خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / با کارتن میز لپ تاپ تاشو مقاوم و استاندارد بسازید

با کارتن میز لپ تاپ تاشو مقاوم و استاندارد بسازید

اگر دنبال یک میز لپ تاپ ارزان می‌گردید، یک تکه کارتن پیدا کنید و خودتان یکی بسازید! اینطوری کمترین هزینه ممکن را برای میز لپ تاپ صرف کرده اید و می‌توانید میز را مطابق میل تان شخصی سازی کنید. این میز لپ تاپ تاشو هم هست و پایه‌هایش کاملاً جمع می‌شوند. به همین خاطر براحتی می‌توانید آن را با خودتان به سفر، محل کار، دانشگاه و کتابخانه ببرید.

ساخت میز لپ تاپ تاشو به ابزار یا مهارت خاصی نیاز ندارد. اما در برش‌ها و مراحل مونتاژ باید دقت زیادی داشته باشید تا در حین ساخت میز به مشکل برنخورید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • دو ورق کارتن ۲ میلیمتری با ابعاد ۷۰ در ۱۵۰ سانتیمتر
  • یک ورق کارتن ۱ میلیمتری با ابعاد ۳۰ در ۴۵ میلیمتری

ابزار مورد نیاز

  • مداد و پاک کن
  • خط کش فلزی
  • چاقوی کاردستی
  • چسب TESA
  • چسب چوب
  • درمل – بدون درمل هم می‌توانید میز لپ تاپ تاشو را بسازید اما این ابزار کارتان را ساده تر می‌کند.

گام دوم: طراحی میز لپ تاپ

در تصویر اول الگوی تخته رویی میز و در تصویر دوم الگوی پایه‌ها را می‌بینید. خط چین‌ها محل تاخوردگی‌ها را مشخص می‌کند. دقت کنید که اندازه‌هایی که در تصاویر می‌بینید به میلیمتر هستند.

ابعاد تخته رویی میز ۳۰ در ۴۵ سانتیمتر است اما برای ساخت آن باید یک الگوی ۵۸ در ۷۳ سانتیمتری ببرید. طول پایه‌ها هم ۲۰ سانتیمتر است اما الگوی آنها ۳۰ در ۱۶٫۲ سانتیمتر است. شما هم باید دو الگو مشابه چیزی که در تصاویر بالا می‌بینید آماده کنید. اگر بخواهید می‌توانید ابعاد میز لپ تاپ تاشو را تغییر بدهید.

گام سوم: الگوها را روی کارتن بکشید

در این مرحله باید شکل الگوها را به طور کامل روی کارتن‌ها بکشید. دقت کنید که باید چهار پایه برای میز بسازید. اگر نمی‌خواهید میز لپ تاپ را رنگ کنید، با کاغذ سفید برای تخته رویی یک روکش طرح دار بسازید.

گام چهارم: کارتن‌ها را ببرید

برای بریدن کارتن‌ها به یک چاقوی کاردستی یا قیچی نیاز دارید. اگر برش‌ها کاملاً صاف و تمیز نبودند، می‌توانید از کاغذ سنباده برای صاف کردن لبه‌ها استفاده کنید.

استفاده از خط کش فلزی و چاقوی فلزی بریدن کارتن‌ها را ساده تر می‌کند. اگر برش‌ها خیلی صاف نشدند، اشکالی ندارد چون لبه‌ها فقط از چند قسمت دیده می‌شوند.

گام پنجم: کارتن‌ها را تا کنید

حالا باید تمام خط چین‌ها را تا بزنید. استفاده از خط کش فلزی کارتان را خیلی ساده تر می‌کند. در تصاویر آخر می‌توانید میخ‌های رول شده را ببینید. بعد از ایجاد خطوط تا، کارتن‌ها را رول کنید و دورشان را با چسب TESA ببندید. این میخ‌ها برای اتصال پایه‌ها به میز استفاده می‌شوند و ۵ میلیمتر ضخامت دارند.

