خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش تزیین صندل تابستانی با رنگ های شاد و وسایل ارزان

آموزش تزیین صندل تابستانی با رنگ های شاد و وسایل ارزان

اگر شما هم یک جفت دمپایی یا صندل چرم دارید که از ظاهر کهنه و قدیمی شان خسته شده اید، با ساختنی همراه باشید و یک روش ساده برای تزیین صندل را یاد بگیرید. با این روش می توانید ظاهر زمخت ترین صندل ها را هم زیبا و رنگی کنید. بخاطر استفاده از نخ و کاموا هم می توانید براحتی صندل تزیین شده را بشویید تا همیشه زیبا و رنگارنگ بمانند.

تزیین صندل با بافته های رنگی
تزیین صندل با بافته های رنگی

گام اول: وسایل مورد نیاز برای تزیین صندل

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • یک جفت صندل یا دمپایی چرم – هرچه صندل بندهای نازک و پهن بیشتری داشته باشد، دست تان برای تزیین بازتر است.
  • نخ کوبلن در رنگ های مختلف
  • گردنبند منجوقی – می توانید از هر نوع منجوق یا سنگ تزیینی دیگر هم استفاده کنید.

گام دوم: چند منگوله بسازید

ساخت منگوله کاموایی بسیار ساده است اما برای ساخت منگلوله های کوچک باید صبور باشید. یک تکه پلاستیک به عرض دو سانتیمتر بردارید و نخ کوبلن را ده بار دورش بپیچید. اگر می خواهید منگوله ها پرتر و بلندتر بشوند، باید به ترتیب تعداد دورها یا عرض پلاستیک را بیشتر کنید. سپس نخ را از یک سر گره بزنید و پایینش را ببرید تا شکل منگوله بگیرد.

حالا چند منگوله دیگر برای پوشاندن کل بند رویی صندل بسازید. تعداد منگوله ها به اندازه صندل و خود منگوله ها بستگی دارد.

برای چسباندن منگوله ها به بند صندل، یک تکه چسب نواری سفید به اندازه بند ببرید. منگوله ها را با چسب حرارتی روی چسب بچسبانید و سپس چسب نواری را روی بند بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :  با تکه های چوب کوچک تخته آشپزخانه شیک و مقاوم بسازید

اگر بخواهید می توانید بجای منگوله از پوم پوم کاموایی برای تزیین صندل استفاده کنید.

گام سوم: طناب بافته شده را اضافه کنید

این مرحله از تزیین صندل بیشترین زمان را می برد. پس اگر وقت ندارید از دستبندهای آماده استفاده کنید یا روش دیگری را برای پوشاندن این قسمت انتخاب کنید.

کارتان را با یک دسته نخ با تعداد زوج و طول ۱۲۷ سانتیمتر شروع کنید. سپس آنها را روی یک سطح صاف پهن کنید، سرشان را بهم گره بزنید و آنها را به یک تخته وصل کنید.

ما از ترکیب پنج رنگ استفاده کردیم و آنها را این ترتیب چیدیم: مشکی، فیروزه ای، آبی، صورتی، نارنجی، نارنجی، صورتی، آبی، فیروزه ای، مشکی.

کارتان را از گره زدن آخرین نخ از سمت چپ شروع کنید. با نخ مشکی چهار گره روی نخ فیروزه ای بزنید. سپس به همین ترتیب به سمت نخ آبی، صورتی و نارنجی حرکت کنید. وقتی نخ مشکی به وسط رسید، کارتان را متوقف کنید.

آخرین نخ از سمت چپ را بگیرید و دو گره برعکس روی نخ فیروزه ای بزنید و آنقدر ادامه بدهید تا به وسط برسید.

دو نخ مشکی را با دو گره برعکس بهم گره بزنید. همین کار را با نخ فیروزه ای و سایر نخ ها تکرار کنید. حواستان باشد روی همه نخ ها دو گره بزنید.

اینکار را آنقدر تکرار کنید تا بافته به طول بند صندل برسد. برای بستن پایین بافته هم هر نخ را یک گره بزنید. سپس دستبند را با چسب قطره ای روی بند صندل بچسبانید.

در ساختنی بخوانید :  وسایل کنسول بازی تان را داخل میز قهوه خوری بگذارید!

