خانه / چگونه بسازیم / بیرون از خانه / کیف ابزار رولی بسازید و ابزارهایتان را راحت تر حمل کنید

کیف ابزار رولی بسازید و ابزارهایتان را راحت تر حمل کنید

اگر با جعبه ابزار چوبی و پلاستیکی مشکل دارید و دنبال راهکار بهتری برای مرتب کردن و حمل ابزار می گردید، کیف ابزار رولی را امتحان کنید. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور با کمی پارچه، کیف ابزار رولی بدوزید. این کیف ابزار را می توانید روی دوش تان بیاندازید و وقتی هم که در خانه یا کارگاه هستید، آن را به دیوار آویزان کنید.

طراحی داخلی کیف ابزار رولی به ابزاری که داخلش می گذارید، بستگی دارد. هر ابزاری که در جعبه ابزار می گذاشتید، داخل این کیف جا می گیرد. فقط باید طراحی داخل کیف و ابعادش را متناسب با نیازتان تغییر بدهید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

 • پارچه ضخیم و مقاوم با حداقل ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ سانتیمتر- جین، کانواس کتان یا پلی استر انتخاب های خوبی هستند.
 • ۵ میله چوبی ۸ میلیمتری به طول ۱۰ سانتیمتر – می توانید از میله آلومینیومی هم استفاده کنید.
 • سه بند کشی ۳ در ۱۰۰ سانتیمتری
 • ۸ عدد دکمه پرچ
 • دکمه زن – ابزار لازم برای نصب دکمه پرچ معمولاً همراه خود دکمه فروخته می شود.
 • دو عدد قلاب چشمی فلزی
 • انبر سوراخ کن
 • ۱۲ عدد گیره کاغذ ۲۵ میلیمتری
 • چهار عدد حلقه کمربند
 • خط کش
 • قیچی
 • کاتر
 • گچ یا مداد شمعی
 • اره

گام دوم: الگوی کیف ابزار

در گالری بالا الگوی پارچه اصلی، جیب ها و کمربند را می بینید. در تمام مراحل دوخت کیف رولی به این الگوها نیاز دارید. خطوط قرمز و خطوط سفید به ترتیب خطوط برش و خطوط تا هستند (تا باید رو به پشت باشد). ضربدرهای سبز هم محل قرارگیری دکمه ها هستند.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : با هنر کوئیلینگ جاشمعی کاغذی درست کنید

گام سوم: پارچه ها را ببرید

با خط کش و گچ، الگو را روی پارچه بکشید. قبل از اینکه سراغ دوخت بروید، لبه های پارچه را بسوزانید تا ریش ریش نشوند.

گام چهارم: پارچه اصلی را بدوزید

ابتدا لبه های راست و چپ را تا کنید و آنها را کوک بزنید. پس همین کار را برای لبه های بالایی و پایینی پارچه تکرار کنید اما حواستان باشد محل عبور میله های چوبی را باز بگذارید. جای میله های چوبی در الگوها مشخص شده است.

گام پنجم: جیب را بسازید

ابتدا لبه پایینی و سپس کناره های پارچه را تا کنید. سپس روی خطوط مشخص شده در الگوها را کوک بزنید. بعد از دوخت جیب سه میله چوبی در سمت چپ و یک میله سمت راست قرار بدهید و مطمئن شوید جا می شوند.

گام ششم: بندها را بدوزید

یک بند را از وسط ببرید، تا بزنید و یک طرفش را طوری کوک بزنید که میله چوبی وسطش جا بگیرد.

دو بند دیگر را روی هم بگذارید، یک طرفش را مشابه بند قبلی کوک بزنید و دو حلقه کمربند رویش قرار بدهید. سپس روی خطوط نارنجی الگو را کوک بزنید.

گام هفتم: کمربند را بدوزید

کمربند را بدوزید
کمربند را بدوزید

پارچه کمربند را تا کنید و سه لبه آنها را بهم کوک کنید.

گام هشتم: میله های چوبی را ببرید

مجموعاً ۱۰ میله نیاز دارید که باید آنها را به طول ۴۵ سانتیمتر ببرید. البته اگر ابعاد کیف ابزار رولی را تغییر نداده اید.

