خانه / چگونه بسازیم / برای زندگی / با تخته اسکیت برد میز تلفن کوچک و ساده بسازید

با تخته اسکیت برد میز تلفن کوچک و ساده بسازید

در این ساختنی یاد می‌گیرید با تخته اسکیت برد قدیمی‌و چند لوله فلزی میز تلفن یا میز کنار تختخواب بسازید. ساخت میز تلفن با این روش بسیار ساده است و هر کس که به چند ابزار ساده دسترسی داشته باشد، می‌تواند آن را بسازد.

پایه‌های میز تلفن از لوله‌های گاز ساخته می‌شوند. با رنگ کردن این لوله‌ها، میز ظاهر شیکی پیدا می‌کند. اگر شکل لوله‌ها را نمی‌پسندید، می‌توانید از پایه میزهای قدیمی‌استفاده کنید یا خودتان برای میز تلفن پایه بسازید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

 • تخته اسکیت برد
 • اسپری مشکی مات
 • هشت جفت پیچ و مهره کوچک – برای اتصال تخته به پایه‌ها
 • دو عدد فلنج ۱۵ میلیمتری
 • دو عدد اتصال T ماده
 • چهار عدد سرپوش ۱۵ میلیمتری
 • دو عدد لوله ۱۵ در ۴۵۰ میلیمتری
 • چهار عدد لوله ۵ در ۱۰۰ سانتیمتری

ابزار مورد نیاز

 • ماشین پوست
 • کاغذ سنباده در اندازه‌های مختلف (۱۲۰ تا ۴۰۰)
 • بنزین (برای جدا کردن رنگ از تخته)
 • دریل
 • پیچ گوشتی، انبر و …

گام دوم: تخته اسکیت برد را آماده کنید

اولین کاری که باید بکنید، جدا کردن چرخ‌های اسکیت برد است. چهار پیچ هر دو چرخ را باز کنید. حالا نوبت به برچسب روی اسکیت می‌رسد که باید با صرف دقت و وقت کافی و با استفاده از کاتر آن را جدا کنید.

بعد از جدا کردن برچسب هم باید چسب زیر آن را تمیز کنید. برای اینکار کمی‌سوخت مثل بنزین روی تخته بریزید. کمی‌صبر کنید و سپس سوخت را با دستمال روی تخته بمالید. چندبار اینکار را تکرار کنید تا چسب کاملاً تمیز بشود.

در ساختنی بخوانید :  برای کارگاه تان گیره نجاری با اندازه دلخواه بسازید

گام سوم: تخته را سنباده بکشید

نگران خط خوردگی‌ها و ترک‌های روی تخته نباشید چون چوب میز تلفن را زیباتر می‌کند. لکه‌های بزرگ هم با سنباده کاری برطرف می‌شود.

کاغذ سنباده ۸۰ را داخل ماشین پوست بگذارید و سنباده کاری تخته را شروع کنید. فراموش نکنید لبه‌ها را هم سنباده بکشید. بعد از یک دور سنباده کاری، سراغ سنباده نرمتر بروید و سطح تخته را کاملاً صاف کنید.

بعد از اینکه سطح تخته کاملاً صاف و نرم شد، خاک اره‌ها را با دستمال تمیز کنید و تخته را برای روغن کاری آماده کنید.

گام چهارم: تخته را واکس بزنید

اگر تخته را خوب سنباده بکشید، می‌توانید از واکس طبیعی یا موم عسل برای پرداخت تخته استفاده کنید. البته می‌توانید تخته را رنگ هم بزنید که توصیه ما استفاده از واکس چوب رنگی است.
یک تکه واکس چوب روی دستمال بزنید و آن را روی چوب بمالید. ابتدا یک طرف تخته را واکس بزنید و واکس اضافی را با یک دستمال تمیز پاک کنید. همین کار را هم برای طرف دیگر تخته تکرار کنید.

گام پنجم: پایه‌ها را بسازید

اگر می‌خواهید پایه‌های میز تلفن را از جنس لوله گاز بسازید، به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. اتصال T را به لوله ۴۵۰ میلیمتری وصل کنید.
 2. لوله ۱۰۰ میلیمتری را به انتهای اتصال T وصل کنید.
 3. سرپوش‌ها را به انتهای لوله ۱۰۰ میلیمتری وصل کنید.
 4. فلنج را به سر لوله ۴۵۰ میلیمتری وصل کنید.
 5. در نهایت هم یکبار همه اتصالات را چک کنید و مطمئن شوید کاملاً محکم هستند. برای محکم کردن اتصالات از گیره استفاده کنید.
در ساختنی بخوانید :  ساخت موزیک پلیر با کاست های قدیمی!

