خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / ساخت میز پذیرایی شیک و متفاوت با کنده درخت و شیشه

ساخت میز پذیرایی شیک و متفاوت با کنده درخت و شیشه

ساخت میز پذیرایی با تنه درخت ایده بسیار جالبی است و قبلاً در ساختنی به آن پرداخته ایم. اگر می خواهید این ایده را امتحان کنید اما ابزار نجاری زیادی ندارید، این آموزش ساخت برایتان مناسب تر است. در این پست روش ساده تری برای ساخت میز پذیرایی با کنده درخت را یاد می گیرید.

میز پذیرایی بسازید
میز پذیرایی بسازید

در این روش از کنده درخت به عنوان پایه میز استفاده می شود و رویی میز هم از جنس شیشه است. شیشه رویی میز را لزوماً نباید خودتان ببرید و می توانید آن را به کارگاه های شیشه بری بسپارید.

مهمترین نکته ای که باید در حین ساخت میز پذیرایی در نظر داشته باشید، این است که باید مراحل ساخت و نحوه اتصال شیشه رویی را متناسب با شکل و ویژگی های کنده تغییر بدهید. پس بهترین کنده ممکن را انتخاب کنید و قبل از اینکه ساخت میز را شروع کنید، کنده را خوب بررسی کنید.

گام اول: کنده درخت را انتخاب کنید

موارد زیادی در انتخاب کنده درخت نقش دارند؛ شکلی که برای میز در نظر دارید، مقدار فضایی که در اختیار دارید، طول کنده و … . بعد از اینکه با توجه به تمام این موارد کنده را انتخاب کردید، کف کنده را ببرید – یا سنباده بکشید – تا کاملاً صاف بشود.

اگر شما هم کنده ای انتخاب کرده اید که سرش شاخه شاخه است – مثل کنده ای که در تصاویر می بینید – می توانید روی شاخه ها کار کنید تا کنده شکل دلخواه تان را بگیرد. شاخه هایی که به نظرتان اضافی هستند را ببرید یا آنها را کوتاه کنید. در حین تغییر شکل کنده، حواستان به این باشد که بتوانید شیشه را رویش قرار بدهید. پس سر برخی از شاخه ها را صاف ببرید تا شیشه سطح اتکای کافی داشته باشد.

در ساختنی بخوانید :  با برد آردوینو دستگاه دروغ سنج بسازید [Arduino]

گام دوم: کنده را پرداخت کنید

کنده درخت را رنگ کنید
کنده درخت را رنگ کنید

ابتدا کنده درخت را سنباده بکشید تا تمام سطوحش کاملاً صاف بشود. سپس اگر می خواهید آن را رنگ کنید و رویش اسپری پلی اورتان بزنید.

گام سوم: شیشه رویی را اضافه کنید

شیشه را روی کنده درخت بچسبانید
شیشه را روی کنده درخت بچسبانید

بعد از اینکه شیشه رویی را در اندازه و شکل دلخواه بریدید، باید آن را با چسب E6000 به کنده بچسبانید. هرچه نقاط تماس شیشه با کنده بیشتر باشد، مقاومت و تحمل وزن میز بیشتر می شود (این نکته را هنگام انتخاب کنده در ذهن داشته باشید).

بعد از چسباندن شیشه می توانید برای تزیین میز پذیرایی، سر یکی از شاخه هایی که بریده اید را روی شیشه میز بچسبانید.

میز پذیرایی آماده است

هرچه کنده درخت شکیل تر و زیباتر باشد، میز پذیرایی هم زیباتر می شود. پس وقت کافی صرف پیدا کردن کنده مناسب و شکل دادن به آن بکنید. اگر در شکل دادن به کنده دقت کنید، می توانید یک کنده معمولی را به یک پایه میز فوق العاده تبدیل کنید.

برای زیباتر شدن میز می توانید از شیشه های رنگی استفاده کنید. رنگ شیشه را متناسب با رنگ کنده انتخاب کنید و یک ترکیب رنگ خلاق ایجاد کنید.

منبع

خلاصه مطلب
با کنده درخت و شیشه یک میز پذیرایی شیک و متفاوت بسازید
عنوان مطلب
با کنده درخت و شیشه یک میز پذیرایی شیک و متفاوت بسازید
توضیح کوتاه
با کمترین هزینه و ابزار یک میز پذیرایی شیک بسازید.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

با توپ فلزی ساعت رومیزی شیک و متفاوت بسازید... خیلی از ما از توپ های فلزی یا آینه ای برای تزیین روی میزمان استفاده می کنیم. در این ساختنی به شما یاد می دهیم کارکرد این توپ های فلزی را بیشتر کنید و ...
تلسکوپ چوبی با تکنیک آینه ای بسازید – بخش اول : آینه تلسکوپ... این ساختنی بخش اول از آموزش ساخت تلسکوپ چوبی است. شاید ساخت تلسکوپ سخت بنظر برسد اما اینطور نیست. البته ساخت دستگاهی مثل تلسکوپ سخت هست اما خیلی سخت ن...
آموزش تزیین کفش های کهنه با کاموا؛ ساده و منحصر به فرد... روش های مختلفی برای تزیین کفش وجود دارد که کاموا یکی از ارزان ترین آنهاست. برای این روش تزیین کفش فقط به کاموا و چسب نیاز دارید. تنها تکنیک قلاب بافی ...
آموزش ساخت : موشک کاغذی کنترل از راه دور بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک گجت 9 گرمی را می آموزید که موشک کاغذی را از راه دور کنترل میکند. ساخت هواپیما یا ماشن کنترل از راه دور نیاز به ابزار و مهارت...
یک پروژه سرگرم کننده : شعله افکن کنترل از راه دور بسازید!... در این ساختنی یاد می گیرید چطور با وسایل ارزان یک شعله افکن بسازید. بدنه این شعله افکن از چند الوار، میله برنجی (به عنوان لوله اگزوز) و یک سرووی قوی ب...
با ترکیب چوب و فلز یک چراغ رومیزی متفاوت بسازید... در این ساختنی یاد می گیرید چطور با کمترین وسایل یک چراغ رومیزی بسازید. در نگاه اول بنظر می رسد این چراغ رومیزی با چوب و فلز ساخته شده اما اینطور نیست!...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت باغچه دیواری مخصوص کاشت سبزیجات در خانه

اگر دوست دارید سبزیجات مصرفی تان را در خانه بکارید اما فضای کافی برای اینکار …

پاسخ دهید