خانه / چگونه بسازیم / هنری-کاردستی / آموزش ساخت گوشواره کاغذی با طراحی ساده و شیک

آموزش ساخت گوشواره کاغذی با طراحی ساده و شیک

قبلاً در ساختنی طرز ساخت دو نوع گوشوارع کاغذی را یاد گرفته اید؛ گوشواره اوریگامی و گوشواره کوئیلینگ. در این پست هم ساخت گوشواره کاغذی اما با یک روش متفاوت را یاد می گیرید. این روش ساده‌تر از دو روش قبلی است و طراحی کاملاً متفاوتی دارد. اگر می خواهید صاحب یک جفت گوشواره شیک، منحصربه‌فرد و البته مجانی بشوید، این ساختنی را دنبال کنید.

آموزش ساخت گوشواره کاغذی ساده و شیک
آموزش ساخت گوشواره کاغذی ساده و شیک

ترکیب رنگی که در ساخت گوشواره کاغذی استفاده می کنید، اهمیت زیادی دارد. از آن مهمتر هم جنس کاغذ است. از کاغذی استفاده کنید که خیلی کلفت نباشد و در عین حال مقاوم باشد. می توانید این گوشواره ها را با روکش چوب هم بسازید. اینطوری مقاومت گوشواره ها هم بیشتر می شود. اگر قصد دارید گوشواره ها را از جنس چوب بسازید، از موم رنگی برای رنگ آمیزی لایهه ها استفاده کنید.

گام اول: وسایل مورد نیاز برای ساخت گوشواره کاغذی

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • مقوای مقاوم در چند رنگ مختلف
  • چسب
  • سیم طلایی یا آویز گوشواره آماده
  • قیچی
  • قلم مو
  • انبردست
  • یک ابزار سوزن دار

گام دوم: تکه های کاغذ مستطیلی را ببرید

نوارهای کاغذی را ببرید
نوارهای کاغذی را ببرید

پنج رنگی که می خواهید برای ساخت گوشواره کاغذی استفاده کنید را انتخاب کنید. سپس از هر کدام یک نوار مستطیلی ۲٫۵ سانتیمتر در ۶ میلیمتر ببرید. دو نوار اضافی دیگر هم برای پر کردن فضای بین لایه ها ببرید (رنگ این نوارها مهم نیست). اگر از کاتر برای بریدن نوارهای کاغذی استفاده می کنید، حتماً با خط کش کار کنید چون خطوط صاف تاثیر زیادی در شکل گوشواره ها دارد.

بعد از اینکه همه نوارهای کاغذی را بریدید، آنها را روی هم بگذارید و مطمئن شوید لبه ها کاملاً با هم تراز و صاف هستند. اگر لازم است آنها را روی هم بگذارید و از چهار طرف آنها را مجدداً برش بزنید تا کاملاً هم شکل و هم اندازه بشوند.

در ساختنی بخوانید :  آموزش ساخت : یک آباژور ساده و شیک بسازید

گام سوم: شکل منحنی ها را بکشید

خطوط منحنی را بکشید
خطوط منحنی را بکشید

با روی هر کدام از نوارهای کاغذی یک شکل منحنی بکشید. همانطور که در تصویر می بینید ارتفاع هر خطی می کشید باید متفاوت باشد. در همین مرحله هم ترتیب رنگ های گوشواره را مشخص کنید.

گام چهارم: نوارهای کاغذی را برش بزنید

حالا شکلی که روی نوارهای کاغذی کشیده اید را ببرید. همانطور که در تصویر می بینید یکی از نوارها (نواری زیر قرار می گیرد) دست نخورده می ماند.

حالا می توانید نوارهای رنگی را روی هم بگذارید و شکل نهایی گوشواره کاغذی را ببینید. قبل از اینکه سراغ مراحل بعد بروید، مطمئن شوید از شکل نهایی گوشواره راضی هستید.

گام پنجم: لایه های پرکننده را ببرید

لایه پرکننده را ببرید
لایه پرکننده را ببرید

از دو نوار اضافی که بریدید، چهار تکه کاغذ کوچک ببرید که به عنوان لایه پرکننده بین نوارهای اصلی قرار بگیرند. دقت کنید که ارتفاع هر پر کننده باید طوری باشد که وقتی زیر نوار کاغذی قرار می گیرد، دیده نشود.

گام ششم: نوارها را بهم بچسبانید

به نوار رویی چسب بزنید، مستطیل پرکننده را به آن بچسبانید، نوار کاغذی بعدی را بگذارید و همین طور تا بزرگترین نوار کاغذی پیش بروید. فقط چسباندن پرکنند‌ه‌ها را فراموش نکنید.

