خانه / چگونه بسازیم / بیرون از خانه / با کمترین هزینه باربیکیوی مسافرتی در اندازه دلخواه بسازید

با کمترین هزینه باربیکیوی مسافرتی در اندازه دلخواه بسازید

قبلاً در ساختنی آموزش ساخت باربیکیو با قوطی فلزی را یاد گرفته بودید. امروز هم ساخت یک نمونه مشابه اما کاملتر را یاد می گیرید. خوبی این باربیکیوی مسافرتی این است که می توانید آن را در هر سایزی بسازید چون کاملاً ماژولار است و می توانید بعد از استفاده قطعات آن را از هم جدا کنید. ما یک نمونه کوچک از باربیکیوی مسافرتی را می سازیم تا شما با طراحی و طرز ساخت آن آشنا بشوید. با ساختنی همراه باشید.

همین باربیکیوی مسافرتی کوچک هم برای کباب یا گریل کردن تکه های همبرگر یا سوسیس قابل استفاده است. برای روشن شدن هم فقط به یک تکه ذغال باربیکیو نیاز دارد. آموزش ساخت را دنبال کنید تا طرز ساخت باربیکیوی مسافرتی را یاد بگیرید و بتوانید اندازه های بزرگتر آن را بسازید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

 • قوطی فلزی کوچک و گرد
 • چهار عدد پیچ فلزی ۳٫۸ سانتیمتری با سری پهن
 • هشت عدد مهره فلزی
 • توری فلزی فن کامپیوتر به قطر ۷۰ میلیمتر
 • توری فلزی فن کامپیوتر به قطر ۹۰ میلیمتر

ابزار مورد نیاز

 • درمل با سری مخصوص برش
 • دریل و مته – مته باید کمی بزرگتر از پیچ ها باشد.
 • قیچی فلزبر
 • دم باریک و انبردست
 • پیچ گوشتی
 • دستکش و عینک ایمنی

گام دوم: کف قوطی را جدا کنید

از توری ۷۰ میلیمتری به عنوان الگو استفاده کنید و کف جعبه چهار سوراخ (جای سوراخ های سری پیچ) دریل کنید. نیاز نیست این سوراخ ها را خیلی دقیق دربیاورید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش مرحله به مرحله ساخت اوریگامی لوگوی بتمن

بعد از سوراخ کردن کف قوطی، با درمل کفی قوطی را با فاصله ۲ تا ۳ میلیمتری از سوراخ هایی که دریل کرده اید ببرید. برش را طوری انجام بدهید که دور سوراخ ها زبانه فلزی کافی برای خم کردن به سمت بیرون باقی بماند. بعد از جدا کردن ورق فلزی از کف قوطی، این زبانه ها را کمی (حدود ۱۵ درجه) به سمت بیرون خم کنید.

هنگام بریدن و خم کردن ورق های فلزی مراقب دست تان باشید. عینک هم بزنید تا براده ها داخل چشم تان نپرند.

گام سوم: شیارهای گریل رویی را ببرید

از توری بزرگتر به عنوان الگو استفاده کنید و چهار شیار کوچک روی لبه قوطی ببرید. این شیارها باید آنقدر کوچک باشند که گریل رویی باربیکیو داخل آنها گیر کند اما نه آنقدر کوچک که گریل دیگر از آنها جدا نشود. بعد از بریدن شیارها با قیچی، از دم باریک برای از بین بردن لبه های تیز شیارها استفاده کنید. فقط حواستان باشد شیارها را گشاد نکنید.

بعد از بریدن شیارها، توری بزرگتر را روی قوطی قرار بدهید و مطمئن شوید اندازه شیارها مناسب است.

گام چهارم: پایه ها و گریل پایینی را اضافه کنید

توری کوچکتر ذغال را سرجایش نگه می دارد. این توری باید حدود ۶ میلیمتر پایین تر از کف قوطی قرار بگیرد تا جای کافی برای سوختن ذغال وجود داشته باشد.

در ساختنی بخوانید :  با توپ فلزی ساعت رومیزی شیک و متفاوت بسازید

ابتدا باید پایه های باربیکیوی مسافرتی را وصل کنید. چهار پیچ را از سوراخ ها رد کنید و آنها را با یک مهره ثابت کنید. هنوز نباید مهره ها را سفت کنید؛ همین که پیچ ها از سرجایشان نیفتند کافی است.

