خانه / چگونه بسازیم / بیرون از خانه / آموزش ساخت کباب پز ذغالی با وسایل آشپزخانه بدون استفاده

آموزش ساخت کباب پز ذغالی با وسایل آشپزخانه بدون استفاده

در این ساختنی یاد می‌گیرید چطور با دو کاسه فلزی و یک توری اجاق، کباب پز ذغالی بسازید. اگر این وسایل را در خانه داشته باشید، ساخت کباب پز ذغالی برایتان مجانی تمام می‌شود. می‌توانید از این کباب پز برای گریل کردن گوشت یا به عنوان اجاق استفاده کنید.

مهمترین ابزاری که برای ساخت کباب پز نیاز دارید، دریل است. بقیه ابزار را می‌توانید با نمونه‌های مشابه جایگزین کنید.

گام اول: توری داخلی را ببرید

کارتان را با بریدن توری داخلی کباب پز شروع کنید. با ماژیک و یک شی استوانه‌ای شکلی که باید ببرید را روی توری فلزی بکشید. سپس با انبر یا قیچی فلزبر توری را ببرید. دقت کنید توری که می‌برید آنقدر کوچک باشد که داخل کاسه فرو برود و آنقدر بزرگ باشد که به کف کاسه نچسبد. فقط در این صورت هوای کافی زیر توری جریان پیدا می‌کند.

گام دوم: سوراخ‌های نصب را اضافه کنید

برای ثابت کردن توری داخلی کباب پز باید چند سوراخ روی کاسه دریل کنید. این سوراخ‌ها باید درست جایی دریل بشوند که چهار سر توری قرار می‌گیرند. ابتدا جای سوراخ‌ها را با درفش علامت بزنید و سپس آنها را دریل کنید. برای اینکه حرکت مته سریع‌تر و نرمتر بشود، کاسه را روی یک پایه فلزی بگذارید و با درفش چند ضربه روی محل سوراخ‌ها بزنید.

گام سوم: منفذها را ایجاد کنید

منفذهای زیر کاسه با دریل دستی ایجاد می‌شوند و کار تهویه را انجام می‌دهند. کارتان را مته شش میلیمتری شروع کنید و دو ردیف سوراخ‌ها را ایجاد کنید. سپس سوراخ‌ها را با مته ۱٫۲ سانتیمتری بزرگتر کنید.

در ساختنی بخوانید :  فلش های معمولی را به فلش OTG تبدیل کنید

گام چهارم: سوراخ‌ها مرتب کنید

برای تمیز کردن سوراخ‌ها از درمل و مته توپی استفاده می‌کنیم. هر ابزار دیگری که با آن بتوانید اطراف سوراخ‌ها را نرم و شکل آنها را مرتب کنید، قابل استفاده است. این مرحله را با دقت انجام بدهید تا مطمئن شوید لبه تیز سوراخ‌های کباب پز ذغالی دست تان را نمی‌برد.

گام پنجم: دسته و توری بالایی را اضافه کنید

اضافه کردن دسته به کاسه بالایی استفاده از کباب پز ذغالی را ساده تر می‌کند. بجای دسته می‌توانید از میله آهنی یا دسته کشوی فلزی استفاده کنید (دومی‌انتخاب بهتری است). اگر پیچ‌هایی که برای اتصال دسته استفاده می‌کنید، بلند هستند باید قسمت اضافی آنها را با انبر جدا کنید.

حالا باید توری بالایی را ببرید. توری را روی کاسه بالایی بگذارید و دور کاسه را با ماژیک روی آن بکشید. سپس با انبر میله‌های توری را از روی علامت‌ها ببرید و محل برش‌ها را با سوهان نرم کنید. اینکار را با حوصله انجام بدهید تا توری دست تان را نبرد.

گام ششم: پایه کباب پز را بسازید

برای ساخت پایه از تکه‌های توری مراحل قبل استفاده کنیم. چهارتا از سیم‌های توری را بردارید و با زاویه ۹۰ درجه خم کنید. سپس آنها را به زیر توری وصل کنید که توری داخلی را از آن ببرید. حالا یک کباب پز ذغالی یک پایه هم دارد که کمک می‌کند ذغال باربیکیو بهتر بسوزد.

کباب پز ذغالی آماده است

برای استفاده از کباب پز ذغالی می‌توانید از ذغالو و چوب استفاده کنید. البته ذغال سوخت بهتری است اما ما تست را با چوب انجام داده ایم. بعد از اینکه چوب‌ها خوب سوختند، می‌توانید از کباب پز برای گریل کردن، کباب کردن یا به عنوان اجاق استفاده کنید.

در ساختنی بخوانید :  سیم و سنگ را ترکیب کنید و یک آویز گردنبند شیک بسازید

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت کباب پز ذغالی با وسایل آشپزخانه بدون استفاده
عنوان مطلب
آموزش ساخت کباب پز ذغالی با وسایل آشپزخانه بدون استفاده
توضیح کوتاه
از این کباب پز می‌توانید به عنوان اجاق هم استفاده کنید.
نویسنده

بیشتر بخوانید:

با شلوار جین کهنه کیف فلاکس شیک و بادوام بدوزید... قبلاً در ساختنی آموزش دوخت کیف قمقمه جین را یاد گرفته اید. در این ساختنی نمونه مشابه آن کیف اما با طراحی ساده تر را یاد می گیرید. دوخت این کیف فلاکس ب...
با تایمر ۵۵۵ و شمارنده ۴۰۱۷ johnson تاس الکترونیکی بسازید... قبلاً در ساختنی طرز ساخت تاس الکترونیکی با تراشه Attiny84 را یاد گرفته اید. در این ساختنی آموزش ساخت یک نمونه ساده تر را یاد می گیرید که با تایمر ۵۵۵ ...
با وسایل دور ریختنی اجاق مسافرتی ساده و پرقدرت بسازید... در این ساختنی طرز ساخت یک اجاق مسافرتی را یاد می گیرید که با وسایل بدون استفاده ساخته می شوید. از این اجاق می توانید بصورت جداگانه استفاده کنید یا با ...
آموزش ساخت : دربازکن اثر انگشتی بسازید اگر امنیت کارگاه یا گاراژتان اهمیت زیادی برایتان دارد باید از یک دزدگیر یا دربازکن با ضریب امنیت بالا استفاده کنید. دربازکن اثر انگشتی یکی از این محصو...
میز ایستاده بسازید و سلامت محیط کارتان را افزایش بدهید... میز ایستاده مزایای زیادی برای سلامتی دارد و این روزها هم روی بورس است. کار کردن پشت این میز به مدت طولانی سخت است اما برای سلامتی خیلی خوب است. در این...
آموزش ساخت : اجاق سنگی درست کنید غذا و نوشیدنی هایی که مستقیماً روی آتش درست میشوند، همیشه طعم بهتری دارند. در این پست ساختنی طرز ساخت یک اجاق سنگی را یاد می گیرید که هم برای حیاط و ه...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

با دستگاه برش لیزری پایه لپ تاپ خنک کننده و فن دار بسازید

در این ساختنی آموزش ساخت پایه لپ تاپ چوبی را یاد می‌گیرید که دو فن …

پاسخ دهید