گام نهم: کیف ابزار را مونتاژ کنید

میله های چوبی را روی پارچه اصلی بگذارید. میله ها را روی جیب هایی که پشت پارچه درست کرده اید، بگذارید و آنها را با الگوی بافته سرجایشان ثابت کنید (به تصاویر دقت کنید). جیب پایین کیف را قبل از اضافه کردن میله های کناری وصل کنید و بند کشی را مطابق تصویر ببافید. حالا می توانید به قسمت های دیگر کیف هم بند یا جیب اضافه کنید. بسته به نوع ابزاری که داخل کیف ابزار رولی می گذارید، تعداد جیب ها و کش ها و محل آنها را انتخاب کنید.

در ساختنی بخوانید :  با برد آردوینو مدار مبدل بوست ولتاژ بالا بسازید

گام دهم: دکمه های پرچ و حلقه ها را اضافه کنید

ابتدا با سوراخ کن یا نوک چاقو روی پارچه اصلی و محل دکمه ها را سوراخ کنید. قلاب های چشمی را به لبه بالایی کیف ابزار وصل کنید. سپس با دکمه زن مخصوص، دکمه های پرچ را سر جایشان نصب کنید. قسمت نر دکمه سمت راست و قسمت ماده دکمه سمت چپ پارچه قرار می گیرد. برای نصب دکمه های پرچ باید از ابزار مخصوص استفاده کنید. چهار دکمه پرچ هم روی کمربند وصل کنید.

گام یازدهم: ابزارها را داخل کیف بگذارید

حالا می توانید ابزار را پشت بندها و داخل جیب ها قرار بدهید. اگر ابزار سرجایشان شل هستند، با زدن گیره کاغذ به بند آنها را سفت کنید.

گام دوازدهم: بند دوشی را اضافه کنید

دکمه های پرچ را ببندید، کیف ابزار را رول کنید، بلندترین بند را دور کیف بپیچید و بند را با حلقه محکم کنید. حالا کمربند را به این حلقه ها وصل کنید. با این بند می توانید کیف ابزار رولی را روی دوش تان حمل کنید.

کیف ابزار رولی آماده است

کیف ابزار رولی آماده است
کیف ابزار رولی آماده است

حالا یک کیف ابزار دارید که می توانید آن را روی دیوار هم وصل کنید. با این کیف ابزارتان همیشه مرتب می مانند و حمل آنها ساده تر می شود.تجربه خود را از ساخت این کیف را با ساختنی در میان بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
کیف ابزار رولی بسازید و ابزارهایتان را راحت تر حمل کنید
عنوان مطلب
کیف ابزار رولی بسازید و ابزارهایتان را راحت تر حمل کنید
توضیح کوتاه
این کیف ابزار را می توانید روی دوش تان بیاندازید یا روی دیوار بزنید.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : با سیم و کاغذ درختچه تزیینی درست کنید... در این ساختنی طرز ساخت یک درختچه تزیینی را یاد می گیرید که هزینه ساخت آن بسیار پایین است اما زیبایی خاص و متفاوتی دارد. برگ های این درختچه تزیینی را م...
آموزش ساخت : کوسن تزیینی بسازید رابطه تان با منجوق دوزی چطور است؟ دلتان میخواهد وسایل تان را با منجوق تزیین کنید اما حوصله ندارید منجوق ها را دانه دانه بدوزید؟ در این ساختنی یاد می گ...
آموزش ساخت بازوی رباتیک قدرتمند اما ساده با پرینتر سه بعدی... آموزش رباتیک یکی از بخش های اصلی ساختنی است و به همین خاطر با یک جستجوی ساده می توانید آموزش ساخت انواع ربات ساده و پیشرفته را در سایت پیدا کنید. ساخت...
آموزش ساخت : قفسه گلدان چوبی بسازید نگه داری از گیاهان در خانه های آپارتمانی کار دشواری است؛ بویژه گیاهانی که نیاز به نور خورشید دارند. اگر دوست دارید در آپارتمان کوچک تان گلدان نگه داری...
با وسایل ساده و ارزان ماسک اسکورپین بسازید... این ساختنی مخصوص طرفداران مورتال کمبت است! در این ساختنی یاد می گیرید چطور بدون یک ریال هزینه ماسک اسکورپین را برای خودتان بسازید. اگر کودکی را می شنا...
ساخت انگشتر چوبی را با چوب بستنی امتحان کنید!... قبلاً در ساختنی طرز ساخت انگشتر چوبی را یاد گرفته اید. در آن روش از روکش چوب برای ساخت انگشتر استفاده کردیم و حالا قصد داریم همان انگشتر را با چوب بست...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید