خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / طرح تیشرت های قدیمی را به تابلوی نقاشی تبدیل کنید!

طرح تیشرت های قدیمی را به تابلوی نقاشی تبدیل کنید!

اگر شما هم یک تیشرت قدیمی دارید که رنگ و رویش رفته و سوراخ شده اما بخاطر طرح زیبا یا ارزش معنوی که دارد هنوز گوشه کمدتان است، دست بکار شوید و آن را به یک تابلوی نقاشی تبدیل کنید! با اینکار هم خاطرات تان از کمد بیرون می آید و هم یک تابلوی زیبا به دکور اتاق تان اضافه می شود. در این پست طرز ساخت تابلوی نقاشی با تیشرت را یاد می گیرید. با ساختنی همراه باشید.

با تیشرت های قدیمی تابلوی نقاشی بسازید
با تیشرت های قدیمی تابلوی نقاشی بسازید

اصلی ترین ابزار ساخت تابلوی نقاشی با این روش، اپوکسی است. قاب چوبی را هم می توانید خودتان بسازید یا از قاب های آماده استفاده کنید. لزوماً نباید از ابزارهایی که در تصاویر می بینید، استفاده کنید. بسیاری از این ابزار با نمونه های ساده تر قابل جایگزینی هستند.

گام اول: اپوکسی را تست کنید

ابتدا باید چند تست روی تکه های تیشرت انجام بدهید. دقت کنید که جنس همه این پارچه ها باید یکی باشد.

تست را با انواع اپوکسی انجام بدهید تا به بهترین رنگ ممکن روی پارچه برسید. بعد از زدن اپوکسی روی پارچه، آن را روی تخته پشتی قابی که آماده کرده اید بگذارید تا تاثیرش روی رنگ تیشرت را ببینید. تخته پشتی تابلوی نقاشی که در تصاویر می بینید، یک تخته چندلاست که رویش یک برگه سفید چسبانده شده است. بهتر است شما هم تیشرت را روی چنین پایه ای قرار بدهید. البته نوع اپوکسی کاملاً به رنگ و جنس تیشرت و همچنین جنس تخته یا ورقه پشت پارچه دارد.

در ساختنی بخوانید :  جاکلیدی چرمی چرخشی سبک و شیک بسازید

بهترین حالت این است که تخته یا چوب پشتی از روی تیشرت دیده نشود و تاثیری در رنگ و طرح پارچه اپوکسی خورده نداشته باشد. جالب ترین قسمت این ساختنی همین مرحله آزمون و خطاست!

گام دوم: اپوکسی را اضافه کنید

ابتدا پارچه پشتی تیشرت را ببرید و آن را با اسپری چسب به تخته چندلایی که آماده کرده اید، بچسبانید. همانطور که در تصویر می بینید، ابعاد این تخته باید بزرگتر از ابعاد طرح تیشرت و تابلوی نقاشی باشد.

حالا می توانید اپوکسی و هاردنر یا سخت کننده را با هم مخلوط کنید و روی تیشرت بزنید. دقت کنید نسبت اپوکسی و هاردنر باید برابر باشد، خوب با هم مخلوط بشوند و کاملاً یکدست روی سطح طرح پخش بشوند. ابتدا نیمی از اپوکسی را روی تیشرت بریزید و آن را با یک تکه چوب پخش کنید. کمی صبر کنید تا اپوکسی داخل تیشرت فرو برود و اتصال تیشرت به تخته چندلا را محکم تر کند. سپس بقیه اپوکسی را اضافه کنید و به همین ترتیب آن را پخش کنید. اینکار را آنقدر ادامه بدهید که مقدار اپوکسی به اندازه مناسب برسد.

در نهایت هم روی اپوکسی را با سشوار یا هیت گان گرم کنید تا حباب هایی که شکل گرفته اند، از بین بروند. سپس یک روز صبر کنید تا اپوکسی کاملاً خشک بشود.

اگر نمی خواهید تیشرت تان را خراب کنید، به این آموزش اکتفا نکنید تمام مراحل را یکبار روی یک تیشرت مشابه امتحان کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : تاب کودک ایمن و ارزان بسازید

گام سوم: تیشرت را ببرید

ابتدا لبه های اضافی پارچه را با قیچی ببرید. سپس از اره نواری یا اره مویی برای بریدن تخته و تیشرت در ابعاد دلخواه تان استفاده کنید. دقت کنید که حرکت اره می توانید اتصال تیشرت به تخته را شل کند. پس برش را از قسمت هایی انجام بدهید که کاملاً با اپوکسی اشباع شده باشند.

تابلوی نقاشی تیشرت محبوب تان آماده است

حالا فقط کافی است تابلوی نقاشی که ساخته اید را داخل قاب قرار بدهید یا همانطور به دیوار وصل کنید. فراموش نکنید تصاویر تابلوهایی که می سازید و تجربیات خود را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
طرح تیشرت های قدیمی را به تابلوی نقاشی تبدیل کنید!
عنوان مطلب
طرح تیشرت های قدیمی را به تابلوی نقاشی تبدیل کنید!
توضیح کوتاه
طرح تیشرت های محبوب تان را برای همیشه ماندگار کنید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

با میوه بلوط و تیله شیشه ای آویز گردنبند ساده و شیک بسازید... اگر به زیورآلات دست ساز و با طرح طبیعی علاقه دارید، احتمالاً این آویز گردنبند را می پسندید. این آویز طرح میوه بلوط طراحی ساده اما منحصر به فردی دارد و...
پروژه آردوینو : با آردوینو حباب سخنگو بسازید... در این پست ساختنی طرز ساخت یک حباب سخنگو با آردوینو را می آموزید. خروجی این پروژه آردوینو بیشت جنبه سررگمی دارد اما ساخت آن می تواند چیزهای زیادی به ش...
گراتن بادمجان و گوجه؛ یک پیش غذای بیست دقیقه ای!... در این ساختنی یاد می گیرید که چطور در عرض 20 دقیقه یک پیش غذای خوشمزه درست کنید. گراتن بادمجان و گوجه فرنگی که درست کردنش خیلی ساده است اما در عین حال...
آموزش ساخت : با حباب لامپ چراغ نفتی بسازید... خیلی سال است که چراغ نفتی تبدیل به لوازم تزیینی خانه ها شده و دیگر برای روشنایی استفاده نمی شود. در این ساختنی یاد می گیرید که چطور به این چراغ های قد...
آموزش ساخت مدار آمپلی فایر ۶۰ وات با قطعات ارزان... آی سی STK4038 یک آمپلی فایر AF است که خروجی برق ۶۰ وات را در بار ۴ اهمی منتقل می کند. در این ساختنی طرز ساخت مدار آمپلی فایر ۶۰ وات با این قطعه را یاد...
با جعبه های چوبی شلف دیواری چند طبقه بسازید... اگر دنبال یک قفسه ساده و ارزان برای مرتب کردن وسایلی می گردید که همیشه روی میز اتاق تان هستند، شلف دیواری چند طبقه بهترین انتخاب است. این شلف دیواری ب...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید