خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / طرح تیشرت های قدیمی را به تابلوی نقاشی تبدیل کنید!

طرح تیشرت های قدیمی را به تابلوی نقاشی تبدیل کنید!

اگر شما هم یک تیشرت قدیمی دارید که رنگ و رویش رفته و سوراخ شده اما بخاطر طرح زیبا یا ارزش معنوی که دارد هنوز گوشه کمدتان است، دست بکار شوید و آن را به یک تابلوی نقاشی تبدیل کنید! با اینکار هم خاطرات تان از کمد بیرون می آید و هم یک تابلوی زیبا به دکور اتاق تان اضافه می شود. در این پست طرز ساخت تابلوی نقاشی با تیشرت را یاد می گیرید. با ساختنی همراه باشید.

با تیشرت های قدیمی تابلوی نقاشی بسازید
با تیشرت های قدیمی تابلوی نقاشی بسازید

اصلی ترین ابزار ساخت تابلوی نقاشی با این روش، اپوکسی است. قاب چوبی را هم می توانید خودتان بسازید یا از قاب های آماده استفاده کنید. لزوماً نباید از ابزارهایی که در تصاویر می بینید، استفاده کنید. بسیاری از این ابزار با نمونه های ساده تر قابل جایگزینی هستند.

گام اول: اپوکسی را تست کنید

ابتدا باید چند تست روی تکه های تیشرت انجام بدهید. دقت کنید که جنس همه این پارچه ها باید یکی باشد.

تست را با انواع اپوکسی انجام بدهید تا به بهترین رنگ ممکن روی پارچه برسید. بعد از زدن اپوکسی روی پارچه، آن را روی تخته پشتی قابی که آماده کرده اید بگذارید تا تاثیرش روی رنگ تیشرت را ببینید. تخته پشتی تابلوی نقاشی که در تصاویر می بینید، یک تخته چندلاست که رویش یک برگه سفید چسبانده شده است. بهتر است شما هم تیشرت را روی چنین پایه ای قرار بدهید. البته نوع اپوکسی کاملاً به رنگ و جنس تیشرت و همچنین جنس تخته یا ورقه پشت پارچه دارد.

بهترین حالت این است که تخته یا چوب پشتی از روی تیشرت دیده نشود و تاثیری در رنگ و طرح پارچه اپوکسی خورده نداشته باشد. جالب ترین قسمت این ساختنی همین مرحله آزمون و خطاست!

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : 5 ایده ارزان و ساده برای ساخت قفسه دیواری

گام دوم: اپوکسی را اضافه کنید

ابتدا پارچه پشتی تیشرت را ببرید و آن را با اسپری چسب به تخته چندلایی که آماده کرده اید، بچسبانید. همانطور که در تصویر می بینید، ابعاد این تخته باید بزرگتر از ابعاد طرح تیشرت و تابلوی نقاشی باشد.

حالا می توانید اپوکسی و هاردنر یا سخت کننده را با هم مخلوط کنید و روی تیشرت بزنید. دقت کنید نسبت اپوکسی و هاردنر باید برابر باشد، خوب با هم مخلوط بشوند و کاملاً یکدست روی سطح طرح پخش بشوند. ابتدا نیمی از اپوکسی را روی تیشرت بریزید و آن را با یک تکه چوب پخش کنید. کمی صبر کنید تا اپوکسی داخل تیشرت فرو برود و اتصال تیشرت به تخته چندلا را محکم تر کند. سپس بقیه اپوکسی را اضافه کنید و به همین ترتیب آن را پخش کنید. اینکار را آنقدر ادامه بدهید که مقدار اپوکسی به اندازه مناسب برسد.

در نهایت هم روی اپوکسی را با سشوار یا هیت گان گرم کنید تا حباب هایی که شکل گرفته اند، از بین بروند. سپس یک روز صبر کنید تا اپوکسی کاملاً خشک بشود.

اگر نمی خواهید تیشرت تان را خراب کنید، به این آموزش اکتفا نکنید تمام مراحل را یکبار روی یک تیشرت مشابه امتحان کنید.

گام سوم: تیشرت را ببرید

ابتدا لبه های اضافی پارچه را با قیچی ببرید. سپس از اره نواری یا اره مویی برای بریدن تخته و تیشرت در ابعاد دلخواه تان استفاده کنید. دقت کنید که حرکت اره می توانید اتصال تیشرت به تخته را شل کند. پس برش را از قسمت هایی انجام بدهید که کاملاً با اپوکسی اشباع شده باشند.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : پرینتر سه بعدی رزینی (DLP) بسازید – بخش سوم

تابلوی نقاشی تیشرت محبوب تان آماده است

حالا فقط کافی است تابلوی نقاشی که ساخته اید را داخل قاب قرار بدهید یا همانطور به دیوار وصل کنید. فراموش نکنید تصاویر تابلوهایی که می سازید و تجربیات خود را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
طرح تیشرت های قدیمی را به تابلوی نقاشی تبدیل کنید!
عنوان مطلب
طرح تیشرت های قدیمی را به تابلوی نقاشی تبدیل کنید!
توضیح کوتاه
طرح تیشرت های محبوب تان را برای همیشه ماندگار کنید.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

برای جشن ها و مهمانی هایتان گیفت باکس بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک گیفت باکس ساده را یاد می گیرید که برای هدیه های کوچک بسیار مناسب است. از این گیف باکس ها معمولاً در جشن ها برای قدردانی از م...
آموزش ساخت : یک لامپ دیواری متفاوت بسازید... در این پست ساختنی طرز سخت یک لامپ دیواری را می آموزید که با کلید ندارد و با چرخاندنش روشن میشود. با چرخاندن دایره چوبی روی لامپ به سمت عقب و جلو می تو...
کوله پشتی عادی تان را به کوله خورشیدی تبدیل کنید!... خیلی از ما مجبوریم بیشتر روزها تبلت و لپ تاپ مان را با خودمان جابجا کنیم. وقتی دانشگاه می رویم، قرار کاری داریم یا می خواهیم به سفرهای کوتاه برویم. با...
آموزش ساخت : با هنر کوئیلینگ جاشمعی کاغذی درست کنید... هنر کوئیلینگ یا منبت کاغذ، پیچاندن نوارهای باریک کاغذی و ساختن اشکال مختلف با استفاده از آنهاست. با این هنر میتوان کاردستی ها و آثار هنری بسیار متنوعی...
یک کاردستی ساده و آموزشی؛ موتور سلونوئیدی ساده بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک موتور سلونوئیدی ساده را یاد می گیرید که با وسایل ارزان ساخته می شود. برای ساخت این موتور نیاز به مهارت خاص یا آشنایی با الکت...
آموزش ساخت : با سرب درخت تزیینی درست کنید... در این پست ساختنی طرز ساخت یک درخت تزیینی مصنوعی را یاد می گیرید. این کاردستی بیشتر از اینکه هنری باشد با علم سر و کار دارد. این درخت با سرب و روی ساخ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید