خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / با کارتن میز لپ تاپ تاشو مقاوم و استاندارد بسازید

با کارتن میز لپ تاپ تاشو مقاوم و استاندارد بسازید

اگر دنبال یک میز لپ تاپ ارزان می گردید، یک تکه کارتن پیدا کنید و خودتان یکی بسازید! اینطوری کمترین هزینه ممکن را برای میز لپ تاپ صرف کرده اید و می توانید میز را مطابق میل تان شخصی سازی کنید. این میز لپ تاپ تاشو هم هست و پایه هایش کاملاً جمع می شوند. به همین خاطر براحتی می توانید آن را با خودتان به سفر، محل کار، دانشگاه و کتابخانه ببرید.

ساخت میز لپ تاپ تاشو به ابزار یا مهارت خاصی نیاز ندارد. اما در برش ها و مراحل مونتاژ باید دقت زیادی داشته باشید تا در حین ساخت میز به مشکل برنخورید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • دو ورق کارتن ۲ میلیمتری با ابعاد ۷۰ در ۱۵۰ سانتیمتر
  • یک ورق کارتن ۱ میلیمتری با ابعاد ۳۰ در ۴۵ میلیمتری

ابزار مورد نیاز

  • مداد و پاک کن
  • خط کش فلزی
  • چاقوی کاردستی
  • چسب TESA
  • چسب چوب
  • درمل – بدون درمل هم می توانید میز لپ تاپ تاشو را بسازید اما این ابزار کارتان را ساده تر می کند.

گام دوم: طراحی میز لپ تاپ

در تصویر اول الگوی تخته رویی میز و در تصویر دوم الگوی پایه ها را می بینید. خط چین ها محل تاخوردگی ها را مشخص می کند. دقت کنید که اندازه هایی که در تصاویر می بینید به میلیمتر هستند.

ابعاد تخته رویی میز ۳۰ در ۴۵ سانتیمتر است اما برای ساخت آن باید یک الگوی ۵۸ در ۷۳ سانتیمتری ببرید. طول پایه ها هم ۲۰ سانتیمتر است اما الگوی آنها ۳۰ در ۱۶٫۲ سانتیمتر است. شما هم باید دو الگو مشابه چیزی که در تصاویر بالا می بینید آماده کنید. اگر بخواهید می توانید ابعاد میز لپ تاپ تاشو را تغییر بدهید.

در ساختنی بخوانید :  راهنمای استفاده از LED در پروژه های الکترونیکی

گام سوم: الگوها را روی کارتن بکشید

در این مرحله باید شکل الگوها را به طور کامل روی کارتن ها بکشید. دقت کنید که باید چهار پایه برای میز بسازید. اگر نمی خواهید میز لپ تاپ را رنگ کنید، با کاغذ سفید برای تخته رویی یک روکش طرح دار بسازید.

گام چهارم: کارتن ها را ببرید

برای بریدن کارتن ها به یک چاقوی کاردستی یا قیچی نیاز دارید. اگر برش ها کاملاً صاف و تمیز نبودند، می توانید از کاغذ سنباده برای صاف کردن لبه ها استفاده کنید.

استفاده از خط کش فلزی و چاقوی فلزی بریدن کارتن ها را ساده تر می کند. اگر برش ها خیلی صاف نشدند، اشکالی ندارد چون لبه ها فقط از چند قسمت دیده می شوند.

گام پنجم: کارتن ها را تا کنید

حالا باید تمام خط چین ها را تا بزنید. استفاده از خط کش فلزی کارتان را خیلی ساده تر می کند. در تصاویر آخر می توانید میخ های رول شده را ببینید. بعد از ایجاد خطوط تا، کارتن ها را رول کنید و دورشان را با چسب TESA ببندید. این میخ ها برای اتصال پایه ها به میز استفاده می شوند و ۵ میلیمتر ضخامت دارند.

گام ششم: تخته رویی میز را بسازید

بجای چسب قطره ای از چسب چوب استفاده می کنیم چون روی کارتن رد نمی گذارد و جذب کارتن نمی شود. تخته رویی میز لپ تاپ تاشو را مطابق تصاویر بالا مونتاژ کنید و روی اتصالات چسب نواری بزنید تا محکم تر بشوند. خشک شدن چسب چوب تقریباً ۵ دقیقه طول می کشد که در این مدت باید روی کارتن یک وزنه بگذارید.

در ساختنی بخوانید :  میز ایستاده بسازید و سلامت محیط کارتان را افزایش بدهید

گام هفتم: میز را برای اتصال پایه ها آماده کنید

برای اتصال پایه های تاشو باید کمی فضا ایجاد کنید. قسمت هایی که در تصاویر می بینید را ببرید و سپس سوراخ های میخ هایی که ساخته اید را دریل کنید. برای ایجاد سوراخ از درمل یا چاقو استفاده کنید. محل سوراخ ها در تصاویر مشخص است. بعد از ایجاد سوراخ ها، میخ ها را داخل آنها امتحان کنید.

گام هشتم: پایه ها را به تخته رویی وصل کنید

پایه ها را از نزدیکی سوراخ ها ببرید تا براحتی حرکت کنند. دو سر پایه ها را هم به صورت افقی ببرید تا ثابت بمانند و در فضای مشخص شده جا بگیرند.

بعد از آماده کردن پایه ها می توانید میز لپ تاپ را مطابق تصاویر بالا مونتاژ کنید.

میز لپ تاپ تاشو آماده است

پایه ها را وصل کنید
پایه ها را وصل کنید

حالا که میز لپ تاپ تاشو آماده است می توانید آن را به روش دلخواه تان تزیین کنید. فراموش نکنید تصاویر میزهایی که می سازید را برای ساختنی ارسال کنید.

منبع

خلاصه مطلب
با کارتن میز لپ تاپ تاشو مقاوم و استاندارد بسازید
عنوان مطلب
با کارتن میز لپ تاپ تاشو مقاوم و استاندارد بسازید
توضیح کوتاه
این میز لپ تاپ کاملاً با کارتن ساخته می شود و پایه هایش هم تا می شود.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

تلسکوپ چوبی با تکنیک آینه ای بسازید- بخش دوم : بدنه تلسکوپ... در قسمت اول آموزش ساخت تلسکوپ چوبی به مراحل ساخت آینه اصلی پرداختیم. آینه یکی از مهمترین اجزای هر تلسکوپ است و تاثیر زیادی روی کیفیت آن دارد. بعد از س...
آموزش ساخت : با لوله pvc لوستر بسازید شاید ایده ساخت لوستر با لوله برای شما خیلی جالب نباشد اما ارزش امتحان کردن را دارد. برای این کاردستی به یک لوله، کاتر، چسب و یک بادکنک نیاز دارید. در...
آموزش ساخت : جاکلیدی دیواری ارزان و شیک بسازید... قبلاً هم در ساختنی طرز ساخت انواع جاکلیدی دیواری را خوانده اید. استفاده از وسایل دور ریختنی دلیل خوبی است که دوباره سراغ آموزش ساخت جاکلیدی دیواری برو...
آموزش ساخت : فلش مموری مخفی بسازید در این پست طرز ساخت یک فلش مموری مخفی را یاد می گیرید. این فلش مموری شبیه یک شارژر است و به سختی میتوان تشخیص داد یک فلش در آن جاسازی شده است. اگر اطل...
با برد آردوینو و شیلد GPRS دستگاه ردیاب کوچک و کارآمد بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک دستگاه ردیاب کوچک با برد آردوینو را یاد می گیرید. این دستگاه بسیار ساده است و از یک برد آردوینو Mega، شیلد GPRS، GPS و یک SD...
آموزش ساخت : با کمک دفتر یادداشت تان کیف دستی بدوزید... اگر در فکر خریدن یک کیف دستی کوچک هستید، می توانید آن را با کمک یادداشت های قدیمی تان درست کنید. می توانید از این روش برای ساخت جامدادی و ساک دستی هم ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید