خانه / چگونه بسازیم / بیرون از خانه / راهنمای خشک کردن لباس ها با گرمای تابستان!

راهنمای خشک کردن لباس ها با گرمای تابستان!

گرمای تابستان شاید به نظر بی فایده و آزاردهنده برسد اما می تواند فوایدی هم داشته باشد. مثلاً در این روزهای گرم و آفتابی کارایی تجهیزات خورشیدی مثل شارژر، اجاق یا آب گرمکن خیلی بیشتر می شود. ساده ترین و قدیمی تری کارکرد گرمای تابستان هم که خشک کردن لباس های خیس است! در این ساختنی راهنمای خشک کردن لباس را می خوانید.

شاید فکر کنید خشک کردن لباس های خیس نیاز به راهنما ندارد اما تکنیک هایی که در ادامه می خوانید اینکار را ساده تر و موثرتر می کند. استفاده از گرمای تابستان برای خشک کردن لباس ها هم مصرف برق را کمتر می کند و هم زمان اتو کشیدن آنها را کاهش می دهد.

گام اول: وسایل مورد نیاز

برای خشک کردن وسایل خاصی نیاز ندارید. فقط باید تعداد زیادی گیره لباس داشته باشید. بند رخت هم نسبت به آویزهای پایه دار بهتر است.

گام دوم: چروک یقه ها را باز کنید

وقتی می خواهید یک لباس یقه دار را پهن کنید – به خصوص یقه های تک دکمه – لباس را از لبه پایینی به بند گیره کنید. برای باز کردن چروک های یقه، یقه را درست از روی خط تا کنید و از چند نقطه به آن گیره بزنید. به این ترتیب یقه باز نمی شود و در اثر وزن گیره ها به شکل همیشگی خودش خشک می شود.

گام سوم: بندها را ثابت کنید

اگر بندهای رخت بهم وصل هستند – مثلاً بند زیری به بند بالایی وصل است – باید از قرقره های مخصوص استفاده کنید تا وزن لباس های بند بالایی روی بند پایینی نیفتد. در ضمن باید دو طرف قرقره ها گیره بزنید تا حرکت نکنند. اینکار را قبل از اینکه لباس ها را پهن کنید، انجام بدهید.

در ساختنی بخوانید :  ساخت جاروبرقی کوچک اما کاربردی با وسایل ساده و ارزان

لباس های سنگین را ترجیحاً روی بند پایینی پهن کنید و برای آنها از بزرگترین گیره هایی که دارید، استفاده کنید. بهتر است این گیره ها را با ماژیک علامت گذاری کنید تا پیدا کردن آنها ساده تر بشود.

گام چهارم: یک تیشرت خیش روی شانه هایتان بیاندازید

اگر حجم لباس هایی که پهن می کنید زیاد است، بهتر است یک تیشرت نازک روی شانه هایتان بیاندازید. این طوری گرمای هوا و آفتاب کمتر اذیت تان می کند. تا وقتی کارتان تمام بشود هم تیشرت تقریباً خشک می شود.

گام پنجم: لباس های کوچک را پهن کنید

این نکته به درد کسانی می خورد که حجم لباس هایشان خیلی زیاد است. لباس های کوچک مثل جوراب، لباس زیر، دستمال سر و … را دست آخر و روی بند بالایی پهن کنید. به این ترتیب می توانید از حداکثر فضای بند لباس استفاده کنید.

موقع جمع کردن لباس های خشک، ابتدا بندهای بالایی را خالی کنید و سپس سراغ بند پایینی بروید. اینطوری می توانید از قرقره برای ساده شدن کار استفاده کنید. اگر شما هم پیشنهادی برای ساده تر شدن خشک کردن لباس ها می دانید، آن را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
راهنمای خشک کردن لباس ها با گرمای تابستان!
عنوان مطلب
راهنمای خشک کردن لباس ها با گرمای تابستان!
توضیح کوتاه
با این نکته های ساده لباس ها کمتر چروک می شوند و زودتر خشک می شوند.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : قاب گوشی رنگی بسازید بازار قاب گوشی بسیار متنوع است؛ با این حال پیدا کردن مدلی که کاملاً مطابق سلیقه مان باشد، کار سختی است. در این ساختنی یک روش برای ساخت قاب گوشی رنگی ر...
آموزش ساخت : برای موبایل تان لنز ماکرو بسازید... اگر اهل عکاسی حرفه ای با گوشی هوشمندتان باشید، حتماً به یک لنز ماکرو نیاز دارید. عکاسی از نمای نزدیک با گوشی هوشمند خوب در نمی آید و حتماً باید یک لنز...
مدار آمپلی فایر ۱۰۰ وات با استفاده از آی سی TDA7294 بسازید... TDA7294 یک آمپلی فایر صوتی یکپارچه کلاس AB که به طور اختصاصی برای کاربردهای Hi-Fi طراحی شده است. این آی سی یک استیج خروجی DMOS دارد که می توانید ۱۰۰W ...
شما هم می توانید ربات بسازید؛ ربات توپی... این قسمت دوم سری پست های "شما هم می توانید ربات بسازید" است. در قسمت قبل طرز ساخت یک ربات لرزشی ساده را یاد گرفته اید. امروز هم ساخت یک ربات توپی را ی...
آموزش دوخت صندل چرمی ؛ شیک، ارزان و بادوام... دوخت وسایل چرمی هم سرگرم کننده و هم به صرفه است. اگر به تازگی چرم دوزی را شروع کرده اید و از دوختن وسایل تکراری خسته شده اید و دنبال یادگیری تکنیک های...
ساعت چرخ دنده ای خاص و متفاوت بسازید ساعت چرخ دنده ای که در این ساختنی طرز ساختش را یاد می گیرید با همه ساعت هایی که تابحال دیده اید، فرق می کند. این ساعت چرخ دنده ای نوعی ساخت hand in ha...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید