خانه / چگونه بسازیم / بیرون از خانه / راهنمای خشک کردن لباس ها با گرمای تابستان!

راهنمای خشک کردن لباس ها با گرمای تابستان!

گرمای تابستان شاید به نظر بی فایده و آزاردهنده برسد اما می تواند فوایدی هم داشته باشد. مثلاً در این روزهای گرم و آفتابی کارایی تجهیزات خورشیدی مثل شارژر، اجاق یا آب گرمکن خیلی بیشتر می شود. ساده ترین و قدیمی تری کارکرد گرمای تابستان هم که خشک کردن لباس های خیس است! در این ساختنی راهنمای خشک کردن لباس را می خوانید.

شاید فکر کنید خشک کردن لباس های خیس نیاز به راهنما ندارد اما تکنیک هایی که در ادامه می خوانید اینکار را ساده تر و موثرتر می کند. استفاده از گرمای تابستان برای خشک کردن لباس ها هم مصرف برق را کمتر می کند و هم زمان اتو کشیدن آنها را کاهش می دهد.

گام اول: وسایل مورد نیاز

برای خشک کردن وسایل خاصی نیاز ندارید. فقط باید تعداد زیادی گیره لباس داشته باشید. بند رخت هم نسبت به آویزهای پایه دار بهتر است.

گام دوم: چروک یقه ها را باز کنید

وقتی می خواهید یک لباس یقه دار را پهن کنید – به خصوص یقه های تک دکمه – لباس را از لبه پایینی به بند گیره کنید. برای باز کردن چروک های یقه، یقه را درست از روی خط تا کنید و از چند نقطه به آن گیره بزنید. به این ترتیب یقه باز نمی شود و در اثر وزن گیره ها به شکل همیشگی خودش خشک می شود.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : لانگ بورد الکتریکی بسازید – قسمت دوم

گام سوم: بندها را ثابت کنید

اگر بندهای رخت بهم وصل هستند – مثلاً بند زیری به بند بالایی وصل است – باید از قرقره های مخصوص استفاده کنید تا وزن لباس های بند بالایی روی بند پایینی نیفتد. در ضمن باید دو طرف قرقره ها گیره بزنید تا حرکت نکنند. اینکار را قبل از اینکه لباس ها را پهن کنید، انجام بدهید.

لباس های سنگین را ترجیحاً روی بند پایینی پهن کنید و برای آنها از بزرگترین گیره هایی که دارید، استفاده کنید. بهتر است این گیره ها را با ماژیک علامت گذاری کنید تا پیدا کردن آنها ساده تر بشود.

گام چهارم: یک تیشرت خیش روی شانه هایتان بیاندازید

اگر حجم لباس هایی که پهن می کنید زیاد است، بهتر است یک تیشرت نازک روی شانه هایتان بیاندازید. این طوری گرمای هوا و آفتاب کمتر اذیت تان می کند. تا وقتی کارتان تمام بشود هم تیشرت تقریباً خشک می شود.

گام پنجم: لباس های کوچک را پهن کنید

این نکته به درد کسانی می خورد که حجم لباس هایشان خیلی زیاد است. لباس های کوچک مثل جوراب، لباس زیر، دستمال سر و … را دست آخر و روی بند بالایی پهن کنید. به این ترتیب می توانید از حداکثر فضای بند لباس استفاده کنید.

موقع جمع کردن لباس های خشک، ابتدا بندهای بالایی را خالی کنید و سپس سراغ بند پایینی بروید. اینطوری می توانید از قرقره برای ساده شدن کار استفاده کنید. اگر شما هم پیشنهادی برای ساده تر شدن خشک کردن لباس ها می دانید، آن را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش چرم دوزی : چطور چرم را کوک بزنیم؟

منبع

خلاصه مطلب
راهنمای خشک کردن لباس ها با گرمای تابستان!
عنوان مطلب
راهنمای خشک کردن لباس ها با گرمای تابستان!
توضیح کوتاه
با این نکته های ساده لباس ها کمتر چروک می شوند و زودتر خشک می شوند.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

پروژه RFID را با برد آردوینو MEGA و ماژول ID12LA تجربه کنید... در این ساختنی با تکنولوژی RFID آشنا می شوید و یاد می گیرید چطور یک پروژه RFID کامل با برد آردوینو MEGA و ماژول ID12LA بسازید. ماژول ID12LA یکی از پرکا...
دستور تهیه : ماگ کیک 10 دقیقه ای درست کنید!... عصرهای سرد پاییز و زمستان با نوشیدنی های گرم لذت بخش تر میشوند. اما بیشتر ما رابطه خوبی با نوشیدنی خشک و خالی نداریم. در این ساختنی طرز تهیه یک ماگ کی...
آموزش: چگونه باتری آیفون 5 را تعویض کنیم؟... اگر هنگام استفاده از آیفون 5 موبایل تان بدون اینکه شارژ باتری آن تمام شده باشد، خاموش می شود احتمالاً عمر مفید باتری تان عوض شده و باید آن را تعویض کن...
آموزش ساخت : با فوم کاردستی کیف گوشی بسازید... جنس کاور یا کیف گوشی شما چیست؟ احتمالاً یا چرم است یا پلاستیک. اما با وسایل ارزان تری هم میتواند کیف گوشی ساخت. در این ساختنی هم آموزش ساخت یک کیف گوش...
آموزش ساخت : تعمیر موس را خودتان انجام بدهید... در این ساختنی یاد می گیرید که چطور دکمه موس خراب را تعمیر کنید. تعمیر موس کار ساده ای نیست. قصد نداریم یک دوره آموزشی کامل برای تعمیر موس ارائه کنیم؛ ...
آموزش دوخت کوله پشتی نمدی به روش آسان و سریع... دوخت کوله پشتی کار سختی نیست و تقریباً هر کسی می تواند از عهده آن بربیاید. قبلاً در ساختنی آموزش دوخت کوله پشتی چرمی، کیسه ای، پارچه ای و ... را یاد گ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید