خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / جاسوئیچی و آویز زیپ پاراکورد شیک و بادوام بسازید

جاسوئیچی و آویز زیپ پاراکورد شیک و بادوام بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت آویز زیپ پاراکورد را یاد می‌گیرید که می‌توانید از به عنوان جاسوئیچی هم استفاده کنید. اگر با بافت پاراکورد آشنا باشید، ساخت این آویز زیپ برایتان بسیار ساده خواهد بود. می‌توانید این آویز را در اندازه‌های مختلف بسازید و از کوله کوهنوردی تان آویزان کنید. اینطوری همیشه کمی‌طناب اضافی بین وسایل تان دارید. با ساختنی همراه شوید.

اگر هم آشنایی با بافت طناب ندارید، ویدیوی ساخت آویز زیپ پاراکورد را ببینید تا کارتان ساده تر بشود:

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • طناب پاراکورد در رنگ و طول دلخواه (۳۶ سانتیمتر برای شروع خوب است)
  • قیچی
  • قلاب فلزی
  • فندک یا شمع

گام دوم: طناب را به گیره وصل کنید

یک تکه طناب ببرید و آن را از وسط تا کنید. دو سر باز طناب را از حلقه پایین قلاب و سپس حلقه ای که با طناب ساخته شده، رد کنید و محکم بکشید.

گام سوم: گره اول را بزنید و طول آویز را مشخص کنید

قلاب و طناب را مشابه تصویر اول و طوری که قلاب به سمت پایین و طناب‌ها به سمت بالا باشند، در دست بگیرید. دنباله طناب دوم را روی هر دو طناب بیاندازید تا به سمت راست عمود بشود.
طناب سمت راست را روی دنباله طناب سمت چپ بپیچید (تصویر دوم) و آن را پشت دو طناب گرد کنید. سپس دنباله طناب را از حلقه ای که با طناب سمت چپ ساخته اید، رد کنید (تصویر سوم و چهارم).

گره را سفت کنید. با این گره طول آویز زیپ پاراکورد مشخص می‌شود. هرچه گره به قلاب نزدیک تر باشد، آویز کوتاه تر و هرچه دورتر باشد، آویز بلندتر می‌شود. فاصله گره اول از قلاب در آویزی که در تصویر می‌بینید، ۵ سانتیمتر است.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : با آردوینو کیلومتر شمار دوچرخه بسازید

گام چهارم: گره دوم را بزنید

برای شروع گره بعدی، دنباله سمت راست را جلوی ستون وسطی حلقه کنید. سپس دنباله سمت چپ را جلوی دنباله سمت راست بپیچید و سپس آن را پست ستون وسطی حلقه کنید و دنباله را از حلقه سمت راست بیرون بکشید. طناب‌ها را بکشید تا گره دوم سفت بشود.

گام پنجم: گره سوم را بزنید

پایه آویز شکل گرفته و باید بافت آن را به روش گره‌های قبلی و گره‌های اول و دوم (به صورت متناوب) ادامه بدهید. طناب سمت چپ را روی پروژه بکشید و سپس آن را با طناب سمت راست گره بزنید. این گره شبیه گره اول زده می‌شود و جزییات آن در تصاویر مشخص است.

گام ششم: گره‌ها را کامل کنید

همان نوع گره را آنقدر ادامه بدهید که گره‌ها به قلاب برسند. گره آخر را بیشتر محکم کنید و دنباله‌های طناب را تا جایی که می‌شود، بکشید. سپس اضافه طناب را با قیچی ببرید.

گام هفتم: سر طناب‌ها را آب کنید

برای اینکه سر باز طناب‌های پاراکورد ریش ریش نشوند، آنها را با فندک یا شمع بسوزانید. با اینکار سر طناب‌ها کمی‌پهن می‌شود و نمی‌گذارد گره‌ها باز بشوند. حواستان باشد تا وقتی سر طناب‌ها کاملاً خنک شوند، دست تان به آنها نخورد و با هیچ سطحی هم تماس پیدا نکنند.

آویز زیپ پاراکورد آماده است

آویز زیپ پاراکورد آماده است
آویز زیپ پاراکورد آماده است

حالا می‌توانید از این آویز زیپ پاراکورد روی زیپ گرمکن، کوله پشتی و هر وسایل دیگری استفاده کنید. یا از آن به عنوان جاسوئیچی استفاده کنید.

منبع

خلاصه مطلب
جاسوئیچی آویز زیپ پاراکورد شیک و بادوام بسازید
عنوان مطلب
جاسوئیچی آویز زیپ پاراکورد شیک و بادوام بسازید
توضیح کوتاه
بدون صرف هزینه صاحب یک آویز زیپ و جاسوئیچی بشوید.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : با تنه درخت میز پذیرایی بسازید... در این ساختنی باز هم سراغ آموزش نجاری رفته ایم و طرز ساخت یک میز پذیرایی شیک و متفاوت را برایتان آماده کرده ایم. با ساخت این میز پذیرایی می توانید طبی...
آموزش ساخت: زرده جداکن بسازید دستگاه زرده جداکن بسازید آشپزی و شیرینی پزی پیچیدگی ها و ظریف کاری های خاصی دارد که یکی از اصلی ترین آنها جدا کردن زرده تخم مرغ از سفیده است. برای ج...
با دستگاه برش لیزری زیرلیوانی چوبی با طرح شبکه ای بسازید... وسایلی مثل زیرلیوانی را می شود با هر روشی ساخت؛ از بافتنی گرفته تا برش لیزری. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور با فناوری برش لیزری زیرلیوانی چوبی...
آموزش ساخت : جاکفشی عمودی بسازید همه خانه ها برای جاکفشی و کمد جا ندارند. ایده ساختنی برای این مشکل جاکفشی عمودی است. این جاکفشی را میتوانید در کوچکترین فضاها و پشت هر دری که کمی با د...
آموزش ساخت : یک مانیتور پرتابل بسازید در این پست ساختنی طرز ساخت یک مانیتور پرتابل کوچک را یاد می گیرید. این مانیتور پرتابل که با باتری کار میکند برای دوربین های طراحی شده اما می توانید آن...
بافت پادری را با تیشرت های قدیمی تجربه کنید... در این ساختنی یاد می گیرید از تیشرت های کهنه و قدیمی برای بافت پادری استفاده کنید. ساخت این پادری برایتان کاملاً مجانی تمام میشود چون بجز تیشرت های که...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری پایه لپ تاپ خنک کننده و فن دار بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت پایه لپ تاپ چوبی را یاد می‌گیرید که دو فن …

پاسخ دهید