خانه / چگونه بسازیم / الکترونیکی / با کمترین هزینه ریموت پدالی دوربین عکاسی بسازید

با کمترین هزینه ریموت پدالی دوربین عکاسی بسازید

اگر اهل پروژه های عکاسی باشید، ریموت کنترل دوربین یکی از تجهیزات عکاسی است که دیر یا زود به آن احتیاج پیدا می کنید. ریموت کنترل های دوربین مدل های مختلف دارند که یکی از آنها ریموت پدالی است. در این پست آموزش ساخت ریموت پدالی دوربین را یاد می گیرید. ساخت این پدال ریموتی بسیار ساده است و فقط نیاز به آشنایی با اصول اولیه الکترونیک دارد.با ساختنی همراه شوید.

ریموت پدالی دوربین را بسازید
ریموت پدالی دوربین را بسازید

برای استفاده از ریموت پدالی دوربین باید دوربین را روی یک سه پایه بگذارید، ریموت را روی زمنی بگذارید و کابل را به دوربین وصل کنید. یک نیم فشار دوربین را فوکوس می کند و فشار کامل عکس می گیرد.

این ریموت پدالی دوربین عکاسی دو مرحله است و قبل از گرفتن عکس، فوکوس می کند. اگر از کابل مناسب هم استفاده کنید، می توانید ریموت را برای دوربین های مختلف استفاده کنید. اگر دنبال ریموت پیشرفته تری می گردید، آموزش ساخت ریموت دوربین متصل به اینترنت را بخوانید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • سوئیچ پدالی USB
  • کابل ریلیز – بهتر است از کابل هایی استفاده کنید که روی انواع دوربین قرار می گیرند
  • سوکت ۲٫۵ میلیمتری برای اتصال پدال به کابل ریلیز – استفاده از سوکت بجای بریدن سیم و لحیم کاری، امکان استفاده از کابل های ریلیز مختلف را فراهم می کند.
  • دو میکروسوئیچ بلند – رولر سوئیچ ها را ببرید.

گام دوم: پدال را آماده کنید

به احتمال زیاد سوئیچ پدالی که شما دارید با چیزی که در تصاویر می بینید، فرق دارد. به همین خاطر باید نحوه پیاده سازی مراحل را متناسب با ویژگی های پدال خودتان تغییر بدهید. البته اصول کار یکی است و فرق نمی کند.

در ساختنی بخوانید :  گوی رعد و برق با طرح و صدای دلخواه تان بسازید

پین لولای پدال کار اتصال دو قطعه را هم انجام می دهد. این پین را بیرون بکشید تا دو قطعه پدال از هم جدا بشوند. حالا به سوئیچ opto-isolator و فنر داخل پدال دسترسی دارید. سوئیچ اپتو را جدا کنید و آن را برای ساختنی های دیگرتان نگه دارید. سپس تمام برآمدگی های روی پدال را با درمل ببرید.

گام سوم: کابل پدال را ببرید

کابل پدال را آماده کنید
کابل پدال را آماده کنید

کابل سوئیچ پدالی چهار هسته ای است. سوکت USB کابل را ببرید و روکش هر دو سر کابل را باز کنید تا به سیم های داخلی دسترسی داشته باشید. سیم مشکی و سفید برای اتصال کامن، سیم سبز برای فوکوس و سیم قرمز برای شاتر استفاده می شود.

گام چهارم: میکروسوئیچ ها را وصل کنید

ابتدا یک تکه چوب کمی عریض تر از فنر داخل پدال ببرید. سپس به هر طرف این چوب یک میکروسوئیچ پیچ کنید.

با کانکتور اسپید سیم های مشکی و سفید پدال را به کانکتور کامن وصل کنید. دو سیم دیگر به اتصالات باز روی سوئیچ ها وصل کنید.

گام پنجم: میکروسوئیچ ها را داخل پدال قرار بدهید

میکروسوئیچ ها را داخل پایه پدال قرار بدهید و آن را از زیر با یک پیچ ثابت کنید. سیم ها را داخل پدال مرتب کنید. در نهایت هم با مولتی متر سوئیچ ها را تست کنید و مطمئن شوید کار می کنند.

