خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / آموزش ساخت کمد دیواری فقط با جعبه های میوه!

آموزش ساخت کمد دیواری فقط با جعبه های میوه!

یک فرورفتگی در دیوار خانه، چند جعبه میوه و کلی وسایل بدون جا؛ اگر این چیزها را در خانه دارید یعنی می توانید کمد دیواری بسازید! بله حتماً نباید برای ساخت کمد دیواری کلی پول هزینه کنید؛ خودتان هم می توانید کمد دیواری بسازید. شاید این کمد دیواری به خیلی شیک نباشد اما کارایی آن به اندازه کمدهای معمولی است.

با جعبه های میوه کمد دیواری بسازید
با جعبه های میوه کمد دیواری بسازید

این جعبه های میوه با ریل مخصوص کشو به دیوار وصل می شوند. با وصل کردن یک رخت آویز میله ای بالای جعبه ها، یک کمد دیواری کامل دارید. اگر هم دوست ندارید وسایل و کشوها دیده بشوند، این پاراوان زیبا را بسازید و جلوی کمد بگذارید.

گام اول: وسایل و ابزار مورد نیاز

 • سه عدد ریل کشوی ۱۸ اینچی
 • چهار عدد جعبه میوه بزرگ
 • یک جعبه میوه نصفه
 • دو عدد جعبه میوه کوچک
 • استیکر تخته سیاه یا وایت برد
 • دو عدد الوار ۱x4 به طول ۹۶ اینچ
 • پیچ چوب
 • رولپلاک

ابزار مورد نیاز

 • اره فارسی بر
 • ماشین پوست
 • دریل
 • متر

اگر ویدیوی آموزشی را ببینید، متوجه می شوید که برای ساخت کمد دیواری با این روش به همه ابزار بالا نیاز ندارید. تنها ابزار غیرقابل تعویض دریل است. سایر ابزار را می توانید با نمونه های دستی و غیرحرفه ای جایگزین کنید. مثلاً ماشین پوست با کاغذ سنباده و اره فارسی بر با اره مویی دستی قابل جایگزینی است.

گام دوم: جعبه ها را مقاوم کنید

برای اینکه جعبه ها از ریل جدا نشوند و بتوانند وزن وسایل را تحمل کنند، باید آنها را تقویت کنید. ابتدا روی تمام الوارهای جعبه میخ های اضافی بزنید تا اتصالاتش محکم تر بشوند.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت باکس چوبی دکوراتیو به همراه الگوی برش

سپس برای هر جعبه، دو تکه چوب ۱۸ اینچی از الوار ۱x4 ببرید. این الوارها را به الوارهای بالایی و پایینی سمت راست جعبه پیچ کنید.

گام سوم: جعبه ها را رنگ کنید

جعبه ها را رنگ کنید
جعبه ها را رنگ کنید

برای رنگ کردن جعبه ها می توانید از اسپری رنگ یا واکس چوب رنگی استفاده کنید. مهمترین چیز در رنگ کردن جعبه ها، پخش شدن رنگ به صورت یکدست روی جعبه است.

گام چهارم: تخته های نصب را بچسبانید

از الوار ۱x4 دو تکه چوب به طول ۳۹٫۵ اینچ ببرید. این الوارها را به دیوار وصل کنیم تا ریل ها روی آنها وصل بشوند.

یکی از الوارها را درست گوشه دیوار وصل کنید و الوار دیگر را با فاصله ۱۸٫۵ اینچی از لبه دیوار نصب کنید (دقت کنید که این اندازه ها به عمق دیوار، طول جعبه ها و ریل کشو بستگی دارند). برای نصب الوارها از پیچ و رولپلاک استفاده کنید.

گام پنجم: ریل ها را به جعبه ها وصل کنید

یک تکه چوب یا مقوا به طول ۱۸٫۵ اینچ و عرض ۶ اینچ ببرید و از این اسپیسر برای علامت گذاری محل ریل ها استفاده کنید. یک خط بالا و یک خط پایین اسپیسر بکشید تا دو خط موازی محل نصب ریل ها مشخص بشود.