گام ششم: پایه‌ها را رنگ کنید

رنگ کردن لوله‌ها را حتماً در هوای آزاد انجام بدهید. پایه‌ها را طوری روی زمین بگذارید که روی فلنج‌ها بایستند. سپس تمام سطوح لوله‌ها را با اسپری مشکی مات رنگ کنید. صبر کنید تا رنگ کاملاً خشک بشود.

اینکار را ۵ بار تکرار کنید تا رنگ پایه‌های میز تلفن به مرور زمان از بین نرود. چهار تا پنج ساعت پایه‌ها را در هوای آزاد بگذارید.

گام هفتم: پایه‌ها را به تخته وصل کنید

برای اتصال پایه‌ها به تخته می‌توانید از دوتا از سوراخ‌های خود تخته (برای فلنج‌ها) استفاده کنید. به این ترتیب تعداد سوراخ‌هایی که باید خودتان دریل کنید به حداقل می‌رسد. برای پر کردن دو سوراخ بدون استفاده هم می‌توانید از بتونه استفاده کنید.

 • دو سوراخ روی تخته را کمی‌بزرگ کنید تا سر پیچ‌هایی برای اتصال پایه‌ها به تخته استفاده می‌کنید، داخل تخته فرو برود.
 • با چند جفت پیچ و مهره پایه‌ها را به تخته وصل کنید.
 • سپس تخته را برگردانید و با کمک سوراخ‌های فلنج، چند سوراخ روی تخته دریل کنید.
 • سر سوراخ‌ها را به اندازه سر سوراخ‌ها بزرگ کنید.
 • اینکار را برای پایه دیگر هم تکرار کنید.

میز تلفن آماده است

از این میز می‌توانید کنار تختخواب یا به عنوان میز تلفن استفاده کنید. اگر هنوز چند اسکیت برد بدون استفاده می‌دارید، می‌توانید از آنها برای ساخت کتابخانه استفاده کنید.

منبع

خلاصه مطلب
با تخته اسکیت برد میز تلفن کوچک و ساده بسازید
عنوان مطلب
با تخته اسکیت برد میز تلفن کوچک و ساده بسازید
توضیح کوتاه
از این میز می‌توانید به عنوان میز تلفن یا میز کنار تختخواب استفاده کنید.
نویسنده
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : قفسه کتاب رومیزی بسازید اگر شما هم عادت به مطالعه همزمان چند کتاب دارید یا همیشه چند کتاب گوشه و کنار خانه می گذارید، باید یک قفسه کتاب رومیزی داشته باشید. با این قفسه کتاب ر...
گوی رعد و برق با طرح و صدای دلخواه تان بسازید... گوی رعد و برق چیزی شبیه گوی برفی است با این تفاوت که وقتی تکانش می دهید، داخلش رعد و برق می زند. حتماً شما هم نمونه های تجاری این گوی ها را دیده اید. ...
آموزش ساخت کنسول بازی دوز لمسی با برد آردوینو... قبلاً در ساختنی طرز ساخت کنسول بازی آردوینو را یاد گرفته بودید. در این پست هم ساخت کنسول بازی دوز لمسی را یاد می گیرید که بازی محبوب کودکی همه ماست. ا...
آموزش ساخت : ظروف شیشه ای آشپزخانه را شب تاب کنید!... اگر شما هم در مهمانی هایتان بیشتر از ظروف شیشه ای استفاده می کنید، ما یک ایده جالب برای زیباتر کردن آنها داریم. تکنیکی که باعث میشود ظروف شیشه ای در ت...
آموزش ساخت : با پوست تخم مرغ قاب عکس بسازید... قبلاً در ساختنی طرز ساخت قاب موزاییکی را یاد گرفته اید. اگر دلتان میخواهد آن قاب را بسازید اما امکانات لازم را ندارید، این ساختنی را از دست ندهید. در ...
شکلات کاراملی درست کنید و رویش طرح چاپ کنید!... در این ساختنی طرز تهیه شکلات کاراملی را یاد می گیرید که می توانید روی آن هر طرح یا نوشته ای را چاپ کنید. این شکلات ها با کارامل و بادام طعم دار میشوند...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری پایه لپ تاپ خنک کننده و فن دار بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت پایه لپ تاپ چوبی را یاد می‌گیرید که دو فن …

پاسخ دهید