خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / جاسوئیچی و آویز زیپ پاراکورد شیک و بادوام بسازید

جاسوئیچی و آویز زیپ پاراکورد شیک و بادوام بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت آویز زیپ پاراکورد را یاد می‌گیرید که می‌توانید از به عنوان جاسوئیچی هم استفاده کنید. اگر با بافت پاراکورد آشنا باشید، ساخت این آویز زیپ برایتان بسیار ساده خواهد بود. می‌توانید این آویز را در اندازه‌های مختلف بسازید و از کوله کوهنوردی تان آویزان کنید. اینطوری همیشه کمی‌طناب اضافی بین وسایل تان دارید. با ساختنی همراه شوید.

اگر هم آشنایی با بافت طناب ندارید، ویدیوی ساخت آویز زیپ پاراکورد را ببینید تا کارتان ساده تر بشود:

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • طناب پاراکورد در رنگ و طول دلخواه (۳۶ سانتیمتر برای شروع خوب است)
  • قیچی
  • قلاب فلزی
  • فندک یا شمع

گام دوم: طناب را به گیره وصل کنید

یک تکه طناب ببرید و آن را از وسط تا کنید. دو سر باز طناب را از حلقه پایین قلاب و سپس حلقه ای که با طناب ساخته شده، رد کنید و محکم بکشید.

گام سوم: گره اول را بزنید و طول آویز را مشخص کنید

قلاب و طناب را مشابه تصویر اول و طوری که قلاب به سمت پایین و طناب‌ها به سمت بالا باشند، در دست بگیرید. دنباله طناب دوم را روی هر دو طناب بیاندازید تا به سمت راست عمود بشود.
طناب سمت راست را روی دنباله طناب سمت چپ بپیچید (تصویر دوم) و آن را پشت دو طناب گرد کنید. سپس دنباله طناب را از حلقه ای که با طناب سمت چپ ساخته اید، رد کنید (تصویر سوم و چهارم).

گره را سفت کنید. با این گره طول آویز زیپ پاراکورد مشخص می‌شود. هرچه گره به قلاب نزدیک تر باشد، آویز کوتاه تر و هرچه دورتر باشد، آویز بلندتر می‌شود. فاصله گره اول از قلاب در آویزی که در تصویر می‌بینید، ۵ سانتیمتر است.

گام چهارم: گره دوم را بزنید

برای شروع گره بعدی، دنباله سمت راست را جلوی ستون وسطی حلقه کنید. سپس دنباله سمت چپ را جلوی دنباله سمت راست بپیچید و سپس آن را پست ستون وسطی حلقه کنید و دنباله را از حلقه سمت راست بیرون بکشید. طناب‌ها را بکشید تا گره دوم سفت بشود.

گام پنجم: گره سوم را بزنید

پایه آویز شکل گرفته و باید بافت آن را به روش گره‌های قبلی و گره‌های اول و دوم (به صورت متناوب) ادامه بدهید. طناب سمت چپ را روی پروژه بکشید و سپس آن را با طناب سمت راست گره بزنید. این گره شبیه گره اول زده می‌شود و جزییات آن در تصاویر مشخص است.

گام ششم: گره‌ها را کامل کنید

همان نوع گره را آنقدر ادامه بدهید که گره‌ها به قلاب برسند. گره آخر را بیشتر محکم کنید و دنباله‌های طناب را تا جایی که می‌شود، بکشید. سپس اضافه طناب را با قیچی ببرید.

گام هفتم: سر طناب‌ها را آب کنید

برای اینکه سر باز طناب‌های پاراکورد ریش ریش نشوند، آنها را با فندک یا شمع بسوزانید. با اینکار سر طناب‌ها کمی‌پهن می‌شود و نمی‌گذارد گره‌ها باز بشوند. حواستان باشد تا وقتی سر طناب‌ها کاملاً خنک شوند، دست تان به آنها نخورد و با هیچ سطحی هم تماس پیدا نکنند.

آویز زیپ پاراکورد آماده است

آویز زیپ پاراکورد آماده است
آویز زیپ پاراکورد آماده است

حالا می‌توانید از این آویز زیپ پاراکورد روی زیپ گرمکن، کوله پشتی و هر وسایل دیگری استفاده کنید. یا از آن به عنوان جاسوئیچی استفاده کنید.

منبع

خلاصه مطلب
جاسوئیچی آویز زیپ پاراکورد شیک و بادوام بسازید
عنوان مطلب
جاسوئیچی آویز زیپ پاراکورد شیک و بادوام بسازید
توضیح کوتاه
بدون صرف هزینه صاحب یک آویز زیپ و جاسوئیچی بشوید.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

ماکارونی پنیری با طعم چیزبرگر درست کنید!... چیزبرگر خوشمزه و پرطرفدار است؛ ماکارونی هم همین طور. حالا اگر این دو غذا را با هم ترکیب کنیم، یک غذای خیلی خوشمزه خواهیم داشت! در این ساختنی همین کار ...
آموزش ساخت خانه درختی به روش ساده و سریع... اگر همیشه آرزوی داشتن یک خانه درختی داشتید، دو راه دارید: یک خانه درختی کامل در باغ یا حیاط خانه تان درست کنید یا وقتی که می خواهید چند روز را در طبیع...
آموزش ساخت : ساعت چوبی با طرح پرنده بسازید... اگر دنبال ایده برای ساخت یک هدیه دست ساز هستید، این ساعت چوبی پیشنهاد خوبی است. طرح این ساعت چوبی بسیار ساده است و به همین خاطر با هر نوع سلیقه ای جور...
دستور تهیه : بیسکویت توئیکس درست کنید شکلات توئیکس یکی از خوراکی های پرطرفدار و البته قدیمی است که بیشتر ما طعم آن را دوست داریم. در این ساختنی دستور تهیه یک نوع بیسکویت را یاد می گیرید که...
با ساده ترین روش کیک بستنی درست کنید کیک بستنی یکی از خوشمزه ترین دسرهای تابستانی است. پس تا تابستان تمام نشده، دست بکار بشوید و در این روزهای گرم خودتان را به یک کیک بستنی نارگیلی خوشمزه...
بدون دوخت و دوز تیشرت های قدیمی را به ساک خرید تبدیل کنید... اگر قصد دارید مصرف پلاستیک تان را کم کنید و دنبال یک ساک خرید مقاوم و البته ارزان می گردید، خودتان دست بکار شوید و یکی بسازید. در این ساختنی به شما یا...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت گردونه شانس کوچک و کاربردی با رزبری پای

در این ساختنی آموزش ساخت گردونه شانس را یاد می‌گیرید. این گردونه شانس طوری طراحی …

پاسخ دهید