گام چهارم: مهره های تزیینی را اضافه کنید

برای چسباندن مهره های تزیینی دو روش دارید. آنها را همانطور که نخ وصل هستند، پشت بافته بچسبانید یا مهره ها را دانه دانه بچسبانید. روش دوم زمان بیشتری می برد اما مطمئن تر است.

گام پنجم: بافته دوم را اضافه کنید

سه دسته نخ با ترکیب رنگ دلخواه بهم گره بزنید و آنها را به روش معمولی بهم ببافید. سپس آنها را با چسب پشت منجوق ها بچسبانید. البته بهتر است سر نخ ها را به بند صندل بچسبانید و بافت را روی صندل کامل کنید.

گام ششم: پوم پوم را اضافه کنید

چون تزیین بند پایینی صندلی خیلی شلوغ شده، بهتر است بند انگشتی را ساده تر تزیین کنیم. برای این قسمت فقط یک پوم پوم با ترکیب رنگ دلخواه بسازید و درست وسط بند بچسبانید.

برای ساخت پوم پوم، از هر رنگ نخ ۳۰ سانتیمتر ببرید، آنها را دور دو انگشت تان بپیچید و از وسط گره بزنید. سپس دو سر نخ ها را ببرید تا پوم پوم باز بشود.

صندل تابستانی و رنگارنگ آماده است

به همین سادگی و با وسایل ارزانی مثل نخ و منجوق، صندل های کهنه را نو کردید. برای تزیین صندل می توانید از هر وسیله دیگری هم استفاده کنید. با همین بافته های نخی هم می توانید ترکیب رنگ های متفاوتی برای تزیین صندل بسازید.

فراموش نکنید تصاویر قبل و بعد تزیین صندل تان را برای ساختنی ارسال کنید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش تزیین صندل تابستانی با رنگ های شاد و وسایل ارزان
عنوان مطلب
آموزش تزیین صندل تابستانی با رنگ های شاد و وسایل ارزان
توضیح کوتاه
با کمترین هزینه ظاهر صندل های چرمی را نونوار و تابستانی کنید.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

شمع تزیینی با شعله سبز و آبی بسازید! شمع تزیینی که در این پست ساختنش را یاد می گیرید، شبیه شمع های دیگر نیست. در واقع اینجا بیشتر قرار است کار علمی کنیم تا کار هنری! در این پست یاد می گیر...
آموزش ساخت بوم باکس ساده اما قدرتمند با ضبط ماشین... در این ساختنی طرز ساخت بوم باکس با ضبط ماشین را یاد می گیرید. ساخت بوم باکس با این روش بسیار ساده است و نیاز به مهارت زیادی ندارد. استفاده از ضبط ماشی...
آموزش ساخت میکروفون جالب با قوطی کبریت و مغز مداد!... در این ساختنی طرز ساخت میکروفون با یک روش متفاوت را یاد می گیرید. این میکروفون قرار نیست کارایی یک میکروفون را برای شما داشته باشد.اما می تواند کار اض...
آموزش ساخت : پاور بانک خورشیدی پرتابل بسازید... امروز طرز ساخت یک پاور بانک خورشیدی را در ساختنی یاد می گیرید که همه انتظارات شما از تولید انرژی خورشیدی را برآورده میکند. این پاور بانک همه قطعات لاز...
پادری بافتنی ضخیم و رنگارنگ با طرح گل ببافید !... در این ساختنی یاد می گیرید چطور یک پادری بافتنی رنگارنگ و زیبا ببافید. برای بافت این پادری باید قلاب بافی و بافتنی بلد باشید اما لزوماً نباید خیلی حرف...
با سیگار الکترونیکی دستگاه مه ساز باتری خور بسازید... دستگاه مه ساز چیزی نیست که هر روز به دردتان بخورد. اما اگر برای جشن ها و مهمانی ها، ضبط ویدیو یا آزمایش علمی به آن نیاز پیدا کنید، احتمالاً به یکی از ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت مدار سوئیچ RC فشرده مخصوص ربات های پرنده

اگر اهل ساخت پروژه های RC و ربات های پرنده هستید، این مدار خیلی به …

پاسخ دهید