خانه / چگونه بسازیم / بیرون از خانه / با ساخت آبگیر کوچک زیبایی باغ تان را بیشتر کنید

با ساخت آبگیر کوچک زیبایی باغ تان را بیشتر کنید

اگر دوست دارید یک آب نما به باغ یا باغچه خانه خود اضافه کنید اما بخاطر هزینه بالا منصرف شده اید، ساخت آبگیر را امتحان کنید. با ساخت آبگیر می توانید جلوه زیبا و طبیعی به باغ تان بدهید و یک جایگزین خوب برای آب نما داشته باشید.

آموزش ساخت آبگیر طبیعی و زیبا
آموزش ساخت آبگیر طبیعی و زیبا

گام اول: اندازه و جای آبگیر را مشخص کنید

محل آبگیر را انتخاب کنید
محل آبگیر را انتخاب کنید

ابتدا باید محل مناسب برای ساخت آبگیر را پیدا کنید و ابعادش را مشخص کنید. بعد از مشخص کردن طول، عرض و عمق آبگیر می توانید لاینر یا کفی لاستیکی را ببرید. این لاینر را می توانید در فروشگاه های تجهیزات باغبانی بخرید. برای پیدا کردن اندازه مناسب لاینر باید طول، عرض و عمق را در هم ضرب کنید.

گام دوم: ساخت آبگیر را شروع کنید

محل آبگیر را تمیز کنید
محل آبگیر را تمیز کنید

محلی که برای ساخت آبگیر انتخاب کرده اید را از هر گونه گیاه، ریشه و سنگ های درست تمیز کنید. سپس بررسی های لازم برای شناسایی و پیدا کردن سیم های برق و لوله های گاز در این محل را انجام بدهید. اگر سیم یا لوله ای وجود داشته باشد، باید جای دقیقش را بدانید.

گام سوم: زمین را بکنید

گودال آبگیر را حفر کنید
گودال آبگیر را حفر کنید

زمین را به اندازه ابعاد آبگیر (طول، عرض و عمق) بکنید و سنگ های نوک تیز را بردارید.

گام چهارم: لاینر را پهن کنید

بعد از بریدن لاینر در ابعاد مناسب، آن را روی گودالی که کنده اید پهن کنید. لاینر را خوب پهن کنید و حواستان باشد هیچ سنگ تیز، ریشه یا چیز دیگری زیرش نماند.

گام پنجم: آبگیر را پر کنید

بعد از پهن کردن لاینر، می توانید داخل آبگیر را با آب پر کنید. بعد از اینکه آب کف و دیواره های آبگیر را پر کرد، می توانید سنگ های دور آبگیر را بچینید. بعد از چیدن سنگ ها، حاشیه اضافی لاینر را ببرید یا زیر سنگ ها تا کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : مدار اینورتر 250 وات PWM بسازید

آبگیر را در همین حالت بگذارید و سه تا چهار روز صبر کنید تا فضای آب گیر برای ماهی ها آماده بشود.

گام ششم: آبگیر را تزیین کنید

حالا می توانید هر نوع گیاه زینتی و اشیای تزیینی که می خواهید را به آبگیر اضافه کنید. می توانید یک پمپ آب و فیلتر هم به آبگیر اضافه کنید تا آب همیشه تمیز بماند. ساخت آبشار با سنگ هم ایده خوبی است و آبگیر را زیباتر می کند. اگر می خواهید آبشار سنگی بسازید، حتماً آن را داخل آبگیر و در محدوده لاینر قرار بدهید تا آب بیرون آبگیر نریزد و آبگیر خالی نشود.

آبگیر آماده است

با اضافه کردن چند ماهی به آبگیر می توانید آن را طبیعی تر و زیباتر کنید. فراموش نکنید قبل از انداختن ماهی ها داخل آبگیر، دمای بدن شان را با دمای آبگیر تنظیم کنید. اگر بتوانید یک لاینر مناسب پیدا کنید، ساخت آبگیر به هیچ وجه دشوار نخواهد بود. تصاویر آبگیرهایی که می سازید را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
با ساخت آبگیر کوچک زیبایی باغ تان را بیشتر کنید
عنوان مطلب
با ساخت آبگیر کوچک زیبایی باغ تان را بیشتر کنید
توضیح کوتاه
با این آبگیر دیگر نیاز به آب نماهای گران قیمت ندارید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

تراریوم حبابی ؛ آموزش ساخت تراریوم داخل لامپ حبابی... لامپ حبابی بین طرفداران ساختنی و کاردستی جایگاه ویژه ای دارد؛ با لامپ حبابی می شود انواع کاردستی و وسایل تزیینی را ساخت. یکی از این وسایل تزیینی تراری...
برای گلخانه و باغچه آپارتمانی چراغ رشد گیاه بسازید... در این ساختنی آموزش ساخت چراغ رشد گیاه مخصوص گلخانه های آپارتمانی را یاد می گیرید. این چراغ نور کافی برای فتوسنتز را به گیاهانی که در فضای بسته رشد می...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

برای گلخانه و باغچه آپارتمانی چراغ رشد گیاه بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت چراغ رشد گیاه مخصوص گلخانه های آپارتمانی را یاد می …

پاسخ دهید