خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / با وسایل بازیافتی یک کیف مجلسی زنانه و شیک بسازید

با وسایل بازیافتی یک کیف مجلسی زنانه و شیک بسازید

استفاده از وسایل بازیافتی و بدون استفاده برای ساخت کاردستی و وسایل کاربردی یکی از محبوب‌ترین ایده‌ها بین طرفداران ساختنی است. ساختنی هم به این ایده اهمیت زیادی می دهد و آموزش های ساخت زیادی در این زمینه دارد. در این پست هم سراغ همین ایده رفته ایم و به شما یاد می دهیم چطور با وسایل بدون استفاده کیف مجلسی زنانه بسازید. این کیف از وسایلی مثل قاب نوار ویدیویی ساخته می شود و نیازی به مهارت خیاطی ندارد. با ساختنی همراه شوید.

اگر می خواهید کیف مجلسی شما هم به اندازه کیفی که در تصویر می بینید شیک باشد، باید در انتخاب وسایل دقت کنید. ست بودن پارچه، بند کیف و سایر جزییات اهمیت زیادی دارد. با این روش می توانید همه نوارهای ویدیویی که دیگر استفاده‌ای ندارند را به کیف مجلسی تبدیل کنید!

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • قاب نوار ویدیویی VHS
  • پارچه نمدی و پارچه پولکی – برای روی کیف می توانید از هر نوع پارچه دیگری هم استفاده کنید.
  • قیچی
  • چسب حرارتی
  • خط کش
  • اسپری رنگ طلایی (اختیاری)
  • سیم کاردستی
  • کش مو و مهره تزیینی گرد (اختیاری)
  • بند کیف زنجیری

گام دوم: قاب را آماده کنید

قاب نوار را آماده کنید
قاب نوار را آماده کنید

یکی از مهمترین مزیت های استفاده از قاب نوار ویدیویی برای ساخت کیف مجلسی این است که قاب خودش قفل دارد. دقت کنید که باید از قاب پلاستیکی برای ساخت کیف استفاده کنید. کاغذ را از داخل قاب بیرون بیاورید و آن را تمیز کنید.

گام سوم: لایه داخلی را تمیز کنید

قاب را باز کنید و سطح داخلی آن (جلو+عطف+پشت) را اندازه بگیرید. سپس پارچه نمدی را طبق اندازه گیری‌تان ببرید. عرض عطف قاب را هم روی پارچه علامت بزنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : با طناب لوستر سقفی بسازید!

عرض قاب را (که ارتفاع کیف خواهد بود) را اندازه بگیرید. یک تکه نمد دیگر پشت عطفی که روی پارچه اصلی علامت زده اید، قرار بدهید. نمد جدید را مطابق تصویر سوم علامت بزنید و از هر دو طرف و عر ض کیف هم یک سانتیمتر اضافه در نظر بگیرید. از این تکه نمد یکی دیگر هم ببرید و کنار هم قرار بدهید تا مطمئن شوید داخل قاب را کاملاً می پوشانند.

در تصویر سوم می توانید تمام قطعاتی که برای پوشاندن داخل نمد نیاز دارید را ببینید.

گام چهارم: لایه داخلی را وصل کنید

سه تکه نمدی که بریده اید را با چسب حرارتی بهم بچسبانید. چسباندن نمدها را باید از دو طرف شروع کنید و نمد وسطی را دست آخر بچسبنید. بعد از اینکه هر سه تکه نمد را بهم چسباندید، باید نمد را داخل قاب بچسبانید. دوباره از یکی از دو لبه شروع کنید و چسب را هم به قاب بزنید. چسب را فقط به لبه های قاب بزنید؛ لازم نیست به همه سطح قاب چسب بزنید.

بعد از چسباندن نمد داخل قاب، یکبار قاب را ببندید و باز کنید تا مطمئن شوید قفل درست کار می کند.

گام پنجم: پارچه اصلی را بچسبانید

پارچه رویی را بچسبانید
پارچه رویی را بچسبانید

پارچه اصلی که ما برای کیف مجلسی انتخاب کردیم، پارچه پولکی است اما هر نوع پارچه دیگر هم قابل استفاده است. سطح خارجی قاب را با پارچه بپوشانید. تا جایی که می توانید ظریف و تمیز کار کنید تا کیف مجلسی ظاهر شیک‌تری پیدا کند.

در ساختنی بخوانید :  پروژه آردوینو : دستگاه مشت زن بسازید [Arduino]

ممکن است پارچه ای که انتخاب می کنید با چسب حرارتی به قاب نچسبد. بهتر است اول کمی از پارچه را روی قاب تست کنید و اگر خوب نچسبید، ابتدا قاب را با یک لایه پارچه نازک بپوشانید و سپس پارچه اصلی را به قاب بچسبانید.

گام ششم: بند را وصل کنید

ابتد باید محل اتصال بند به کیف را آماده کنید. با کمی سیم کاردستی دو تکه حلقه شبیه چیزی که در تصویر می بینید، بسازید. سپس با سوراخ کن دو طرف کیف را سوراخ کنید و بند و حلقه های سیمی را به کیف مجلسی وصل کنید. اتصال را طوری انجام بدهید که حلقه بیرون کیف و دنباله های سیم داخل کیف قرار بگیرند. سپس دو تکه سیم را با چسب حرارتی داخل کیف ثابت کنید. حالا می توانید بند کیف را به این حلقه ها وصل کنید.

همانطور که در ابتدا گفتیم قاب نوار خودش قفل دارد اما برای زیباتر شدن کیف مجلسی می توانید از کش و مهره تزیینی یک قفل تزیینی بسازید.

کیف مجلسی آماده است

کیف مجلسی زنانه آماده است
کیف مجلسی زنانه آماده است

این کیف مجلسی را می توانید با پارچه های توری، ساتن، مخمل یا طرح‌دار بسازید. همچنین می توانید از ترکیب چند پارچه برای پوشاندن سطح خارجی کیف استفاده کنید. تصاویر کیف هایی که با این روش می سازید را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
با وسایل بازیافتی یک کیف مجلسی زنانه و شیک بسازید
عنوان مطلب
با وسایل بازیافتی یک کیف مجلسی زنانه و شیک بسازید
توضیح کوتاه
ساخت این کیف مجلسی برایتان مجانی تمام می شود.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

دستور تهیه : کیک لیمویی درست کنید لیمو یکی از محبوب ترین طعم دهنده هاست که تقریباً در هر خوراکی و نوشیدنی خوشمزه میشود. در بیشتر دستور غذاها از لیمو یا آب لیمو استفاده میشود و نوشیدنی ...
آموزش ساخت : گلدان موزاییکی بسازید در ساختنی های قبلی طرز ساخت یک قاب آینه موزاییکی را آموختید. در این ساختنی هم طرز ساخت یک گلدان موزاییکی با همان مواد و روش مشابه را می آموزید. در این...
آموزش ساخت : با گوشی هوشمند تصاویر هولوگرام بسازید!... بله؛ تیتر کاملاً درست است و خبری از بزرگنمایی نیست. در این ساختنی یاد می گیرید که چطور در عرض یک ربع با گوشی هوشمندتان هولوگرام سه بعدی بسازید. طرز سا...
میز ایستاده بسازید و سلامت محیط کارتان را افزایش بدهید... میز ایستاده مزایای زیادی برای سلامتی دارد و این روزها هم روی بورس است. کار کردن پشت این میز به مدت طولانی سخت است اما برای سلامتی خیلی خوب است. در این...
آموزش ساخت کامل سگ رباتیک منبع باز در این ساختنی طرز ساخت سگ رباتیک را یاد می گیرید. هدف از این آموزش این است که علاقه مندان رباتیک بتوانند ربات های چهار دست و پا مثل ربات چیتای MIT را ...
آموزش ساخت کنترلر نوار LED متصل به وای فای با برد ESP8266... اگر اهل پروژه های الکترونیکی باشید، احتمالاً از نوار LED استفاده کرده اید و حتماً می دانید شرط استفاده حداکثری از نوار LED داشتن یک کنترلر خوب است. با...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

کیف دوشی جیر زنانه شیک و جادار بدوزید

در این پست آموزش دوخت کیف دوشی جیر زنانه ای را یاد می گیرید که …

پاسخ دهید