خانه / چگونه بسازیم / بیرون از خانه / راهنمای خشک کردن لباس ها با گرمای تابستان!

راهنمای خشک کردن لباس ها با گرمای تابستان!

گرمای تابستان شاید به نظر بی فایده و آزاردهنده برسد اما می‌تواند فوایدی هم داشته باشد. مثلاً در این روزهای گرم و آفتابی کارایی تجهیزات خورشیدی مثل شارژر، اجاق یا آب گرمکن خیلی بیشتر می‌شود. ساده ترین و قدیمی‌تری کارکرد گرمای تابستان هم که خشک کردن لباس‌های خیس است! در این ساختنی راهنمای خشک کردن لباس را می‌خوانید.

شاید فکر کنید خشک کردن لباس‌های خیس نیاز به راهنما ندارد اما تکنیک‌هایی که در ادامه می‌خوانید اینکار را ساده تر و موثرتر می‌کند. استفاده از گرمای تابستان برای خشک کردن لباس‌ها هم مصرف برق را کمتر می‌کند و هم زمان اتو کشیدن آنها را کاهش می‌دهد.

گام اول: وسایل مورد نیاز

برای خشک کردن وسایل خاصی نیاز ندارید. فقط باید تعداد زیادی گیره لباس داشته باشید. بند رخت هم نسبت به آویزهای پایه دار بهتر است.

گام دوم: چروک یقه‌ها را باز کنید

وقتی می‌خواهید یک لباس یقه دار را پهن کنید – به خصوص یقه‌های تک دکمه – لباس را از لبه پایینی به بند گیره کنید. برای باز کردن چروک‌های یقه، یقه را درست از روی خط تا کنید و از چند نقطه به آن گیره بزنید. به این ترتیب یقه باز نمی‌شود و در اثر وزن گیره‌ها به شکل همیشگی خودش خشک می‌شود.

گام سوم: بندها را ثابت کنید

اگر بندهای رخت بهم وصل هستند – مثلاً بند زیری به بند بالایی وصل است – باید از قرقره‌های مخصوص استفاده کنید تا وزن لباس‌های بند بالایی روی بند پایینی نیفتد. در ضمن باید دو طرف قرقره‌ها گیره بزنید تا حرکت نکنند. اینکار را قبل از اینکه لباس‌ها را پهن کنید، انجام بدهید.

لباس‌های سنگین را ترجیحاً روی بند پایینی پهن کنید و برای آنها از بزرگترین گیره‌هایی که دارید، استفاده کنید. بهتر است این گیره‌ها را با ماژیک علامت گذاری کنید تا پیدا کردن آنها ساده تر بشود.

گام چهارم: یک تیشرت خیش روی شانه‌هایتان بیاندازید

اگر حجم لباس‌هایی که پهن می‌کنید زیاد است، بهتر است یک تیشرت نازک روی شانه‌هایتان بیاندازید. این طوری گرمای هوا و آفتاب کمتر اذیت تان می‌کند. تا وقتی کارتان تمام بشود هم تیشرت تقریباً خشک می‌شود.

گام پنجم: لباس‌های کوچک را پهن کنید

این نکته به درد کسانی می‌خورد که حجم لباس‌هایشان خیلی زیاد است. لباس‌های کوچک مثل جوراب، لباس زیر، دستمال سر و … را دست آخر و روی بند بالایی پهن کنید. به این ترتیب می‌توانید از حداکثر فضای بند لباس استفاده کنید.

موقع جمع کردن لباس‌های خشک، ابتدا بندهای بالایی را خالی کنید و سپس سراغ بند پایینی بروید. اینطوری می‌توانید از قرقره برای ساده شدن کار استفاده کنید. اگر شما هم پیشنهادی برای ساده تر شدن خشک کردن لباس‌ها می‌دانید، آن را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
راهنمای خشک کردن لباس‌ها با گرمای تابستان!
عنوان مطلب
راهنمای خشک کردن لباس‌ها با گرمای تابستان!
توضیح کوتاه
با این نکته‌های ساده لباس‌ها کمتر چروک می‌شوند و زودتر خشک می‌شوند.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : با تراشه تایمر 555 مدار پیانو بسازید!... می دانستید با چند قطعه الکترونیکی می توانید آهنگ بزنید؟ در این ساختنی یاد می گیرید چطور با تراشه تایمر 555 و چند قطعه دیگر یک مدار پیانو بسازید. برای ...
آموزش ساخت : تابلوی سه بعدی با طرح دلخواه تان بسازید... در این ساختنی یاد می گیرید که چطور تصاویر دلخواه تان به تابلوی سه بعدی تبدیل کنید! اگر به این تابلو رشته LED اضافه کنید، یک لایت باکس خواهید داشت. ساخ...
آموزش ساخت : رخت آویز جادویی بسازید! مرتب نگه داشتن روسری، شال، کراوات و کمربند داخل کمد خیلی مشکل است؛ مگر اینکه ابزار مناسب برای اینکار را داشته باشید. در این ساختنی طرز ساخت یک رخت آوی...
با آکریلیک چراغ خواب شیشه ای و رنگین کمانی بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک چراغ خواب شیشه ای را یاد می گیرید که از شیشه ساخته نمی شود اما همان قدر شفاف و زیباست. این چراغ خواب با طرح دسته شکوفه از جن...
دستور پخت : کوکی شکلاتی و کره ای درست کنید... کوکی شکلاتی یکی از پرطرفدارترین خوراکی هاست. به همین خاطر هم دستور پخت های متفاوتی برای کوکی شکلاتی در اینترنت وجود دارد و احتمالاً شما هم دو سه نوع م...
چراغ مخفی؛ یک آزمایش الکترونیکی جالب با سنسور و آردوینو... در این ساختنی درباره ایده یک آزمایش الکترونیکی جالب با سنسورهای نرم خواهید خواند. این آزمایش الکترونیکی در واقع یک مدار است که زیر یک مارپیچ قرار می گ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت آباژور شیک و متفاوت با کاسه و فنجان!

برای ساخت آباژور از خیلی چیزها می‌شود استفاده کرد؛ عروسک خرسی، اکشن فیگور، ربان، کاغذ …

پاسخ دهید