ریل ها را روی خطوطی که کشیده اید بگذارید. یکبار دیگر فاصله بین خطوط را چک کنید و سپس ریل ها را روی جعبه پیچ کنید.

گام ششم: ریل ها را روی دیوار نصب کنید

با استفاده از همان اسپیسر گام قبل، جای ریل ها را روی الوارهایی که به دیوار وصل کرده اید علامت بزنید. به این ترتیب ریل ها درست روی هم می افتند.
ریل های کشوهای زیری را ۶ اینچ از آخرین ریل فاصله بدهید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : دستکش بلوتوثی بسازید

گام هفتم: کشوها را نصب کنید

کشوها را سرجایشان وصل کنید
کشوها را سرجایشان وصل کنید

حالا فقط باید ریل ها را داخل هم بیاندازید و کشوها را با وسایل تان پر کنید. یک رخت آویز هم بالای کشوها وصل کنید تا کمد دیواری کامل بشود.

کمد دیواری آماده است

کمد دیواری آماده است
کمد دیواری آماده است

به همین سادگی و با کمترین هزینه ممکن صاحب یک کمد جدید شدید! از این روش می توانید برای ساخت کمد دیواری و اضافه کردن کشو به داخل کمد اضافه کنید. اگر یک کمد یا کمد دیواری آماده دارید که فضای داخلش طبقه بندی نشده، می توانید با این روش چند کشو به آن اضافه کنید. هر وقت هم کشوها را نیاز نداشتید، آنها را بیرون بیاورید!

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت کمد دیواری فقط با جعبه های میوه!
عنوان مطلب
آموزش ساخت کمد دیواری فقط با جعبه های میوه!
توضیح کوتاه
از فضاهای خالی خانه برای ساخت کشوی دیواری استفاده کنید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت درب چوبی کشویی مخصوص اتاق خواب... در این ساختنی آموزش ساخت درب چوبی کشویی را یاد می گیرید که مخصوص اتاق خواب طراحی شده است. این درب چوبی کشویی بخاطر ظاهر شیک و مرتبی که دارد تقریباً در...
آموزش ساخت جا ادویه ای چوبی و سه طبقه با دستگاه برش لیزری... اگر برای طبخ غذا از ادویه های زیادی استفاده می کنید، باید یک جا ادویه ای بزرگ داشته باشید که هنگام آشپزی جلوی دست تان شلوغ نشود. در این ساختنی ساخت جا...
هولدر هندزفری چوبی مخصوص گوشی های آیفون بسازید... اگر همیشه از هندزفری استفاده می کنید، هولدر هندزفری یکی از وسایلی است که خیلی به دردتان می خورد. قبلاً در ساختنی آموزش چند مدل هولدر هندزفری را یاد گر...
رخت آویز دیواری مخصوص خشک کردن لباس بسازید... اگر جای کافی برای پهن کردن لباس های خیس در خانه دارید و نمی توانید از رخت آویزهای معمولی (که فضای زیادی اشغال می کنند) استفاده کنید، این رخت آویز دیوا...
آموزش ساخت پینگ پنگ تک نفره ؛ یک بازی ساده اما سرگرم کننده... ساخت اسباب بازی های سرگرم کننده یکی از بهترین روش ها سپری کردن روزهای آخر تابستان بدون کسلی است. در این ساختنی آموزش ساخت یک اسباب بازی ساده اما سرگرم...
کابینت دارت شیک و بادوام در اندازه دلخواه بسازید... اگر اهل بازی دارت باشید، احتمالاً در فروشگاه ها کابینت دارت دیده اید. این کابینت های دارت خیلی شیک و جالب هستند اما قیمت بالایی هم دارند. در این ساختن...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت جا ادویه ای چوبی و سه طبقه با دستگاه برش لیزری

اگر برای طبخ غذا از ادویه های زیادی استفاده می کنید، باید یک جا ادویه …

پاسخ دهید