گام ششم: تخته رویی میز را بسازید

بجای چسب قطره ای از چسب چوب استفاده می‌کنیم چون روی کارتن رد نمی‌گذارد و جذب کارتن نمی‌شود. تخته رویی میز لپ تاپ تاشو را مطابق تصاویر بالا مونتاژ کنید و روی اتصالات چسب نواری بزنید تا محکم تر بشوند. خشک شدن چسب چوب تقریباً ۵ دقیقه طول می‌کشد که در این مدت باید روی کارتن یک وزنه بگذارید.

گام هفتم: میز را برای اتصال پایه‌ها آماده کنید

برای اتصال پایه‌های تاشو باید کمی‌فضا ایجاد کنید. قسمت‌هایی که در تصاویر می‌بینید را ببرید و سپس سوراخ‌های میخ‌هایی که ساخته اید را دریل کنید. برای ایجاد سوراخ از درمل یا چاقو استفاده کنید. محل سوراخ‌ها در تصاویر مشخص است. بعد از ایجاد سوراخ‌ها، میخ‌ها را داخل آنها امتحان کنید.

گام هشتم: پایه‌ها را به تخته رویی وصل کنید

پایه‌ها را از نزدیکی سوراخ‌ها ببرید تا براحتی حرکت کنند. دو سر پایه‌ها را هم به صورت افقی ببرید تا ثابت بمانند و در فضای مشخص شده جا بگیرند.

بعد از آماده کردن پایه‌ها می‌توانید میز لپ تاپ را مطابق تصاویر بالا مونتاژ کنید.

میز لپ تاپ تاشو آماده است

پایه‌ها را وصل کنید
پایه‌ها را وصل کنید

حالا که میز لپ تاپ تاشو آماده است می‌توانید آن را به روش دلخواه تان تزیین کنید. فراموش نکنید تصاویر میزهایی که می‌سازید را برای ساختنی ارسال کنید.

منبع

خلاصه مطلب
با کارتن میز لپ تاپ تاشو مقاوم و استاندارد بسازید
عنوان مطلب
با کارتن میز لپ تاپ تاشو مقاوم و استاندارد بسازید
توضیح کوتاه
این میز لپ تاپ کاملاً با کارتن ساخته می‌شود و پایه‌هایش هم تا می‌شود.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : برای میز ایستاده صندلی پایه بلند بسازید... چند سالی است که استفاده از میزهای ایستاده بیشتر شده و خیلی ها ترجیح می دهند ایستاده کار کنند. اما اگر شما هم یک میز ایستاده در خانه یا محل کارتان داشت...
آموزش ساخت : با آردوینو یک ربات ساده و ارزان بسازید... اگر همیشه دوست داشتید ساخت ربات را تجربه کنید، این ربات ساده نقطه شروع خوبی است. قطعه اصلی این ربات آردوینو است و هزینه ساخت آن بسیار پایین است. نباید...
برای دوربین فیلمبرداری میکروفون پرتابل بسازید و ویدیوهای بهتر ضبط کنید... خیلی از دوربین های فیلمبرداری کیفیت تصویر خوبی دارند اما صدای محیط را به خوبی تصویر ضبط نمی کنند. اگر شما هم این مشکل را با دوربین تان دارید، به یک می...
آموزش ساخت : یک مبل راحتی با قفسه کتاب بسازید... اگر دنبال یک مبل راحتی برای مطالعه هستید و دیگر قفسه های کتابخانه تان جایی برای کتاب ها ندارد، این ساختنی را به شما توصیه می کنیم. این مبل راحتی قفسه ...
آموزش ساخت : با چوب میزهای کهنه، میز تاشو بسازید... اگر یک میز کهنه یا بدون استفاده دارید، بجای اینکه آن را دور بیاندازید یک میز تاشو با آن بسازید. همانطور که در تصاویر می بینید این میز بعد از تاشدن برا...
سینه ریز مروارید زنانه شیک و ارزان بسازید... ساختن یک گردنبند شیک و چشم نواز نیاز به مهارت یا ابزار خاصی ندارد. کافی است روش ساخت درست را انتخاب کنید و از مهره های مناسب کنار هم استفاده کنید. آنو...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار شارژر باتری اتوماتیک به دو روش مختلف

باتری‌های قلمی‌هنوز کاربرد زیادی دارند و عمر کم آنها تاثیری در این مسئله ندارد. اگر …

پاسخ دهید