گام ششم: ریموت دوربین را دو مرحله‌ای کنید

در این مرحله کاری می کنیم که ریموت پدالی دوربین دو مرحله‌ای بشود و هم فوکوس و هم شاتر را فعال کند.

از یک فوم سفت دو پد مربعی کوچک ببرید. یکی از پدها باید ۱۰ میلیمتر ضخامت و دیگری کمتر از ۵ میلیمتر ضخامت داشته باشد. این پدها را با چسب قطره ای داخل قطعه بالایی پدال بچسبانید (جای پدها در تصاویر مشخص است). به این ترتیب وقتی پدال را فشار بدهید، پد ضخیم سوئیچ اول را می فشارد و سپس سوئیچ دیگر امکان کنترل جداگانه فوکوس و شاتر را فراهم می کند.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت: منبع تغذیه قابل تنظیم بسازید

پدال را ببندید و پین را سرجایش بگذارید.

گام هفتم: سوکت را وصل کنید

سر دیگر کابل پدال را به سوکت استریوی ۲٫۵ میلیمتری لحیم کنید. کابل های سیاه و سفید را بهم بپیچید و آنها را به کامن لحیم کنید. با استفاده از مولتی متر سوئیچی که زودتر بسته می شود را پیدا کنید و آن را به اتصال فوکوس وصل کنید. سیم دیگر را هم به تگ شاتر وصل کنید و سوکت را ببندید.

ریموت پدالی دوربین آماده است

ریموت پدالی دوربین آماده است
ریموت پدالی دوربین آماده است

ریموت پدالی دوربین عکاسی آماده است و می توانید آن را به دوربین وصل کنید. کابل ریلیز را به دوربین وصل کنید و سر کابل ها را بهم وصل کنید. کابل پدال را آماده کنید. حالا می توانید دوربین را روی سه پایه بگذارید و فقط با فشار پا روی ریموت پدالی عکاسی کنید.

منبع

خلاصه مطلب
با کمترین هزینه ریموت پدالی دوربین عکاسی بسازید
عنوان مطلب
با کمترین هزینه ریموت پدالی دوربین عکاسی بسازید
توضیح کوتاه
با این ریموت می توانید دوربین را با پایتان کنترل کنید.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

چراغ داخل کابینت اتوماتیک و تایمردار بسازید... اضافه کردن چراغ داخل کابینت یکی از ایده‌هایی است که زندگی را خیلی ساده‌تر می‌کند! در این ساختنی طرز ساخت یک چراغ داخل کابینت اتوماتیک را یاد می‌گیرید ...
آموزش ساخت : با پوست تخم مرغ گلدان مینیاتوری بسازید... اگر دنبال گلدان های مینیاتوری برای کاشتن گیاه های کوچک می گردید، باید سراغ یخچال تان بروید! با پوست تخم مرغ های صبحانه تان می توانید گلدان مینیاتوری ب...
قهوه ساز مسافرتی درست کنید و از طعم قهوه لذت ببرید... اگر شما هم عادت دارید هربار که پیک نیک یا گردش می روید چند پودر قهوه فوری با خودتان ببرید، حتماً باید یک قهوه ساز مسافرتی برای خودتان درست کنید. نگران...
پازل چوبی سه بعدی با طرح بیست وجهی بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک پازل چوبی را یاد می گیرید که می تواند هدیه بسیار خوبی برای طرفداران پازل باشد. برای ساخت این پازل چوبی سه بعدی باید به دستگا...
دستور تهیه : نان باگت خانگی درست کنید (بدون نیاز به میکسر)... هیچ چیز به اندازه نان باگت خانگی نمی تواند ساندویچ را خوشمزه کند. وقتی نان ساندویچ را خودتان درست می کنید، می توانید هر طعم دهنده ای که می خواهید به آ...
آموزش ساخت: دستکش لمسی بلوتوثی Gravity بسازید... در ساختنی امروز طرز ساخت یک دستکش را می آموزید که یک دستگاه ورودی یا input device برای عینک های AR یا همان واقعیت افزوده یا هدست های AR می باشد. این م...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت سه پایه دوربین کوچک و منعطف مخصوص دوربین های کوچک

اگر قصد دارید در یک پروژه الکترونیکی از یک دوربین کوچک یا دوربین گوشی موبایل …

پاسخ دهید