خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / تابلوی چوبی سیاه و سفید با طرح لوگان بسازید

تابلوی چوبی سیاه و سفید با طرح لوگان بسازید

در این ساختنی یاد می گیرید چطور یک تابلوی چوبی بسازید و طرح دلخواه تان را روی آن بکشید. ما طرح سیاه و سفید لوگان را برای ساخت تابلوی چوبی انتخاب کردیم که این روزها و با آمدن فیلم جدید بازارش حسابی داغ شده است. اگر شما هم طرفدار این شخصیت خیالی هستید، با کمترین هزینه این تابلوی چوبی را بسازید. با ساختنی همراه شوید.

تابلوی چوبی با طرح لوگان بسازید
تابلوی چوبی با طرح لوگان بسازید

تابلوی چوبی با پالت چوبی درست می شود و به همین خاطر به ابزار زیادی نیاز ندارد. ابزاری هم که در تصاویر می بینید با نمونه های دستی و ساده‌تر قابل جایگزینی است. در ضمن برای کشیدن طرح روی تابلو هم نیاز به مهارت نقاشی ندارید و همین که بتوانید دور یک عکس را روی چوب بکشید، کافی است. اگر هم این تابلو را نمی پسندید، می توانید طرز ساخت انواع تابلو را هم در سایت ساختنی پیدا کنید.

می توانید آموزش ساخت تابلوی چوبی را در ویدیوی زیر ببینید:

گام اول

یک پالت چوبی تمیز پیدا کنید و الوارهای آن را در اندازه دلخواه تان ببرید. ابعاد تابلوی چوبی کاملاً اختیاری است و به طرحی که انتخاب کرده اید، بستگی دارد. ابعاد نهایی تابلویی که در تصویر می بینید، ۵۰٫۸ سانتیمتر طول و ۴۳٫۴ سانتیمتر عرض است.

گام دوم

بعد از اینکه همه تخته ها را بریدید، آنها را به ترتیب دلخواه تان روی میز بچینید و سپس به همان ترتیب برگردانید. سپس دو تخته که حدود پنج سانتیمتر کوتاه تر از تخته های اصلی باشند، ببرید. این تخته ها پشت تابلو قرار می گیرند تا اتصال تخته ها به یکدیگر ساده تر بشود.

در ساختنی بخوانید :  با وسایل بازیافتی یک گلدان رومیزی شیک بسازید

گام سوم

به دو تخته کوتاه چسب چوب بزنید و آنها را پشت تابلو بچسبانید. سپس چند سوراخ برای پیچ ها روی این تخته ها دریل کنید و آنها را به پشت تابلو پیچ کنید.

گام چهارم

تخته را سنباده بکشید
تخته را سنباده بکشید

با کاغذ سنباده ۱۵۰ کناره ها و سطح جلویی تابلو را سنباده بکشید. بعد از تمام شدن سنباده کاری، روی تابلو دستمال بکشید تا خاک اره ها پاک بشوند.

گام پنجم

برای اینکه تخته چوبی زیباتر بشوند و ظاهر کهنه آنها خیلی به چشم نیاید، با یک مشعل یا فندک گوشه ها و لبه های خارجی تخته را بسوزانید. با اینکار توجه بیننده بیشتر به طرح وسط تابلو جذب می شود. بعد از سوزاندن جعبه هم یکبار دیگر آن را با کاغذ سنباده ۱۵۰ سنباده بکشید.

گام ششم

ابتدا تابلو را با اسپری رنگ بادامی رنگ کنید و سپس یک لایه رنگ سفید رویش اسپری کنید. رنگ سفید را طوری اسپری کنید که همه قسمت های رنگ بادامی پوشانده نشود. اینطوری بافت تابلو و طرح سیاه و سفید بهتر با هم ترکیب می شوند.

گام هفتم

سیلوهت یا استنسیل لوگان را از اینترنت دانلود کنید (یا خودتان بسازید). سپس آن را در اندازه متناسب با تابلوی چوبی پرینت بگیرید. اگر ابعاد طرح بزرگتر از کاغذ A4 است، دو راه دارید: یا پرنیت را به کارگاه های چاپ دیجیتال بسپارید یا طرح را روی چند کاغذ A4 پرینت کنید.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : کیف اداری چرم بدوزید

گام هشتم

خطوط استنسیل را پررنگ کنید
خطوط استنسیل را پررنگ کنید

برای اینکه بریدن استنسیل ساده تر بشود، خطوط خارجی آن را با ماژیک سیاه پررنگ کنید. هرچه اینکار را با دقت بیشتری انجام بدهید، طرح تابلوی چوبی دقیق‌تر خواهد شد.

گام نهم

بعد از خشک شدن رنگ تخته آن را با کاغذ ۲۲۰ سنباده بکشید و سپس سطحش را کاملاً با چسب بسته بندی آبی بپوشانید.

گام دهم

الگویی که آماده کرده اید را روی تخته بچسبانید و شروع به بریدن استنسیل کنید. برش را باید طوری انجام بدهید که چسب آبی در قسمت هایی که باید رنگ بشوند، کاملاً برداشته بشود. به همین خاطر داشتن کاتر تیز بسیار مهم است.

گام یازدهم

بعد از اینکه استنسیل را بریدید، کل سطح تخته را با اسپری مشکی رنگ کنید. بعد از اینکه رنگ کاملاً خشک شد، می توانید چسب های آبی را بکنید.

گام دوازدهم

طرح تابلوی چوبی را چک کنید و ایرادها و نواقصی که می بینید را با قلم مو و رنگ برطرف کنید. استفاده از قلم موی کوچک در این مرحله دقت کار را افزایش می دهد. اگر هم اشتباهی کردید، با رنگ سفید آن را اصلاح کنید.

تابلوی چوبی آماده است

برای اینکه تناسب طرح و تابلوی چوبی بیشتر بشود، کمی اسپری مشکی روی یک دستمال بزنید و دستمال را به گوشه ها و لبه های خارجی تابلو بکشید. اینکار هم باعث می شود توجه بیننده بیشتر به سمت مرکز تابلوی چوبی و طرح جذب بشود.

در ساختنی بخوانید :  مدار شارژر لپ تاپ خودرویی ساده و ارزان بسازید

فراموش نکنید تصاویر تابلوی چوبی که با این روش می سازید را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب
تابلوی چوبی سیاه و سفید با طرح لوگان بسازید
عنوان مطلب
تابلوی چوبی سیاه و سفید با طرح لوگان بسازید
توضیح کوتاه
بدون مهارت نقاشی یا نجاری یک تابلوی چوبی با طرح دلخواه تان بسازید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

با وسایل ارزان کاتر مخصوص PCB بسازید سخت ترین مرحله ساخت برد مدا چاپی مرحله چاپ PCB است. اما اگر ابزار برش مناسب نداشته باشید، بریدن PCB هم می توانید همین قدر سخت باشد. در این ساختنی طرز ...
دستور تهیه : سس سالسای خانگی درست کنید اگر طرفدار سس سالسا هستید، این دستور تهیه را دنبال کنید تا یاد بگیرید چطور سس سالسای خانگی و اختصاصی خودتان را درست کنید. سس ساسای خانگی چند مزیت مهم ...
آموزش تزیین کفش کودک با طرح دایناسور! اگر بچه ای را می شناسید که عاشق پارک ژوراسیک و دنیای دنیاسورهاست، بهترین هدیه برایش کفش دایناسوری است. در این ساختنی تزیین کفش کودک با طرح دایناسور را...
با پرینتر سه بعدی کیف پول پلاستیکی بسازید... اگر یک پرینتر سه بعدی ساخته اید یا خریده اید و دوست دارید ساخت وسایل مختلف را با آن تست کنید، کیف پول پلاستیکی گزینه خوبی است. این کیف پول برای سکه ها...
آموزش ساخت : مهر لاستیکی را به روش حرفه ای ها بسازید... مهر لاستیکی سالیان سال است که مورد استفاده قرار می گیرد و فناوری های جدید هنوز نتوانستند جایش را بگیرند. تکنیک های مختلفی برای ساخت مهر و استمپ وجود د...
آموزش ساخت : برای مجسمه هایتان پایه نامرئی بسازید... در این ساختنی طرز ساخت پایه نامرئی برای مجسمه های تزیینی را یاد می گیرید. این پایه نامرئی بهترین راه برای نمایش انواع مجسمه، زیورآلات و کلکسیون های مخ...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

عکس های محبوب تان را به نقاشی سه بعدی تبدیل کنید

بعد از آموزش ساخت تابلوی سه بعدی، در این ساختنی آموزش ساخت نقاشی سه بعدی …

پاسخ دهید