خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش تزیین صندل تابستانی با رنگ های شاد و وسایل ارزان

آموزش تزیین صندل تابستانی با رنگ های شاد و وسایل ارزان

اگر شما هم یک جفت دمپایی یا صندل چرم دارید که از ظاهر کهنه و قدیمی شان خسته شده اید، با ساختنی همراه باشید و یک روش ساده برای تزیین صندل را یاد بگیرید. با این روش می توانید ظاهر زمخت ترین صندل ها را هم زیبا و رنگی کنید. بخاطر استفاده از نخ و کاموا هم می توانید براحتی صندل تزیین شده را بشویید تا همیشه زیبا و رنگارنگ بمانند.

تزیین صندل با بافته های رنگی
تزیین صندل با بافته های رنگی

گام اول: وسایل مورد نیاز برای تزیین صندل

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • یک جفت صندل یا دمپایی چرم – هرچه صندل بندهای نازک و پهن بیشتری داشته باشد، دست تان برای تزیین بازتر است.
  • نخ کوبلن در رنگ های مختلف
  • گردنبند منجوقی – می توانید از هر نوع منجوق یا سنگ تزیینی دیگر هم استفاده کنید.

گام دوم: چند منگوله بسازید

ساخت منگوله کاموایی بسیار ساده است اما برای ساخت منگلوله های کوچک باید صبور باشید. یک تکه پلاستیک به عرض دو سانتیمتر بردارید و نخ کوبلن را ده بار دورش بپیچید. اگر می خواهید منگوله ها پرتر و بلندتر بشوند، باید به ترتیب تعداد دورها یا عرض پلاستیک را بیشتر کنید. سپس نخ را از یک سر گره بزنید و پایینش را ببرید تا شکل منگوله بگیرد.

حالا چند منگوله دیگر برای پوشاندن کل بند رویی صندل بسازید. تعداد منگوله ها به اندازه صندل و خود منگوله ها بستگی دارد.

برای چسباندن منگوله ها به بند صندل، یک تکه چسب نواری سفید به اندازه بند ببرید. منگوله ها را با چسب حرارتی روی چسب بچسبانید و سپس چسب نواری را روی بند بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :  روش پخت : شیرینی ماکارون نارگیلی

اگر بخواهید می توانید بجای منگوله از پوم پوم کاموایی برای تزیین صندل استفاده کنید.

گام سوم: طناب بافته شده را اضافه کنید

این مرحله از تزیین صندل بیشترین زمان را می برد. پس اگر وقت ندارید از دستبندهای آماده استفاده کنید یا روش دیگری را برای پوشاندن این قسمت انتخاب کنید.

کارتان را با یک دسته نخ با تعداد زوج و طول ۱۲۷ سانتیمتر شروع کنید. سپس آنها را روی یک سطح صاف پهن کنید، سرشان را بهم گره بزنید و آنها را به یک تخته وصل کنید.

ما از ترکیب پنج رنگ استفاده کردیم و آنها را این ترتیب چیدیم: مشکی، فیروزه ای، آبی، صورتی، نارنجی، نارنجی، صورتی، آبی، فیروزه ای، مشکی.

کارتان را از گره زدن آخرین نخ از سمت چپ شروع کنید. با نخ مشکی چهار گره روی نخ فیروزه ای بزنید. سپس به همین ترتیب به سمت نخ آبی، صورتی و نارنجی حرکت کنید. وقتی نخ مشکی به وسط رسید، کارتان را متوقف کنید.

آخرین نخ از سمت چپ را بگیرید و دو گره برعکس روی نخ فیروزه ای بزنید و آنقدر ادامه بدهید تا به وسط برسید.

دو نخ مشکی را با دو گره برعکس بهم گره بزنید. همین کار را با نخ فیروزه ای و سایر نخ ها تکرار کنید. حواستان باشد روی همه نخ ها دو گره بزنید.