سپس گریل را روی یکی از پایه ها قرار بدهید و مهره دوم را وسط آن ببندید. برای پیچ های دیگر هم همین کار را تکرار کنید و مهره ها را وسط آنها ببندید. پیچ ها را روی سوراخ های گریل تراز کنید و با محکم کردن مهره ها، مهره دوم را به سر پیچ وصل کنید (برای جزییات بیشتر درباره نحوه مونتاژ باربیکیو به تصاویر دقت کنید). احتمالا باید برای تراز کردن توری، زبانه ها را کمی بیشتر خم کنید.
در انتهای این مرحله، مهره های بالایی را سفت کنید تا اتصال پایه ها به قوطی کاملاً محکم بشود.

گام پنجم: توری پایینی را تنظیم کنید

دومین مهره روی پایه ها برای تراز کردن توری پایینی استفاده می شود. این مهره ها را محکم کنید تا توری پایینی تراز بشود و ۶ میلیمتر از کف قوطی فاصله بگیرد. هر چهار پایه باید با زاویه یکسان از وسط قوطی بیرون زده باشند و تعادل باربیکیوی مسافرتی کاملاً برقرار باشد.

گام ششم: درپوش را اضافه کنید

درپوش را آماده کنید
درپوش را آماده کنید

با قیچی فلزبر و دم باریک، چهار شیار روی در قوطی فلزی ببرید تا بتوانید آن را روی توری بالایی قرار بدهید. این درپوش را می توانید زیر پایه ها هم بگذارید تا خاکسترهای ذغال روی زمین نریزد.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : با کمترین وسایل فرستنده FM بسازید

باربیکیوی مسافرتی آماده است

باربیکیوی مسافرتی آماده است و می توانید با قرار دادن یک تکه ذغال از آن استفاده کنید. این باربیکیو آنقدر کوچک است که می توانید آن را در کیت کوهنوردی هم قرار بدهید تا در شرایط اضطراری هم بتوانید کباب تازه بخورید!برای ساخت نمونه های بزرگتر باربیکیوی مسافرتی از همین روش استفاده کنید اما اندازه قوطی، توری ها و پیچ ها را بزرگتر انتخاب کنید.

منبع

خلاصه مطلب
با کمترین هزینه باربیکیوی مسافرتی در اندازه دلخواه بسازید
عنوان مطلب
با کمترین هزینه باربیکیوی مسافرتی در اندازه دلخواه بسازید
توضیح کوتاه
با این باربیکیوی مسافرتی هیچوقت بدون کباب نمی مانید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت مدار کاغذی ساده با باتری و LED... قبلاً در آموزش ساخت مدار LED با جعبه پیتزا را در ساختنی یاد گرفته اید. در این پست هم طرز ساخت یک مدار بدون لحیم دیگر را یاد می گیرید. این مدار کاغذی ه...
آموزش ساخت: محفظه گردباد بسازید در این ساختنی طرز ساخت یک محفظه گردباد را می آموزید. این ساختنی که می تواند کاردستی بسیار جالبی برای مدرسه باشد، نحوه حرکت یک گردباد را از طریق ایجاد ...
دریل شارژی را با پاور کامپیوتر یا شارژر لپ تاپ روشن کنید!... اگر از دریل شارژی استفاده می کنید، احتمالاً در جریان قیمت بالای باتری قابل شارژ دریل هستید. در این ساختنی به شما یاد می دهیم دریل شارژی را با شارژر لپ...
با آردوینو سینت سایزر بسازید ساخت سینت سایزر را آردوینو ایده خیلی پیچیده ای ندارد. همه چیز به لطف یک کتابخانه آردوینو به نام Tone Library ممکن می شود (آموزش نصب کتابخانه آردوینو ر...
با پرینتر سه بعدی دستگیره کمکی برای افراد کم توان بسازید... وقتی دست کسی در خانه می شکند یا برای چند روز یک مهمان پیر دارید، خیلی چیزها هست که باید تغییر کنند. مثلاً دستگیره هایی که باز کردنشان نیاز به قدرت زیا...
لیزر پوینتر یا اشاره گر لیزری بسیار قدرتمند بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک لیزر پوینتر بسیار قوی را یاد می گیرید که هم ساختش آسان است و هم وسایل مورد نیازش راحت پیدا میشود. ساخت این لیزر پوینتر یا اش...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آشپزی در طبیعت بدون ظرف و اجاق؛ در کاکتوس غذا بپزید

اگر اهل کمپینگ باشید، همیشه باید در حال یادگیری فنون جدید باشید. معلوم نیست کی …

پاسخ دهید