خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آویز تخت کودک نمدی با دوربین مداربسته بسازید

آویز تخت کودک نمدی با دوربین مداربسته بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت آویز تخت کودک نمدی را یاد می گیرید که یک دوربین مدار بسته هم دارد. با ساخت این آویز می توانید بدون اینکه مزاحم خواب کودک تان بشوید، وضعیتش را چک کنید.

برای ساخت آویز تخت کودک نمدی نیاز به مهارت خاصی ندارید. کافی است آویز را طبق آموزش بسازید و دوربین مدار بسته وای فای را به آن وصل کنید. سپس می توانید با وصل شدن به دوربین از طریق گوشی یا لپ تاپ، تصویر کودک تان را به صورت زنده مشاهده کنید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

 • نمد در رنگ های مختلف
 • یک ورق کنده درخت بریده شده
 • سوزن گلدوزی
 • نخ گلدوزی
 • پنبه حلاجی شده یا پشم شیشه
 • نخ نامرئی
 • طناب
 • دوربین مداربسته وای فای کوچک

ابزار مورد نیاز

 • قیچی
 • دریل
 • روتر

گام دوم: تکه های نمد و پنبه لایی را ببرید

ابتدا شکل آویزها را روی کاغذ بکشید و دورشان را ببرید. سپس با این الگوهای کاغذی تکه های نمد و پنبه لایی را ببرید. برای هر آویز باید دو تکه نمد هم شکل (برای جلو و پشت) و یک تکه پنبه لایی ببرید. بعد از بریدن پنبه لایی، حدود سه میلیمتر از دورش را ببرید تا کاملاً بین دو لایه نمد فرو برود.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت: سازه حامل کامپیوتری متن باز Slidee

گام سوم: آویزها را بدوزید

پنبه لایی را بین دو تکه نمد بگذارید و دورشان را کوک بزنید. برای دوخت آویزها از نخ و سوزن گلدوزی استفاده کنید و سوزن را از هر سه لایه رد کنید. دور آویزها را کوک بزنید و وقتی به انتها رسیدید، گره را بین دوتکه نمد بزنید تا دیده نشود.

گام چهارم: آویزها را بهم وصل کنید

آویزهای نمدی را بهم وصل کنید
آویزهای نمدی را بهم وصل کنید

با نخ نامرئی آویزها را بهم وصل کنید. بالای یک آویز را به پایین آویز دیگر وصل کنید تا آویزها برای وصل شدن به تخته اصلی آماده بشوند.

گام پنجم: دوربین را جاساز کنید

یک ورق کنده چوب تهیه کنید و وسطش یک سوراخ ببرید. این سوراخ باید هم اندازه دوربین وای فای و به شکلی باشد که دوربین از داخلش بیرون نیاید. می توانید از پایه نصب دوربین مداربسته برای سوراخ کردن کنده کمک بگیرید.

بهترین ابزار برای سوراخ کردن کنده روتر است اما می توانید از ابزارهای ساده تر هم استفاده کنید.

گام ششم: آویز تخت را مونتاژ کنید

حالا همه قطعات آویز تخت کودک نمدی آماده اند و می توانید مونتاژ را شروع کنید. سه سوراخ به صورت مثلث پشت تخته دریل کنید و طناب را مطابق تصویر به آن وصل کنید. سپس سوراخ های کوچک تری برای آویزهای نمدی روی تخته دریل کنید و آویزهایی که آماده کرده اید را به تخته وصل کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : کیف دوشی چرم بدوزید

آویز تخت کودک نمدی آماده است

حالا می توانید آویز تخت کودک نمدی را بالای تخت وصل کنید. می توانید این آویز را با دوربین یا بدون دوربین بسازید. فقط اگر از دوربین مداربسته هم داخل آویز استفاده کردید، وقتی کودک در اتاقش نیست دوربین را خاموش کنید تا باتری زود خالی نشود.

منبع

خلاصه مطلب
آویز تخت کودک نمدی با دوربین مداربسته بسازید
عنوان مطلب
آویز تخت کودک نمدی با دوربین مداربسته بسازید
توضیح کوتاه
با این آویز تخت زیبا می توانید از هر جایی وضعیت کودک را به صورت زنده ببینید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : آویز تخت پروانه ای ساده و شیک بسازید... در این ساختنی یک روش ساده و ارزان برای ساخت آویز تخت کودک را یاد می گیرید. ساخت این آویز تخت بسیار ساده است و علاوه بر هزینه کم، زمان زیادی هم نمی خوا...
آموزش ساخت : میز ناهارخوری شیک بسازید این میز ناهاخوری برای طرفداران ترکیب چوب و فلز یک طراحی ایده آل و منحصر به فرد است. ظاهر میز ناهاخوری بخاطر پایه آهنی و بزرگ و تخته رویی ضخیم بسیار مت...
آموزش ساخت : آویز تخت نوزاد شبرنگ بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک آویز تخت نوزاد را یاد می گیرید که به شکل ستاره است و در تاریکی شب می درخشد! با ساخت این آویز تخت می توانید بچه ها را راحت تر...
تقویم رومیزی شیک و متفاوت بسازید اگر دوست دارید وسایل روی میزتان متفاوت و خاص باشد، همیشه نباید دنبال خریدن باشید.گاهی اوقات فقط با ورود به دنیای DIY است که می توانید خاص ترین وسایل ر...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

تقویم رومیزی شیک و متفاوت بسازید

تقویم رومیزی شیک و متفاوت بسازید

اگر دوست دارید وسایل روی میزتان متفاوت و خاص باشد، همیشه نباید دنبال خریدن باشید.گاهی …

پاسخ دهید