اینکار را آنقدر تکرار کنید تا بافته به طول بند صندل برسد. برای بستن پایین بافته هم هر نخ را یک گره بزنید. سپس دستبند را با چسب قطره ای روی بند صندل بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت قایق موتوری اسفنجی با وسایل ساده و ارزان

گام چهارم: مهره های تزیینی را اضافه کنید

برای چسباندن مهره های تزیینی دو روش دارید. آنها را همانطور که نخ وصل هستند، پشت بافته بچسبانید یا مهره ها را دانه دانه بچسبانید. روش دوم زمان بیشتری می برد اما مطمئن تر است.

گام پنجم: بافته دوم را اضافه کنید

سه دسته نخ با ترکیب رنگ دلخواه بهم گره بزنید و آنها را به روش معمولی بهم ببافید. سپس آنها را با چسب پشت منجوق ها بچسبانید. البته بهتر است سر نخ ها را به بند صندل بچسبانید و بافت را روی صندل کامل کنید.

گام ششم: پوم پوم را اضافه کنید

چون تزیین بند پایینی صندلی خیلی شلوغ شده، بهتر است بند انگشتی را ساده تر تزیین کنیم. برای این قسمت فقط یک پوم پوم با ترکیب رنگ دلخواه بسازید و درست وسط بند بچسبانید.

برای ساخت پوم پوم، از هر رنگ نخ ۳۰ سانتیمتر ببرید، آنها را دور دو انگشت تان بپیچید و از وسط گره بزنید. سپس دو سر نخ ها را ببرید تا پوم پوم باز بشود.

صندل تابستانی و رنگارنگ آماده است

به همین سادگی و با وسایل ارزانی مثل نخ و منجوق، صندل های کهنه را نو کردید. برای تزیین صندل می توانید از هر وسیله دیگری هم استفاده کنید. با همین بافته های نخی هم می توانید ترکیب رنگ های متفاوتی برای تزیین صندل بسازید.

در ساختنی بخوانید :  با دستگاه برش لیزری چرخ دنده سیاره ای بسازید

فراموش نکنید تصاویر قبل و بعد تزیین صندل تان را برای ساختنی ارسال کنید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش تزیین صندل تابستانی با رنگ های شاد و وسایل ارزان
عنوان مطلب
آموزش تزیین صندل تابستانی با رنگ های شاد و وسایل ارزان
توضیح کوتاه
با کمترین هزینه ظاهر صندل های چرمی را نونوار و تابستانی کنید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت کیت بقای کوهنوردی با وسایل ارزان و در دسترس... کیت بقای کوهنوردی قیمت بالایی ندارد اما هر چقدر هم برای خریدش هزینه کنید، کیتی که خودتان می سازید بهتر خواهد بود. دلیلش این است که وسایلی را داخلش می ...
آموزش برنامه نویسی آردوینو به صورت وایرلس و از طریق بلوتوث... برد آردوینو Uno یکی از جالب ترین سخت افزارهایی است که می توانید در پروژه های آردوینو و الکترونیک از آن استفاده کنید. اما که برنامه نویسی آردوینو حتماً...
دستگاه نمایشگر دیسک نوری بسازید دوست دارید بدانید دیسک های نوری چطور کار می کنند؟ به ساخت پروژه های الکترونیکی علاقه دارید؟ این نمایشگر دیسک نوری را بسازید تا هم با دیسک های نوری بیش...
ربات سوسکی حساس به نور کوچک و کارآمد بسازید... همه پروژه های رباتیک نیاز به مهارت پیشرفته در الکترونیک و کدنویسی ندارند. برخی از ربات های ساده هستند که برای صرفاً برای مبتدیان طراحی شده اند تا آنها...
با هارد درایو قدیمی دستگاه سنباده برقی بسازید... بیشتر کسانی که با الکترونیک سروکار دارند، یک هارد درایور قدیمی بین وسایل شان پیدا می شود. در این ساختنی به شما یک راه ساده و هوشمندانه برای تبدیل هارد...
قفسه دیواری تاشو با دو عکس پس زمینه متفاوت بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک قفسه دیواری تاشو را یاد می گیرید که با همه قفسه های دیواری که تابحال دیده اید، فرق دارد. این قفسه دیواری را هم قفسه است و هم...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید