خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / جاسوئیچی و آویز زیپ پاراکورد شیک و بادوام بسازید

جاسوئیچی و آویز زیپ پاراکورد شیک و بادوام بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت آویز زیپ پاراکورد را یاد می گیرید که می توانید از به عنوان جاسوئیچی هم استفاده کنید. اگر با بافت پاراکورد آشنا باشید، ساخت این آویز زیپ برایتان بسیار ساده خواهد بود. می توانید این آویز را در اندازه های مختلف بسازید و از کوله کوهنوردی تان آویزان کنید. اینطوری همیشه کمی طناب اضافی بین وسایل تان دارید. با ساختنی همراه شوید.

اگر هم آشنایی با بافت طناب ندارید، ویدیوی ساخت آویز زیپ پاراکورد را ببینید تا کارتان ساده تر بشود:

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • طناب پاراکورد در رنگ و طول دلخواه (۳۶ سانتیمتر برای شروع خوب است)
  • قیچی
  • قلاب فلزی
  • فندک یا شمع

گام دوم: طناب را به گیره وصل کنید

یک تکه طناب ببرید و آن را از وسط تا کنید. دو سر باز طناب را از حلقه پایین قلاب و سپس حلقه ای که با طناب ساخته شده، رد کنید و محکم بکشید.

گام سوم: گره اول را بزنید و طول آویز را مشخص کنید

قلاب و طناب را مشابه تصویر اول و طوری که قلاب به سمت پایین و طناب ها به سمت بالا باشند، در دست بگیرید. دنباله طناب دوم را روی هر دو طناب بیاندازید تا به سمت راست عمود بشود.
طناب سمت راست را روی دنباله طناب سمت چپ بپیچید (تصویر دوم) و آن را پشت دو طناب گرد کنید. سپس دنباله طناب را از حلقه ای که با طناب سمت چپ ساخته اید، رد کنید (تصویر سوم و چهارم).

گره را سفت کنید. با این گره طول آویز زیپ پاراکورد مشخص می شود. هرچه گره به قلاب نزدیک تر باشد، آویز کوتاه تر و هرچه دورتر باشد، آویز بلندتر می شود. فاصله گره اول از قلاب در آویزی که در تصویر می بینید، ۵ سانتیمتر است.

در ساختنی بخوانید :  در عرض 10 دقیقه خوراک مرغ تایلندی درست کنید

گام چهارم: گره دوم را بزنید

برای شروع گره بعدی، دنباله سمت راست را جلوی ستون وسطی حلقه کنید. سپس دنباله سمت چپ را جلوی دنباله سمت راست بپیچید و سپس آن را پست ستون وسطی حلقه کنید و دنباله را از حلقه سمت راست بیرون بکشید. طناب ها را بکشید تا گره دوم سفت بشود.

گام پنجم: گره سوم را بزنید

پایه آویز شکل گرفته و باید بافت آن را به روش گره های قبلی و گره های اول و دوم (به صورت متناوب) ادامه بدهید. طناب سمت چپ را روی پروژه بکشید و سپس آن را با طناب سمت راست گره بزنید. این گره شبیه گره اول زده می شود و جزییات آن در تصاویر مشخص است.

گام ششم: گره ها را کامل کنید

همان نوع گره را آنقدر ادامه بدهید که گره ها به قلاب برسند. گره آخر را بیشتر محکم کنید و دنباله های طناب را تا جایی که می شود، بکشید. سپس اضافه طناب را با قیچی ببرید.

گام هفتم: سر طناب ها را آب کنید

برای اینکه سر باز طناب های پاراکورد ریش ریش نشوند، آنها را با فندک یا شمع بسوزانید. با اینکار سر طناب ها کمی پهن می شود و نمی گذارد گره ها باز بشوند. حواستان باشد تا وقتی سر طناب ها کاملاً خنک شوند، دست تان به آنها نخورد و با هیچ سطحی هم تماس پیدا نکنند.

آویز زیپ پاراکورد آماده است

آویز زیپ پاراکورد آماده است
آویز زیپ پاراکورد آماده است

حالا می توانید از این آویز زیپ پاراکورد روی زیپ گرمکن، کوله پشتی و هر وسایل دیگری استفاده کنید. یا از آن به عنوان جاسوئیچی استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : صندلی کامپیوتر کهنه را دوباره نو کنید!

منبع

خلاصه مطلب
جاسوئیچی آویز زیپ پاراکورد شیک و بادوام بسازید
عنوان مطلب
جاسوئیچی آویز زیپ پاراکورد شیک و بادوام بسازید
توضیح کوتاه
بدون صرف هزینه صاحب یک آویز زیپ و جاسوئیچی بشوید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : شارژر باتری خورشیدی بسازید... با باتری های خالی چکار می کنید؟ حتماً می دانید که نباید آنها را داخل زباله های خشک و تر بریزید. یکی پاسخ های درست به این سوال این است که آنها را به غر...
آموزش ساخت : قاب آینه موزاییکی بسازید در این پست ساختنی طرز ساخت یک قاب آینه موزاییکی را می آموزید که با تکه های کاشی ساخته می شود. این قاب را می توانید در اندازه ها و طرح های مختلف بسازید...
آویز سقفی بافتنی بسازید و اتاق‌تان را زیباتر کنید... اگر می خواهید دکور یکی از اتاق هایتان را عوض کنید، حتماً نباید وسایل تزیینی گران قیمت بخرید. خودتان هم می توانید با ساخت وسایلی مثل لوستر، گلدان، تابل...
آموزش ساخت : شارژر خورشیدی جیبی بسازید در ساختنی طرز ساخت انواع شارژر و شارژر خورشیدی پیدا میشود. در این پست هم می توانید ساخت کوچکترین شارژر خورشیدی ساختنی را یاد بگیرید. اندازه سلول های خ...
آموزش ساخت : با کارتن، قفسه کتاب دیواری بسازید!... قفسه کتاب دیواری علاوه بر اینکه کتاب هایتان را مرتب میکند، ظاهر شیکی دارد و خانه تان را زیباتر میکند. معمولاً قفسه های دیواری از جنس چوب ساخته میشوند ...
آموزش ساخت : باکس دیواری شیک و مدرن بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک باکس دیواری را یاد می گیرید که می توانید هر استفاده ای از آن بکنید؛ کتاب هایتان را در آن بچینید، داخل آن را با گیاه پر کنید،...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با کمترین هزینه دانخوری اتوماتیک و پدالی بسازید

دانخوری اتوماتیک یکی از وسایلی است که نگه داری پرنده ها را ساده تر می …

پاسخ دهید