قفسه کتاب رومیزی را بسازید و از ست استند شیک و منحصر به فردتان لذت ببرید.

منبع

خلاصه مطلب
استند رومیزی شیک و مدرن با طراحی منحصر به فرد بسازید
عنوان مطلب
استند رومیزی شیک و مدرن با طراحی منحصر به فرد بسازید
توضیح کوتاه
با این استند می توانید وسایل ریز و درست روی میزتان را مرتب کنید.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت کتابخانه و قفسه دیواری شیک با لوله و تخته چوبی... حتماً شما هم قفسه های دیواری و کتابخانه هایی که با لوله ساخته می شوند را دیده اید. اگر دوست دارید از این قفسه های دیواری داشته باشید، خودتان دست بکار ...
با جعبه های چوبی شلف دیواری چند طبقه بسازید... اگر دنبال یک قفسه ساده و ارزان برای مرتب کردن وسایلی می گردید که همیشه روی میز اتاق تان هستند، شلف دیواری چند طبقه بهترین انتخاب است. این شلف دیواری ب...
با کارتن میز لپ تاپ تاشو مقاوم و استاندارد بسازید... اگر دنبال یک میز لپ تاپ ارزان می گردید، یک تکه کارتن پیدا کنید و خودتان یکی بسازید! اینطوری کمترین هزینه ممکن را برای میز لپ تاپ صرف کرده اید و می توا...
شلف دیواری مثلثی شیک و جادار بسازید قبلاً در ساختنی طرز ساخت یک شلف دیواری چند ضلعی و یک باکس دیواری منحنی را یاد گرفته اید. در این ساختنی سراغ یک شلف دیواری با طراحی متفاوت رفته ایم و ش...
آموزش ساخت پینگ پنگ تک نفره ؛ یک بازی ساده اما سرگرم کننده... ساخت اسباب بازی های سرگرم کننده یکی از بهترین روش ها سپری کردن روزهای آخر تابستان بدون کسلی است. در این ساختنی آموزش ساخت یک اسباب بازی ساده اما سرگرم...
آموزش ساخت تخته آشپزخانه شیک و مقاوم با چوب های بدون استفاده... ایده ساخت تخته آشپزخانه با تکه های چوب بدون استفاده، یک ایده بسیار کاربردی است. قبلاً هم در ساختنی ساخت تخته آشپزخانه با این روش را یاد گرفته اید. اما...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با روکش چوبی پایه لپ تاپ چوبی خمیده و مقاوم بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت یک پایه لپ تاپ چوبی را یاد می گیرید که …

پاسخ دهید