خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / ساخت میز پذیرایی شیک و متفاوت با کنده درخت و شیشه

ساخت میز پذیرایی شیک و متفاوت با کنده درخت و شیشه

ساخت میز پذیرایی با تنه درخت ایده بسیار جالبی است و قبلاً در ساختنی به آن پرداخته ایم. اگر می خواهید این ایده را امتحان کنید اما ابزار نجاری زیادی ندارید، این آموزش ساخت برایتان مناسب تر است. در این پست روش ساده تری برای ساخت میز پذیرایی با کنده درخت را یاد می گیرید.

میز پذیرایی بسازید
میز پذیرایی بسازید

در این روش از کنده درخت به عنوان پایه میز استفاده می شود و رویی میز هم از جنس شیشه است. شیشه رویی میز را لزوماً نباید خودتان ببرید و می توانید آن را به کارگاه های شیشه بری بسپارید.

مهمترین نکته ای که باید در حین ساخت میز پذیرایی در نظر داشته باشید، این است که باید مراحل ساخت و نحوه اتصال شیشه رویی را متناسب با شکل و ویژگی های کنده تغییر بدهید. پس بهترین کنده ممکن را انتخاب کنید و قبل از اینکه ساخت میز را شروع کنید، کنده را خوب بررسی کنید.

گام اول: کنده درخت را انتخاب کنید

موارد زیادی در انتخاب کنده درخت نقش دارند؛ شکلی که برای میز در نظر دارید، مقدار فضایی که در اختیار دارید، طول کنده و … . بعد از اینکه با توجه به تمام این موارد کنده را انتخاب کردید، کف کنده را ببرید – یا سنباده بکشید – تا کاملاً صاف بشود.

اگر شما هم کنده ای انتخاب کرده اید که سرش شاخه شاخه است – مثل کنده ای که در تصاویر می بینید – می توانید روی شاخه ها کار کنید تا کنده شکل دلخواه تان را بگیرد. شاخه هایی که به نظرتان اضافی هستند را ببرید یا آنها را کوتاه کنید. در حین تغییر شکل کنده، حواستان به این باشد که بتوانید شیشه را رویش قرار بدهید. پس سر برخی از شاخه ها را صاف ببرید تا شیشه سطح اتکای کافی داشته باشد.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : قفسه ایستاده ساده و جادار بسازید

گام دوم: کنده را پرداخت کنید

کنده درخت را رنگ کنید
کنده درخت را رنگ کنید

ابتدا کنده درخت را سنباده بکشید تا تمام سطوحش کاملاً صاف بشود. سپس اگر می خواهید آن را رنگ کنید و رویش اسپری پلی اورتان بزنید.

گام سوم: شیشه رویی را اضافه کنید

شیشه را روی کنده درخت بچسبانید
شیشه را روی کنده درخت بچسبانید

بعد از اینکه شیشه رویی را در اندازه و شکل دلخواه بریدید، باید آن را با چسب E6000 به کنده بچسبانید. هرچه نقاط تماس شیشه با کنده بیشتر باشد، مقاومت و تحمل وزن میز بیشتر می شود (این نکته را هنگام انتخاب کنده در ذهن داشته باشید).

بعد از چسباندن شیشه می توانید برای تزیین میز پذیرایی، سر یکی از شاخه هایی که بریده اید را روی شیشه میز بچسبانید.

میز پذیرایی آماده است

هرچه کنده درخت شکیل تر و زیباتر باشد، میز پذیرایی هم زیباتر می شود. پس وقت کافی صرف پیدا کردن کنده مناسب و شکل دادن به آن بکنید. اگر در شکل دادن به کنده دقت کنید، می توانید یک کنده معمولی را به یک پایه میز فوق العاده تبدیل کنید.

برای زیباتر شدن میز می توانید از شیشه های رنگی استفاده کنید. رنگ شیشه را متناسب با رنگ کنده انتخاب کنید و یک ترکیب رنگ خلاق ایجاد کنید.

منبع

خلاصه مطلب
با کنده درخت و شیشه یک میز پذیرایی شیک و متفاوت بسازید
عنوان مطلب
با کنده درخت و شیشه یک میز پذیرایی شیک و متفاوت بسازید
توضیح کوتاه
با کمترین هزینه و ابزار یک میز پذیرایی شیک بسازید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

ربات BB8 واقعی بسازید و با موبایل کنترلش کنید! بخش اول... هر قسمت جدید جنگ ستارگان که به نمایش درمی آید، طرفداران این مجموعه برای چند هفته سرحال هستند. اما قسمت آخر برای برخی با یک حسرت بزرگ همراه بود : خرید ...
آموزش ساخت : جعبه باند چوبی بسازید قبول دارید که باندهای ضبط تان قسمت مهمی از دکور اتاق تان هستند؟ اگر شما هم اینطور فکر می کنید، حتماً طرفدار جعبه باند چوبی هستید. باندهایی که جعبه چوب...
یک کاردستی ساده و آموزشی؛ موتور سلونوئیدی ساده بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک موتور سلونوئیدی ساده را یاد می گیرید که با وسایل ارزان ساخته می شود. برای ساخت این موتور نیاز به مهارت خاص یا آشنایی با الکت...
آموزش ساخت : با کتاب قدیمی یک چراغ خواب زیبا بسازید... شما با کتاب های قدیمی تان چه کار می کنید؟ البته کتاب که هیچوقت کهنه و قدیمی نمی شود اما برخی از کتاب ها واقعاً دیگر قابل تعمیر نیستند و نمی توان از آن...
ساخت آبگرمکن خورشیدی مخصوص بچه ها ساخت آبگرمکن خورشیدی بهترین راه برای یادگیری بیشتر درباره انرژی خورشیدی است. قبلاً در ساختنی طرز ساخت آبگرمکن خورشیدی را یاد گرفته اید اما این یکی مخص...
آموزش ساخت : قاب پوستر چوبی بسازید اگر شما هم دوست دارید بجای قاب عکس از پوستر برای تزیین دیوارهای خانه تان استفاده کنید، این ساختنی بدردتان میخورد. در این پست یک ایده خوب برای آویزان ک...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با مدادرنگی های کهنه زیرلیوانی رنگی و جذاب بسازید

شما ته مدادرنگی هایتان چکار می کنید؟ اگر آنها را دور می ریزید، با ساختنی …

پاسخ دهید