خانه / چگونه بسازیم / الکترونیکی / با کمترین هزینه ریموت پدالی دوربین عکاسی بسازید

با کمترین هزینه ریموت پدالی دوربین عکاسی بسازید

اگر اهل پروژه های عکاسی باشید، ریموت کنترل دوربین یکی از تجهیزات عکاسی است که دیر یا زود به آن احتیاج پیدا می کنید. ریموت کنترل های دوربین مدل های مختلف دارند که یکی از آنها ریموت پدالی است. در این پست آموزش ساخت ریموت پدالی دوربین را یاد می گیرید. ساخت این پدال ریموتی بسیار ساده است و فقط نیاز به آشنایی با اصول اولیه الکترونیک دارد.با ساختنی همراه شوید.

ریموت پدالی دوربین را بسازید
ریموت پدالی دوربین را بسازید

برای استفاده از ریموت پدالی دوربین باید دوربین را روی یک سه پایه بگذارید، ریموت را روی زمنی بگذارید و کابل را به دوربین وصل کنید. یک نیم فشار دوربین را فوکوس می کند و فشار کامل عکس می گیرد.

این ریموت پدالی دوربین عکاسی دو مرحله است و قبل از گرفتن عکس، فوکوس می کند. اگر از کابل مناسب هم استفاده کنید، می توانید ریموت را برای دوربین های مختلف استفاده کنید. اگر دنبال ریموت پیشرفته تری می گردید، آموزش ساخت ریموت دوربین متصل به اینترنت را بخوانید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • سوئیچ پدالی USB
  • کابل ریلیز – بهتر است از کابل هایی استفاده کنید که روی انواع دوربین قرار می گیرند
  • سوکت ۲٫۵ میلیمتری برای اتصال پدال به کابل ریلیز – استفاده از سوکت بجای بریدن سیم و لحیم کاری، امکان استفاده از کابل های ریلیز مختلف را فراهم می کند.
  • دو میکروسوئیچ بلند – رولر سوئیچ ها را ببرید.

گام دوم: پدال را آماده کنید

به احتمال زیاد سوئیچ پدالی که شما دارید با چیزی که در تصاویر می بینید، فرق دارد. به همین خاطر باید نحوه پیاده سازی مراحل را متناسب با ویژگی های پدال خودتان تغییر بدهید. البته اصول کار یکی است و فرق نمی کند.

در ساختنی بخوانید :  دستور تهیه : سس کارولینا مخصوص کباب درست کنید

پین لولای پدال کار اتصال دو قطعه را هم انجام می دهد. این پین را بیرون بکشید تا دو قطعه پدال از هم جدا بشوند. حالا به سوئیچ opto-isolator و فنر داخل پدال دسترسی دارید. سوئیچ اپتو را جدا کنید و آن را برای ساختنی های دیگرتان نگه دارید. سپس تمام برآمدگی های روی پدال را با درمل ببرید.

گام سوم: کابل پدال را ببرید

کابل پدال را آماده کنید
کابل پدال را آماده کنید

کابل سوئیچ پدالی چهار هسته ای است. سوکت USB کابل را ببرید و روکش هر دو سر کابل را باز کنید تا به سیم های داخلی دسترسی داشته باشید. سیم مشکی و سفید برای اتصال کامن، سیم سبز برای فوکوس و سیم قرمز برای شاتر استفاده می شود.

گام چهارم: میکروسوئیچ ها را وصل کنید

ابتدا یک تکه چوب کمی عریض تر از فنر داخل پدال ببرید. سپس به هر طرف این چوب یک میکروسوئیچ پیچ کنید.

با کانکتور اسپید سیم های مشکی و سفید پدال را به کانکتور کامن وصل کنید. دو سیم دیگر به اتصالات باز روی سوئیچ ها وصل کنید.

گام پنجم: میکروسوئیچ ها را داخل پدال قرار بدهید

میکروسوئیچ ها را داخل پایه پدال قرار بدهید و آن را از زیر با یک پیچ ثابت کنید. سیم ها را داخل پدال مرتب کنید. در نهایت هم با مولتی متر سوئیچ ها را تست کنید و مطمئن شوید کار می کنند.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : با شلوار جین کهنه کیف موبایل بسازید

گام ششم: ریموت دوربین را دو مرحله‌ای کنید

در این مرحله کاری می کنیم که ریموت پدالی دوربین دو مرحله‌ای بشود و هم فوکوس و هم شاتر را فعال کند.