بهتر است بین چسباندن نوارهای کاغذی کمی فاصله بیاندازید تا چسب بهتر خشک بشود. قبل از اینکه لایه ها ثابت بشوند، سراغ مرحله بعدی ساخت گوشواره کاغذی نروید.

گام هفتم: گوشواره ها را تزیین کنید

لبه گوشواره ها را رنگ کنید
لبه گوشواره ها را رنگ کنید

با یک قلم موی ریز و رنگ طلایی، لبه های گوشواره کاغذی را رنگ بزنید تا شکیل‌تر بشود. حواستان باشد رنگ به سطح گوشواره نخورد.

در ساختنی بخوانید :  با کمترین هزینه پنل LED سقفی بزرگ و قابل کنترل بسازید

گام هشتم: گوشواره را سوراخ کنید

بالای گوشواره را سوراخ کنید
بالای گوشواره را سوراخ کنید

با یک سوزن یا هر ابزاری که سوزن داشته باشد، یک سوراخ نزدیک به لبه بالایی گوشواره ایجاد کنید.

گام نهم: آویز گوشواره را اضافه کنید

آویز گوشواره را وصل کنید
آویز گوشواره را وصل کنید

می توانید از آویز گوشواره های قدیمی تان استفاده کنید یا خودتان با سیم آویز بسازید. آویزها را مطابق تصویر از سوراخ گوشواره رد کنید.

گوشواره کاغذی آماده است

از این روش می توانید برای ساخت گوشواره با متریال های مختلف استفاده کنید. تنوع گوشواره ها هم به اندازه ترکیب رنگ هایی است که می توانید خلق کنید! فراموش نکنید تصاویر گوشواره هایی که می سازید را برای ساختنی ارسال کنید.

منبع

خلاصه مطلب
آموزش ساخت گوشواره کاغذی با طراحی ساده و شیک
عنوان مطلب
آموزش ساخت گوشواره کاغذی با طراحی ساده و شیک
توضیح کوتاه
بدون صرف هزینه صاحب یک جفت گوشواره جدید بشوید.
نویسنده
ساختنی
ساختنی

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت : پرده تاشو با طرح و رنگ دلخواه تان بدوزید... وقتی دوخت پرده تاشو را بلد باشید، می توانید با کمترین هزینه رنگ پرده ها را با دکور خانه تان هماهنگ کنید. دوخت پرده تاشو مزیت دیگری هم دارد؛ می توانید ...
برای دوربین فیلمبرداری میکروفون پرتابل بسازید و ویدیوهای بهتر ضبط کنید... خیلی از دوربین های فیلمبرداری کیفیت تصویر خوبی دارند اما صدای محیط را به خوبی تصویر ضبط نمی کنند. اگر شما هم این مشکل را با دوربین تان دارید، به یک می...
با وسایل بدون استفاده اره گردبر رومیزی کوچک بسازید... هروقت می خواهید یکی از ابزارها و وسایلی که موتور الکتریکی دارند را دور بیاندازید، حتماً موتورش را جدا کنید چون یک روز به دردتان میخورد. مثلاً برای ساخ...
با رزبری پای میکروفون وایرلس FM بسازید میکروفون وایرلس میکروفونی است که بدون سیم و کابل به ستگاه ضبط صدا، آمپلی فایر یا سایر دستگاه های همراهش وصل می شود. این میکروفون که با نام میکروفون را...
روش صحیح خشک کردن چوب را یاد بگیرید خشک کردن چوب در خانه شاید کار ساده ای نباشد اما صرفه جویی زیادی در هزینه ها میکند. اگر اهل نجاری باشید و خارج از شهر زندگی کنید، احتمالاً به این فکر ا...
رخت آویز دیواری مخصوص خشک کردن لباس بسازید... اگر جای کافی برای پهن کردن لباس های خیس در خانه دارید و نمی توانید از رخت آویزهای معمولی (که فضای زیادی اشغال می کنند) استفاده کنید، این رخت آویز دیوا...

درباره عاطفه اسدزاده

عاطفه اسدزاده
عاطفه اسدزاده،یکی از نویسندگان وبسایت ساختنی است.

پیشنهاد می کنیم

آموزش ساخت درختچه بونسای تزیینی با سیم!

ساخت درختچه تزیینی با سیم یکی از ایده های ارزان و محبوب بین طرفداران ساختنی …

پاسخ دهید