خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / با تخته اسکیت برد میز تلفن کوچک و ساده بسازید

با تخته اسکیت برد میز تلفن کوچک و ساده بسازید

در این ساختنی یاد می گیرید با تخته اسکیت برد قدیمی و چند لوله فلزی میز تلفن یا میز کنار تختخواب بسازید. ساخت میز تلفن با این روش بسیار ساده است و هر کس که به چند ابزار ساده دسترسی داشته باشد، می تواند آن را بسازد.

پایه های میز تلفن از لوله های گاز ساخته می شوند. با رنگ کردن این لوله ها، میز ظاهر شیکی پیدا می کند. اگر شکل لوله ها را نمی پسندید، می توانید از پایه میزهای قدیمی استفاده کنید یا خودتان برای میز تلفن پایه بسازید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

 • تخته اسکیت برد
 • اسپری مشکی مات
 • هشت جفت پیچ و مهره کوچک – برای اتصال تخته به پایه ها
 • دو عدد فلنج ۱۵ میلیمتری
 • دو عدد اتصال T ماده
 • چهار عدد سرپوش ۱۵ میلیمتری
 • دو عدد لوله ۱۵ در ۴۵۰ میلیمتری
 • چهار عدد لوله ۵ در ۱۰۰ سانتیمتری

ابزار مورد نیاز

 • ماشین پوست
 • کاغذ سنباده در اندازه های مختلف (۱۲۰ تا ۴۰۰)
 • بنزین (برای جدا کردن رنگ از تخته)
 • دریل
 • پیچ گوشتی، انبر و …

گام دوم: تخته اسکیت برد را آماده کنید

اولین کاری که باید بکنید، جدا کردن چرخ های اسکیت برد است. چهار پیچ هر دو چرخ را باز کنید. حالا نوبت به برچسب روی اسکیت می رسد که باید با صرف دقت و وقت کافی و با استفاده از کاتر آن را جدا کنید.

بعد از جدا کردن برچسب هم باید چسب زیر آن را تمیز کنید. برای اینکار کمی سوخت مثل بنزین روی تخته بریزید. کمی صبر کنید و سپس سوخت را با دستمال روی تخته بمالید. چندبار اینکار را تکرار کنید تا چسب کاملاً تمیز بشود.

در ساختنی بخوانید :  لامپ ادیسون دکوراتیو با پایه چوبی شیک و منحصر به فرد بسازید

گام سوم: تخته را سنباده بکشید

نگران خط خوردگی ها و ترک های روی تخته نباشید چون چوب میز تلفن را زیباتر می کند. لکه های بزرگ هم با سنباده کاری برطرف می شود.

کاغذ سنباده ۸۰ را داخل ماشین پوست بگذارید و سنباده کاری تخته را شروع کنید. فراموش نکنید لبه ها را هم سنباده بکشید. بعد از یک دور سنباده کاری، سراغ سنباده نرمتر بروید و سطح تخته را کاملاً صاف کنید.

بعد از اینکه سطح تخته کاملاً صاف و نرم شد، خاک اره ها را با دستمال تمیز کنید و تخته را برای روغن کاری آماده کنید.

گام چهارم: تخته را واکس بزنید

اگر تخته را خوب سنباده بکشید، می توانید از واکس طبیعی یا موم عسل برای پرداخت تخته استفاده کنید. البته می توانید تخته را رنگ هم بزنید که توصیه ما استفاده از واکس چوب رنگی است.
یک تکه واکس چوب روی دستمال بزنید و آن را روی چوب بمالید. ابتدا یک طرف تخته را واکس بزنید و واکس اضافی را با یک دستمال تمیز پاک کنید. همین کار را هم برای طرف دیگر تخته تکرار کنید.

گام پنجم: پایه ها را بسازید

اگر می خواهید پایه های میز تلفن را از جنس لوله گاز بسازید، به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. اتصال T را به لوله ۴۵۰ میلیمتری وصل کنید.
 2. لوله ۱۰۰ میلیمتری را به انتهای اتصال T وصل کنید.
 3. سرپوش ها را به انتهای لوله ۱۰۰ میلیمتری وصل کنید.
 4. فلنج را به سر لوله ۴۵۰ میلیمتری وصل کنید.
 5. در نهایت هم یکبار همه اتصالات را چک کنید و مطمئن شوید کاملاً محکم هستند. برای محکم کردن اتصالات از گیره استفاده کنید.
در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : سیستم روشنایی اضطراری بسازید

گام ششم: پایه ها را رنگ کنید

رنگ کردن لوله ها را حتماً در هوای آزاد انجام بدهید. پایه ها را طوری روی زمین بگذارید که روی فلنج ها بایستند. سپس تمام سطوح لوله ها را با اسپری مشکی مات رنگ کنید. صبر کنید تا رنگ کاملاً خشک بشود.

