خانه / چگونه بسازیم / الکترونیکی / با استفاده از آینه بین نهایت ساعت دیواری LED متفاوت بسازید

با استفاده از آینه بین نهایت ساعت دیواری LED متفاوت بسازید

قبلاً در ساختنی آموزش ساخت آینه بی نهایت را یاد گرفته اید. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور یک ساعت دیواری LED با طرح آینه بی نهایت بسازید. این ساعت دیواری عدد ندارد اما آنقدر شیک و متفاوت است که این مورد اشکال محسوب نمی شود. با ساختنی همراه شوید.

ساخت ساعت دیواری LED با این روش بسیار ساده است و نیاز به مهارت زیادی ندارد. البته اگر نتوانید ساعت مناسب را پیدا کنید، کارتان کمی سخت می شود. در ویدیوی زیر می توانید مراحل کامل ساخت ساعت دیواری LED را ببینید:

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • یک ساعت قدیمی –قطر ساعتی که در تصویر می بینید، ۳۰ سانتیمتر است.
  • یک آینه گرد با سوراخ ۱۰ میلیمتری در مرکز – قطر این آینه باید کوچکتر از قطر ساعت باشد چون قرار است آینه را داخل ساعت قرار بدهیم.
  • یک آینه یک طرفه گرد – این آینه باید هم اندازه آینه اصلی باشد.
  • یک تکه چوب نازک – یا هر متریال دیگری که خم بشود و به عنوان اسپیسر بین دو آینه قرار بگیرد.
  • نوار LED
  • کمی سیم
  • آداپتور برق برای نوار LED – ما از آداپتور ۱۲V-50W استفاده کردیم.

بهتر است قبل از اینکه سراغ آموزش ساخت بروید، آموزش ساخت آینه بی نهایت را با دقت بخوانید. به این ترتیب ساخت ساعت دیواری برایتان ساده تر می شود و جواب سوال هایتان خواهید گرفت.

گام دوم: ساعت را باز کنید

ساعت قدیمی را باز کنید و روی لبه آن یک سوراخ ۸ میلیمتری با فاصله ۱٫۵ سانتیمتری از لبه دریل کنید. این سوراخ برای رساندن نوار LED داخل ساعت به آداپتور دریل می شود.

در ساختنی بخوانید :  ماسک پارچه ای برای آلودگی هوا با طرح و رنگ دلخواه تان بسازید (به همراه الگو)

گام سوم: اسپیسر چوبی را اضافه کنید

یک تکه روکش چوبی یا نوار چوبی نازک به اندازه قطر داخلی ساعت ببرید. این اسپیسر چوبی باید چند میلیمتر عریض تر از نوار LED باشد. سپس آن را مطابق تصویر داخل ساعت قرار بدهید تا به عنوان اسپیسر بین آینه ها عمل کند. اگر چوب تان سخت است و خم نمی شود، آن را به مدت ۱۰ دقیقه در آب قرار بدهید.

بعد از وصل کردن اسپیسر چوبی، سوراخ ۸ میلیمتری که روی لبه ساعت دریل کرده اید را روی اسپیسر هم دریل کنید.

گام چهارم: نوار LED را اضافه کنید

نوار LED را به لبه ساعت بچسبانید (پشت نوار LED چسب دارد و نیاز به چسب اضافی ندارید). سپس سیم های نوار LED را به آداپتور وصل کنید و آن را تست کنید.

گام پنجم: مکانیزم ساعت را وصل کنید

مکانیزم ساعت را روی آینه بچسبانید و عقربه ها را از جلو به آینه وصل کنید. ما از آینه ۵ میلیمتری استفاده کردیم و به همین خاطر باید مکانیزم را بچسبانیم. اگر از آینه ۳ میلیمتری استفاده کنید، می توانید مکانیزم ساعت را با مهره خودش به آینه وصل کنید.

بعد از تنظیم عقربه ها، آینه را داخل ساعت بگذارید و آن را سفت کنید. جزییات بیشتر درباره ترتیب اتصال دو آینه داخل بدنه ساعت را در ویدیوی آموزشی ببینید.

بعد از قرار دادن آینه داخل بدنه از یک لایه روکش چوبی دیگر برای محکم کردن آینه استفاده کنید. قسمت خالی لبه ساعت را با نوار چوبی بپوشانید تا آینه از داخل قاب ساعت بیرون نیاید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : مکعب چوبی تو در تو بسازید

ساعت دیواری LED آماده است

ساعت بی نهایت آماده است. می توانید از عقربه های شبرنگ برای ساعت استفاده کنید یا اعداد را با استفاده از تکنیک حکاکی روی شیشه به ساعت اضافه کنید.

منبع

خلاصه مطلب
با استفاده از آینه بین نهایت ساعت دیواری LED متفاوت بسازید
عنوان مطلب
با استفاده از آینه بین نهایت ساعت دیواری LED متفاوت بسازید
توضیح کوتاه
ساخت این ساعت بسیار ساده است و نیاز به مهارت زیادی ندارد.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

کوله پشتی معمولی تان را به کوله پشتی اسپیکردار تبدیل کنید... کوله پشتی اسپیکردار برای کسانی که اهل موسیقی هستند، خیلی مفید است. اگر شما هم جزء این افراد هستید، بهتر است بدانید می شود با کمترین هزینه کوله پشتی مع...
آموزش نقاشی روی چرم به روش ساده و ارزان نقاشی روی چرم کار ساده ای است و فقط کمی ذوق نقاشی می‌خواهد. روشی که در این ساختنی یاد می‌گیرید بسیار ساده است و نیاز به ابزار خاصی ندارد. فقط باید کمی...
آموزش ساخت : یک لامپ خورشیدی ارزان بسازید... اگر به دنبال آموزش ساخت یک لامپ خورشیدی ساده، ارزان و بادوام برای بالکن، حیاط یا ورودی خانه تان می گردید در همین صفحه بمانید. آموزش های زیادی برای ساخ...
آموزش پوینتر لیزری با کنترل تلویزیون و برد آردوینو... در این ساختنی طرز ساخت پوینتر لیزری با وسایل ساده و ارزان را یاد می گیرید. از این پوینتر لیزری می توانید در سخنرانی ها و برای نرم افزارهایی مثل پاورپو...
آموزش ساخت : تعمیر موس را خودتان انجام بدهید... در این ساختنی یاد می گیرید که چطور دکمه موس خراب را تعمیر کنید. تعمیر موس کار ساده ای نیست. قصد نداریم یک دوره آموزشی کامل برای تعمیر موس ارائه کنیم؛ ...
با دستگاه برش لیزری جعبه لوازم آرایشی گردان بسازید... جعبه لوازم آرایشی گردان بهترین وسیله برای نگه داری لوازم آرایشی است. با این جعبه همه وسایل آرایشی منظم و در دسترس خواهند بود. طبقه های این جعبه لوازم ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

چراغ خواب ستاره ای بسازید و سقف اتاق را ستاره باران کنید

اگر دنبال یک چراغ خوب منحصر به فرد می گردید، چراغ خواب ستاره ای انتخاب …

پاسخ دهید