خانه / چگونه بسازیم / بیرون از خانه / راهنمای خشک کردن لباس ها با گرمای تابستان!

راهنمای خشک کردن لباس ها با گرمای تابستان!

گرمای تابستان شاید به نظر بی فایده و آزاردهنده برسد اما می‌تواند فوایدی هم داشته باشد. مثلاً در این روزهای گرم و آفتابی کارایی تجهیزات خورشیدی مثل شارژر، اجاق یا آب گرمکن خیلی بیشتر می‌شود. ساده ترین و قدیمی‌تری کارکرد گرمای تابستان هم که خشک کردن لباس‌های خیس است! در این ساختنی راهنمای خشک کردن لباس را می‌خوانید.

شاید فکر کنید خشک کردن لباس‌های خیس نیاز به راهنما ندارد اما تکنیک‌هایی که در ادامه می‌خوانید اینکار را ساده تر و موثرتر می‌کند. استفاده از گرمای تابستان برای خشک کردن لباس‌ها هم مصرف برق را کمتر می‌کند و هم زمان اتو کشیدن آنها را کاهش می‌دهد.

گام اول: وسایل مورد نیاز

برای خشک کردن وسایل خاصی نیاز ندارید. فقط باید تعداد زیادی گیره لباس داشته باشید. بند رخت هم نسبت به آویزهای پایه دار بهتر است.

گام دوم: چروک یقه‌ها را باز کنید

وقتی می‌خواهید یک لباس یقه دار را پهن کنید – به خصوص یقه‌های تک دکمه – لباس را از لبه پایینی به بند گیره کنید. برای باز کردن چروک‌های یقه، یقه را درست از روی خط تا کنید و از چند نقطه به آن گیره بزنید. به این ترتیب یقه باز نمی‌شود و در اثر وزن گیره‌ها به شکل همیشگی خودش خشک می‌شود.

گام سوم: بندها را ثابت کنید

اگر بندهای رخت بهم وصل هستند – مثلاً بند زیری به بند بالایی وصل است – باید از قرقره‌های مخصوص استفاده کنید تا وزن لباس‌های بند بالایی روی بند پایینی نیفتد. در ضمن باید دو طرف قرقره‌ها گیره بزنید تا حرکت نکنند. اینکار را قبل از اینکه لباس‌ها را پهن کنید، انجام بدهید.

لباس‌های سنگین را ترجیحاً روی بند پایینی پهن کنید و برای آنها از بزرگترین گیره‌هایی که دارید، استفاده کنید. بهتر است این گیره‌ها را با ماژیک علامت گذاری کنید تا پیدا کردن آنها ساده تر بشود.

گام چهارم: یک تیشرت خیش روی شانه‌هایتان بیاندازید

اگر حجم لباس‌هایی که پهن می‌کنید زیاد است، بهتر است یک تیشرت نازک روی شانه‌هایتان بیاندازید. این طوری گرمای هوا و آفتاب کمتر اذیت تان می‌کند. تا وقتی کارتان تمام بشود هم تیشرت تقریباً خشک می‌شود.

گام پنجم: لباس‌های کوچک را پهن کنید

این نکته به درد کسانی می‌خورد که حجم لباس‌هایشان خیلی زیاد است. لباس‌های کوچک مثل جوراب، لباس زیر، دستمال سر و … را دست آخر و روی بند بالایی پهن کنید. به این ترتیب می‌توانید از حداکثر فضای بند لباس استفاده کنید.

موقع جمع کردن لباس‌های خشک، ابتدا بندهای بالایی را خالی کنید و سپس سراغ بند پایینی بروید. اینطوری می‌توانید از قرقره برای ساده شدن کار استفاده کنید. اگر شما هم پیشنهادی برای ساده تر شدن خشک کردن لباس‌ها می‌دانید، آن را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
راهنمای خشک کردن لباس‌ها با گرمای تابستان!
عنوان مطلب
راهنمای خشک کردن لباس‌ها با گرمای تابستان!
توضیح کوتاه
با این نکته‌های ساده لباس‌ها کمتر چروک می‌شوند و زودتر خشک می‌شوند.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

قفسه دیواری را با چراغ های رنگی تزیین کنید... در این ساختنی یاد می گیرید چطور قفسه دیواری را با نوار LED تزیین کنید. این پست شامل آموزش ساخت قفسه دیواری نمی شود. اگر می خواهید قفسه را هم خودتان بس...
با گیاهان مورد علاقه تان باغچه آپارتمانی کوچک و شیک بسازید... اگر نمی خواهید آپارتمان نشینی رابطه فرزندان تان با گل و گیاه را قطع کند، باغچه آپارتمانی یکی از بهترین روش هاست. برای ساخت باغچه آپارتمای می توانید از...
طرز تهیه کیمچی ؛ محبوب ترین ترشی کره را بچشید... کیمچی یک غذای سنتی کشور کره است که با کلم، سیر، فلفل قرمز و چند سبزی دیگر درست میشود. این غذای تخمیری بسیار مقوی و سرشار از ویتامین و مواد پروبیوتیکی ...
ساخت چراغ قوه اضطراری با گلو استیک و قوطی نوشابه... خیلی از کسانی که اهل سفر و کوهنوردی هستند، همیشه با خودشان گلو استیک دارند. در این ساختنی یاد می گیرید چطور با گلو استیک و قوطی نوشابه چراغ قوه ای بسا...
آموزش ساخت اسپینر یا فرفره ضداسترس با زنجیر دوچرخه... اگر شما هم طرفدار اسپینرها هستید، شاید دوست داشته باشید خودتان فیجت اسپینر بسازید. قبلاً در ساختنی آموزش ساخت اسپینر چراغدار و اسپینر تیله‌ای را یاد گ...
با خمیر پلیمری دستبند خمیری توخالی دخترانه بسازید... خمیر پلیمری بهترین ابزار برای ساخت زیورآلات دخترانه و بچه‌گانه است. قبلاً در ساختنی طرز ساخت گوشواره مینیون خمیری را یاد گرفته اید و در این پست هم ساخ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت گردونه شانس کوچک و کاربردی با رزبری پای

در این ساختنی آموزش ساخت گردونه شانس را یاد می‌گیرید. این گردونه شانس طوری طراحی …

پاسخ دهید