اینکار را ۵ بار تکرار کنید تا رنگ پایه های میز تلفن به مرور زمان از بین نرود. چهار تا پنج ساعت پایه ها را در هوای آزاد بگذارید.

گام هفتم: پایه ها را به تخته وصل کنید

برای اتصال پایه ها به تخته می توانید از دوتا از سوراخ های خود تخته (برای فلنج ها) استفاده کنید. به این ترتیب تعداد سوراخ هایی که باید خودتان دریل کنید به حداقل می رسد. برای پر کردن دو سوراخ بدون استفاده هم می توانید از بتونه استفاده کنید.

 • دو سوراخ روی تخته را کمی بزرگ کنید تا سر پیچ هایی برای اتصال پایه ها به تخته استفاده می کنید، داخل تخته فرو برود.
 • با چند جفت پیچ و مهره پایه ها را به تخته وصل کنید.
 • سپس تخته را برگردانید و با کمک سوراخ های فلنج، چند سوراخ روی تخته دریل کنید.
 • سر سوراخ ها را به اندازه سر سوراخ ها بزرگ کنید.
 • اینکار را برای پایه دیگر هم تکرار کنید.

میز تلفن آماده است

از این میز می توانید کنار تختخواب یا به عنوان میز تلفن استفاده کنید. اگر هنوز چند اسکیت برد بدون استفاده می دارید، می توانید از آنها برای ساخت کتابخانه استفاده کنید.

منبع

خلاصه مطلب
با تخته اسکیت برد میز تلفن کوچک و ساده بسازید
عنوان مطلب
با تخته اسکیت برد میز تلفن کوچک و ساده بسازید
توضیح کوتاه
از این میز می توانید به عنوان میز تلفن یا میز کنار تختخواب استفاده کنید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ریخته گری فلز با خمیر سوگرو؛ ارزان، ساده و دقیق... ریخته گری فلز روش های مختفلی دارد و اکثر این روش ها نیاز به ابزار و وسایل گران قیمت دارد. اگر دوست دارید دست سازهای فلزی بسازید اما به این ابزار و وسا...
آموزش ساخت : شارژر خورشیدی پورتابل بسازید... در این پست ساختنی طرز ساخت یک شارژر خورشیدی را می آموزید که می توانید همه جا از آن استفاده کنید. وقتی به گردش می روید، وقتی برق برای مدت طولانی قطع می...
آموزش ساخت : قطب نمای آهنربایی ساده بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک قطب نمای آهنربایی ساده را یاد می گیرید که ساختش نیاز به هیچ ابزاری ندارد. وسایل مورد نیاز برای ساخت این قطب نما هم در هر خان...
آموزش ساخت : اسپیکر حرفه ای بسازید اگر دلتان می خواهید خودتان برای سینمای خانگی یا سیستم پخش تان اسپیکر بسازید، این ساختنی می تواند کمک زیادی به شما بکند. ساخت اسپیکر حرفه ای آنقدرها هم...
آموزش ساخت : با چوب پنبه ساعت دیواری ارزان بسازید... اگر یک ساعت دیواری دارید که قابش شکسته و نمی دانید با موتور و عقربه هایش چکار کنید، ساخت این ساعت را امتحان کنید. بدنه این ساعت دیواری فقط با چوب پنبه...
سیم پیچ تسلا بسازید و کودکان را با برق و الکتریک آشنا کنید... قبلاً در ساختنی طرز ساخت چند نمونه سیم پیچ تسلا را یاد گرفته اید. در این پست هم طرز ساخت یک سیم پیچ تسلای دیگر را یاد می گیرید؛ با این تفاوت که این سی...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

چراغ خواب ستاره ای بسازید و سقف اتاق را ستاره باران کنید

اگر دنبال یک چراغ خوب منحصر به فرد می گردید، چراغ خواب ستاره ای انتخاب …

پاسخ دهید