از یک فوم سفت دو پد مربعی کوچک ببرید. یکی از پدها باید ۱۰ میلیمتر ضخامت و دیگری کمتر از ۵ میلیمتر ضخامت داشته باشد. این پدها را با چسب قطره ای داخل قطعه بالایی پدال بچسبانید (جای پدها در تصاویر مشخص است). به این ترتیب وقتی پدال را فشار بدهید، پد ضخیم سوئیچ اول را می فشارد و سپس سوئیچ دیگر امکان کنترل جداگانه فوکوس و شاتر را فراهم می کند.

پدال را ببندید و پین را سرجایش بگذارید.

گام هفتم: سوکت را وصل کنید

سر دیگر کابل پدال را به سوکت استریوی ۲٫۵ میلیمتری لحیم کنید. کابل های سیاه و سفید را بهم بپیچید و آنها را به کامن لحیم کنید. با استفاده از مولتی متر سوئیچی که زودتر بسته می شود را پیدا کنید و آن را به اتصال فوکوس وصل کنید. سیم دیگر را هم به تگ شاتر وصل کنید و سوکت را ببندید.

ریموت پدالی دوربین آماده است

ریموت پدالی دوربین آماده است
ریموت پدالی دوربین آماده است

ریموت پدالی دوربین عکاسی آماده است و می توانید آن را به دوربین وصل کنید. کابل ریلیز را به دوربین وصل کنید و سر کابل ها را بهم وصل کنید. کابل پدال را آماده کنید. حالا می توانید دوربین را روی سه پایه بگذارید و فقط با فشار پا روی ریموت پدالی عکاسی کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : یک هواپیمای مدل ساده بسازید

منبع

خلاصه مطلب
با کمترین هزینه ریموت پدالی دوربین عکاسی بسازید
عنوان مطلب
با کمترین هزینه ریموت پدالی دوربین عکاسی بسازید
توضیح کوتاه
با این ریموت می توانید دوربین را با پایتان کنترل کنید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : قفسه کتاب رومیزی بسازید اگر شما هم عادت به مطالعه همزمان چند کتاب دارید یا همیشه چند کتاب گوشه و کنار خانه می گذارید، باید یک قفسه کتاب رومیزی داشته باشید. با این قفسه کتاب ر...
آموزش ساخت : جعبه کادویی چراغ دار و چوبی بسازید... اگر همیشه دوست دارید هدیه های متفاوت بدهید حتماً انتخاب جعبه کادویی هم برایتان مهم است. در این ساختنی طرز ساخت یک جعبه کادویی چراغ دار را یاد می گیرید...
آموزش ساخت : جعبه پریز هوشمند بسازید در این ساختنی طرز ساخت یک جعبه پریز را یاد می گیرید که با امکان کنترل پریزهای خانه با موبایل را فراهم میکند. فقط با فشار دادن چند دکمه روی برنامه گوشی...
با ساخت شارژر خورشیدی موبایل تان هیچ جا خاموش نمیشود... باتری موبایل تان تا چند ساعت شارژ نگه می دارد؟ احتمالاً خیلی زیاد نیست. گجت های دیگرتان چطور؟ در این ساختنی طرز ساخت شارژر خورشیدی را یاد می گیرید که ...
با پرینتر سه بعدی پایه آباژور با طرح میوه کاج بسازید... اگر از آباژور قدیمی تان خسته شده اید اما نمی خواهید برای خرید آباژور جدید هزینه کنید می توانید پایه یا روکش آباژور را عوض کنید. به این ترتیب با صرف کم...
با وسایل دم دستی اسپری لیمو و مرکبات بسازید... حتماً شما هم تبلیغات اسپری لیمو و مرکبات را در تلویزیون و اینترنت دیده اید. در این ساختنی به شما یاد می دهیم که چطور خودتان با وسایل دم دستی این ابزار...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با بطری نوشابه کیف لنز دوربین سبک و ضدآب بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت کیف لنز دوربین مقاوم، سبک و ضدآب را یاد می …

پاسخ دهید